d12Masada #20- 26 Şubat ’23

1333

Normalleşmek değil dayanışmak için yaptığımız bu etkinliğe gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Etkinliğimizin tüm geliri Geek’s Knights ekibinin İzmit Kaymakamlığı ile beraber yürüteceği çadır kentteki çocuklara sosyal aktivite sağlama projesine bağışlanacaktır. Detaylı bilgi için sosyal medyalarımızdaki açıklamayı okuyabilirsiniz. Etkinlik sırasında kasada bağış yapabilirsiniz.

🕐 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/6qE8PrNri68q3ebRA

📑 Kayıtlar dolduysa yedek kayıt bekleme listemize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz: https://forms.gle/uUXwUkrVLoWwQyg79

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı Discord kanalımızdan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize Whatsapptan mesaj veya eposta atabilirsiniz.

📢 Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

📍 Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 70 TL
45 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.
Etkinlik sırasında bağış yapmak isterseniz kasada ekstra ödeme olarak belirtebilirsiniz.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Madencilik kenti Mirabar’dan gelen bir temsilci, denizcileriyle ünlü Luskan’ın Pala tavernasında bir grup maceracıyla gizlice buluşur. Mirar Nehri üzerinde bir taşıma gemisi her nasılsa kaybolmuştur ve temsilci, bu geminin kaybolmasının cücelerin kulağına gitmesinden ciddi endişe duymaktadır. Maceracılar, yokluğu fark edilmeden geminin kargosunu bulabilirlerse yüklü bir ödeme alacaklardır.
Oyun Forgotten Realms’ta geçmektedir.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Eda Esentürk Durşen
– Armen Murat Aktar
– Arda Talha Kaya
– Emre Konukoğulları

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ (Daha önce Pathfinder, D&D vb. TTRPG oynamış)
Açıklama: Immenwood’un Haydutları
Maceracılar! Zorlu bir Pathfinder görevinden dönen gemimiz, Korthos kıyılarında bir kaza sonucu kayaya oturdu. Yanlarında çok riskli kadim eşyalar taşıyan bu ekibe yardıma gitmeniz gerekiyor. Kadim eşyaları derhal Absalom’a getirin!
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Onat Çınlar
– İsmet Berkay Ataç
– Caner Demir

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Cypher System
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
İçerik Uyarısı: Savaş
Açıklama: Diyarlar Arasında
Işığın ve Sevginin Peri Kraliçesi Aine ile uzun zaman önce bir anlaşma yapmıştınız. Anlaşmanız karşılığında 7 yıl boyunca her yaz kraliçeye hizmet edip size verdiği görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Aine’nin hizmetindeki görevler zorlu olsa da kraliçe adaletli ve merhametli, yıllar önce dilediğiniz dilekler için bu görevler uygun birer karşılık gibi duruyor. Bu yaz başında Kraliçe’nin huzuruna çıkmaya geldiğinizde bu peri diyarını hiç beklemediğiniz şekilde bulacaksınız.
Oyunumuz Cypher System için peri masalları konseptli evren yaratmak için yazılmış olan We Are All Mad Here settinginde geçecektir. Bu setting klasik peri masallarını aydınlık ve karanlık yönleriyle inceler. Kitaptaki hazır macerayı oynatacağımdan kitabı incelememenizi rica ederim.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Gülperi Kıral
– Onur Kılıç
– Süheyl Öztürk
– Elif Doğan

Masa 4: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Davetsiz Misafir
Başbüyücü Rav’zaron’un yolladığı kahramanlar, kömür yürekli Xalano’yu hain emellerini gerçekleştirmeden durdurabilecek mi? Tek yapabilecekleri Xalano’nun onları beklemediğini umarak dağın derinliklerine doğru ilerlemek.
! Bu oyun daha önce d12Masada 8‘de oynatılmıştır !
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Bartu Balkaz
– Anıl Yenigül

