d12Masada #17- 27 Kasım’22

1078

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.


Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/h2f1u7qkSqiA2mp89

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı Discord kanalımızdan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 50 TL
30 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Dungeons & Dragons 5th Edition
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Moonsea, Faerun’un kuzeyinde sert iklimi ve bir o kadar soğuk halklarıyla bilinen bir iç denizdir. Despotların yönettiği kıyı şehirleri bitmeyen savaş ve entrikanın içerisindedir. Yulash kasabası da iki şehrin arasında yaşanan savaşlarla yarı yıkık hale gelmiştir. Bu kasabada gizlenen bir casusa yardım için görevlendirilen maceracılar işin o kadar basit olmadığını anlar.
(Oyun Forgotten Realms’ta geçmektedir. Hazır karakter temin edilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Mahmut Saybaşlı
– Alp Yücerman
– Görkem Aslan
– Özgür Aslan
– Armen Murat Aktar

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk RED
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
“La Pasion Dorada” ismindeki dizide başrol oynayan Hermanio Gustavez’in sizlerden küçük bi isteği var. Bir sonraki sezonda karakterinin ölmemesini sağlayın. Evet, bu kadar basit. Ne zannettin Choom? Senin gibi biri Militech kulesinden örümcek robot mu çalacaktı?
(Hazır karakterler verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Gamze Seher
– İsmet Berkay Ataç
– Abdullah Emir Kireçci
– İlhan Can Özdoğan
– Barış Önvural

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Dungeon Crawl Classics
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Yıldızların Görevi
Uyuyan Kurbağa Hanı’nda sıkıcı bir akşam devam ediyordu. Bir anda tüm sesler kesildi, tüm konuşmalar durdu ve herkes olduğu yerde donakaldı. Sadece siz ve size doğru yürüyen gizemli bir figür bu durumdan etkilenmemiş gibi duruyor. Ve şu anda sadece bu beyazlar içindeki figürü ve onun diyeceklerini dinlemek istiyorsunuz. Figür kapüşonunu indirdiğinde çıkan simsiyah boşluk ürpertici olmak yerine büyüleyici hissettiriyordu. Ve birazdan size vereceği görevin hayatınızın en önemli işi olacağı kesindi.
(DCC rastgele şansı ön plana çıkaran eski tarz bir sistemdir. İlgili podcast bölümüne buradan ulaşabilirsiniz. Oyunumuz klasik bir zindan macerası olacaktır. Karakterler masada zarla yapılacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ufuk Cem Çakır
– Furkan Mert Tunay
– Ege Arınel
– Mert Kartal

Masa 4: Batu Bozoğlu
Sistem: Call of Cthulhu 7E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Kınalıaada’da Bir Gece
1925 yılı, Kınalıada’da İngilizler tarafından işletilen ve kız yetimhanesi olarak kullanılan Dönüşüm Manastırı için acı bir gündür. Yeni cumhuriyetin Meclis kararlarına istinaden yetimhane işletmesi ve bina, yeni oluşturulan eğitim bakanlığına devredilecektir. Aynı yılın kasım ayında özel bir ekip, yetimhanenin son durumunu saptamak ve bir lojistik rapor hazırlamak adına, adanın en tepesindeki manastıra yollanır. Onları manastırda, hayatları boyunca unutamayacakları bir gece beklemektedir.
(Dikkat! Oyun şiddet, korku ve vahşet içerikleri barındırır. Oyunculara hazır karakterler dağıtılacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– İlker Beşmart
– Yunusemre Sevinç
– Gülperi Kıral
– Mertkan Özçelik

Masa 5: Arda Acar
Sistem: Call of Cthulhu 7E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Şahmeran’ın Lahdi
“Gördük, gördük, Şahmeran’ı gördük.”, “Evet, evet, vallahi gördük.”
1894 depreminden sadece birkaç gün sonra Yerebatan Sarnıcı’nın dehlizlerinde oyun oynayan çocukların bu sözleri hem İstanbul