Masa 5: Burak Çetin
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌(En az bir kere Pathfinder 1E oynamış)
Açıklama:
Maceralarınız sırasında, doğanın güzellikleriyle dolu bir gnome kasabası olan Umok’a varıyorsunuz. Kasabaya girer girmez, Shelyn’in sadık bir paladini olan Challo Fignoble sizi yanına çağırıyor. Challo size, kasabaya son zamanlarda uğrayan vahşi kuşlar tarafından kötü bir haberin iletilmiş olduğunu söylüyor. Umok’un güneydoğusunda kalan ormanlık bir bölgeye bir orman ejderi sürüsünün yerleşmiş ve ormanda yaşayan bir goblin kabilesi de bu sürünün çevresinde toplanmış. Challo, sürünün Umok’a zarar vermesinden korktuğunu söylüyor. Bu nedenle, sizi bu sorunu çözmek için görevlendirmek ve size bir ön ödeme olarak kendisine Shelyn tapınağı tarafından hediye edilen bir yüzüğü sunmak istiyor.
Karakterler: 7. Seviye hazır karakter verilecektir. Kendi karakterini yapmak isteyenler Discord üzerinden clutterArranger#2259’a ulaşabilir.
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Semih Sevinç
– Su Yeşil
– Alperen

Masa 6: Onat Gökay Çitil
Sistem: Honey Heist
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Ayı Kral konuştu. Fındık ayına kadar en kaliteli balı getirecek olan haneye mecliste bir koltuk sözü verildi. Babanız sizi Cadılar Bayramı sırasında gerçekleşecek olan İstanbul’daki bir Geek Convention’ı için görevlendirdi. Ultra lüks balları ile tanınan Gülmez firması bu etkinliğin ana sponsoru ve yadigar koleksiyonundan bir ürününü ilk kez bu etkinlikte açık arttırmaya çıkaracak. HoneyCon 2023’te dünyanın gelmiş geçmiş en büyük soygununu üstleneceksiniz. Şu iki şeyi asla unutmayın –
Bir: Ciddi bir emek isteyen karmaşık bir planınız var.
İki: Sen bir AYISIN!
Karakterler: Masada hazırlanacaktır.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Umay Demirel
– Aytuğ Ulubay
– Asya Yıldız
– Umut Deveci

Masa 7: İlker Bozdemir
Sistem: Stars Without Number
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Unutmak
“Nesnelere sarılma, onlar seni yavaşlatır. Üzerinde taşımaya değer tek şey, aklında tuttukların olsun.” Anlatış – Ursula K. Le Guin
Ekumen’i Roan’da temsil edecek ilk elçiydi İlkre. Bir asır süren NAFAL yolculuğunun ardından vardığı Roan gezegeninde insanlığın köklerini araştıracak, tanıştığı toplumlara Birlik’i anlatacaktı. 
Yanındaki ansible arızalandığı için kendisinden nadiren haber alabildik. Bunun üzerine deneyimlerini ve düşüncelerini kaydetti. Körfezdeki 10. kışında Roan’da kalmaya karar verince mesajını bize iletmek istedi. Fakat kayıt cihazını göndermek için yörüngedeki gemisini uyandırdığı sırada, gemi bilinmeyen bir sebeple infilak etti ve İlkre’yle iletişim tamamen kesildi.
Şimdi yeniden yola çıkıyoruz. Kendimizi anlatmaya ve İlkre’nin izlerini bulmak üzere Roan’a, Ruhlar Körfezi’ne doğru yol alıyoruz.
Size anlatacağım öykü; hiç tanımadıkları ve tehlikelerle dolu bir gezegende “yabancılaşmak” ve “öteki olmak” baskısına direnen bir grubun deneyimleri hakkındadır. Unutmak; fantastik öğelerle dolu bir biyosferde, bazı bilimkurgu elementleri taşıyan, karakterleri Ursula K. Le Guin’in “Hain Döngüsü”nden esinlenilmiş yıldızlararası seyyahların macerasıdır.
Anlatacağım öykü, farklı kaynaklardan derlendiği için aşağıdaki bağlantılarda yer alan yazıların okunması önerilir:

https://d12macera.com/yazilar/ormanin-otesi/ruhlar-korfezi/
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hainish_Cycle
! Bu oyun daha önce d12Masada 17‘de oynatılmıştır !
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Fatma Eroğlan
– Mustafa Oğuzkan
– Bengi Erol

Masa 8: Arda Acar
Sistem: Stars Without Numbers
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Firefly
“Mal! Hey Mal! Barda adını duydum. Umarım hala yakınlardasındır. Burnuma kadar boka battım, yanlış kişilerle anlaştım. Gorram hun dan. Her yerde beni arıyorlar, civardaki dört gezegen arasında dönüp duruyorum, daha ötesine gidemiyorum. Beni bul ve buradan kaçır. Serenity’yi İttifak askerlerinden sakladığım zamanı hatırlıyor musun? Sana borçlandım demiştin. Borcunu ödeme zamanın geldi. Mal, lütfen!”
Oyuna katılabilmek için diziyi izlemiş olmanız gerekmiyor ancak gelmeden önce karakterleri tanımak adına en azından birkaç bölüm izlerseniz hem role daha iyi girersiniz hem de oyunda daha çok eğlenirsiniz.
Karakterler: Serenity mürettebatı hazır karakterler olarak verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Esra Koç
– Erkan Büyük
– Eray Çelik
– Gamze Güneri

Masa 9: Baran Düzdaş
Sistem: Mothership
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Sinyal Çağırısı Olumlu
Bağımsız şehir Sektör 16’da bulunan Sistemler Federasyonu (SF) Büyükelçiliğine radikal teröristler bombalı saldırı gerçekleştirir. Bu eylem sırasında diplomatları ve sivilleri rehin alırlar. Bu tehdide karşı SF Özel Kuvvetleri’ne bağlı bir özel tim bölgeye sevk edilir. Tim, terörist eylemini kısa sürede etkisiz hale getirir. İşlerini başarıyla gerçekleştirdikten sonra uzay mekiği vasıtasıyla yola çıkarlar. Yolda meydana gelen yakıt probleminden ötürü SF’ye bağlı en yakın karakola gitmeye karar verirler. Karakoldan “Sinyal Çağrısı Olumlu” yanıtını aldıktan sonra emin bir şekilde karakolun yolunu tutarlar…
Karakterler: Masada hazırlanacaktır.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Sinan Kırım
– Mehmet Hamza Ulutaş
– Onur Silahdar

Masa 10: Ege Öktem
Sistem: Alien RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Korku, Gerilim, Kabus, Akıl Hastalıkları
Açıklama: Operasyon Rüya Avcısı
Birleşik Devletler Koloni Askerleri olarak günler süren yolculuğunuzun ardından görev noktanıza ulaştınız. Geçtiğimiz iki ay boyunca uzayın şu an bulunduğunuz bölgesinde açıklanamaz bir şekilde insanlar kendilerini şiddete iten korkunç kabuslar görmekte. İstihbarat, tüm bu olayların merkezinde kayıt dışı bir Weyland-Yutani radyo istasyonu saptadı. Göreviniz bu radyo istasyonunu araştırıp kabuslara neyin sebep olduğunu saptamak ve buna engel olmak. Ancak acele etseniz iyi olur, muhtemelen kabusların sizi de etkilemesi an meselesi.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Mertkan Özçelik
– Can Tolga Polat
– Deniz Mercan
– Ali Gürhan Çiftçi
– Emre Ercan Güler

Masa 11: S.Damla Ergenç
Sistem: GURPS
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Yılan ve Beş Bıçak
1901 senesinde Lord Nyx, Mısır’da kazı yaptırmak için bir arkeoloji ekibi tutar. Tel el-Amarna’da tesadüfen bulduğu, kuma gömülü basamakların tek bir anlamı vardır; bir mezar bulmuştur. Arkeolojik kazı kolay bir şey değildir tabii. Özellikle de Akhenaton’un yani tüm tanrıları kızdıran firavunun bir zamanlar hüküm sürdüğü topraklarda…
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Emir Ergenç
– Gürhan Öztürk
– Orhun Avcı
– Berkin Çetin
– Yaren Tekgöz

Masa 12: Can Akbulut
Sistem: Call of Cthulhu 7E
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Korku, Şiddet, Akıl Hastalıkları
Açıklama:
Zifiri karanlık bir gecenin ardından, gözlerinizi yeni bir güne açıyorsunuz. Şehrin üzerini kasvet bulutları kaplamış, etrafta adeta bir ölüm sessizliği. Ansızın çalan kapı zili bu sessizliği bozuyor. Kapıda bir postacı elem haberlerle karşınızda: Uzun zamandır uyku hastalığıyla savaşan babanızın vefatı, sizi senelerdir ayak basmadığınız topraklara çağırıyor. Belki ailenizin kuşaklar boyu üstlendiği görevi devam ettirecek, belki de soyunuzun asırlardır dokunulmamış sır perdesini aralayacaksınız.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Pınar Esentürk
– Doğukan Balcı
– Deniz Kara
– Kemal Akdoğan

Masa 13: Mustafa Emir Çam
Sistem: Call of Cthulhu 7E
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Şiddet, Delilik, Kozmik Korku
Açıklama: Boğazda Karmaşa
20. yüzyılın başı, Osmanlı çöküşün eşiğinde. Sultan 2. Abdülhamid sıkıyönetim ilan etti ve Mebusan Meclisi’ni kapattı. Balkanlar’da ise karışıklıklar var, Araplar eskisi kadar halifeye sadık değil. Sadece bunlar değil ülkenin merkezinde, Konstantiniyye’de Abdülhamid rejimini devirmeye çalışan gruplar da var. Hepinizin farklı geçmişleri, hayalleri ve amaçları olsa da kader sizi bir araya getirdiğinde artık bunların önemi kalmadı. Çünkü Konstantiniyye’de olağandışı bir şeyler gelişmekte ve siz tam ortasındasınız. Seçimleriniz çökmekte olan bir imparatorluğun hatta belki de tüm dünyanın geleceğini şekillendirecek. Hedefleriniz için her şeyi riske mi atacaksınız yoksa korku içinde saklanacak ve aklınızı mı kaybedeceksiniz. Bu, sizin seçiminiz, sizin hikayeniz.
Karakterler: Hazır verilecektir. Kendi karakterini yapmak veya tarihsel bir karakteri oynamak isteyenler Discord üzerinden Mecpine#7617’e ulaşabilir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ahmet Salih Gürel
– Yunus Emre Korkmaz
– Kübra Koçak
– Ahmet Turan Aydoğdu

Masa 14: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Vahşet, Araknofobi
Açıklama: Feast of Blood!
Stirland’ın doğusunda, dağlık sarp kayalıklar ve karanlık ormanlardan oluşan bir bölge olan lanetli Sylvania ülkesi bulunur. Kötü ormanlarının çoğu yaygın olarak bilinir: Hunger Wood, Tangle Wood, Ghoul Wood, içinde gizlenen korkuları ima eden isimler. Haritalarda bulunmayan ancak yerel halkın aşina olduğu daha karanlık ormanlar var. Şişirilmiş Koru ve Mantar Çalılığı, Slyvan halkı tarafından hayatınız buna bağlı olmadığı sürece asla girmeyeceği bilinen kabus gibi ve karanlık ormanlardan sadece ikisidir. Ancak en kötüsü Spider Holt.
Spider Holt, Ostermark ve Stirland sınırlarının Sylvanian tarafında yer alır. Ostermark tarafındaki Hagedorn mezrasının sakinleri, Sylvania ormanlarının birden fazla dişli, kan emici yırtıcı hayvanı gizlediğini biliyorlar. Spider Holt’un içinde kaç tane uzun bacaklı terör gizlendiğini kimse bilmiyor, ama herkes biliyor ki, karışık dalların arasından birkaç yüz metre geçtikten sonra, neredeyse parlak, daldan dala yayılan, zemini kaplayan ipliklerin ve ağların ilkini görüyorsunuz. Sadece cesurlar odun toplamak için sınırın ötesine geçerler ve onlar bile sadece kenarlardan geçerler…
Hagedorn’un Rahibi Tobias, Taal’dan gelen bir vizyon olarak yorumladığı bir rüya gördü. Büyük bir ağın kıvrımlarına hapsolmuş bir White Hart gördü; çevreleyen karanlıkta binlerce siyah göz parladı. Bir şey kapana kısılmış, Taal için önemli bir şey. Her ne ise, kurtarılmalıdır. Tobias ormanın korkularına göğüs geremeyecek kadar yaşlıdır ama belki başkaları da onun Initiate Esther’e eşlik edebilir.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Bulut Erdem Erdener
– Ömer Doruk Taçyıldız
– Ferhat Giritli
– Cem Peynirci
– İlker Beşmart

Masa 15: Faruk Emre Ülker
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Türk Müziği Elden Gidiyor
Türk müziği geçmişindeki etkisini kaybetti. Yeni nesil kötücül insanlar tüm müzik dünyasını tehdit ediyor. Eskilerden bazı müziklerin içindeki karakterleri bulup (sarı çizmeli Mehmet Ağa gibi) Türk müziğini kurtarmanız lazım.
Karakterler: Masada hazırlanacaktır.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Billur Irmak Doğan
– Burak Karaüzüm
– Bora Gök
– Orkun Pelenkoğlu
– Doruk Ergün

Masa 16: İlker Özgüngör
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Yıldız filosundan yeni mezun oldunuz. Bilim gemisi olan USS Grissom’a atandınız. Geminizin güncel görevlendirmesi, yaşamın olmadığı Goblinus’u dünyalaştırma. Her zamanki gibi yoğun bir tempoda çalışırken kaptanınız tüm gemide bir anons yayınlar. “Ben kaptanınız Kate, bir anomali ile karşılaştık. Bunu araştırmak için rotamızdan biraz sapacağız. Bu anomali daha önce kategorize edilmemiştir. Tüm bu durum ışığında herkes görev yerlerine, sarı alarm durumundayız. Yip Yip Sulu”.
Hikaye Star Trek uyarlamasıdır. Star Trek ile aynı boyutta geçmemektedir.
Karakterler: Hazır verilecektir. Kendi karakterini yapmak isteyenler Discord üzerinden Kavun Reçeli-İlker-27#7209’e ulaşabilir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Alp Yucerman
– Görkem Aslan
– Özgür Aslan
– Mahmut Saybaşılı

Masa 17: Mustafa Batuhan Yerlikaya
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Afterparty
Aurelius Wray bu gece 20 yaşına basıyor. Dedesi Dük Wray hiçbir masraftan kaçınmadı. Bu partinin düzeninin de sağlanması için koruma olarak siz maceracıları tuttu. Partinin sakince tamamlanması lazım ki, afterparty’ye gidebilelim.
Karakterler: 3. seviye hazır karakter verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ulaş Özgüler
– Arda Ümit Yüzügüler
– Kardelen Öğüt
– Esra Karakaya

Masa 18: Yüksel Gelturan
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Derinin Ötesi
Birçok deniz canlısının gelip ölümü beklediği Ağlayan Kıyı, yeni ve beklenmedik bir misafire ev sahipliği yapmaktaydı. Devasa bir Kraken cesedinin kıyıya vurduğu söylentileri tüm adayı sarmıştı. Hal böyle olunca, herkes Kraken’ın içindeki mücevherlerin peşine düşmüştü. Ancak kaybedecek hiçbir şeyi kalmamış birileri bir Kraken’in midesine inecek cesarete sahip olabilirdi.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Utku Ramazanoğlu
– Ozan Mayda
– Mennan Cadun
– Ahmet Salim Usul

Masa 19: Necip Gökdeniz Varal
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Köyümüzün bostanlığında ekinlerimiz sürekli zarar görüyor. Köyün çiftçisinden bilgesine kimse sebebini çözemiyor. Bu konuda önlem alınmazsa ve bu sene hasat olmazsa köyümüz çok zor bir kış geçirebilir. Ekinlere neler olduğunu araştıracak, işinin ehli bir maceracı ekip aranıyor.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-6
Oyuncular:
– Mindy Harrel
– Necip Burak ÜnalMasa 20: Tuna Can Öztürk
Sistem: Dungeons & Dragons 5E (Homebrewlü)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: 22 katlı bir YOLculuk, Ep 6: Aşıkların Son Buluşması
“Demek sizler Aşk Tanrıçası’nın takipçileri olmak istiyorsunuz. O zaman inisiyasyonunuz için hemen ilk görevinizi veriyorum. Aşıklar tepesindeki Yüce Sütun’dan 1 adet Bal Zambağı getirin. Çok da zor olmasa gerek :)”
Karakterler: Hazır verilecektir. Kendi karakterini yapmak isteyenler Discord üzerinden Klpy7#5662’e ulaşabilir.
Oyuncu Sayısı: 2-5
Oyuncular:
– Onur Canlı
– Cem Canlı
– Fırat Vardar
– Sevdenur Arslan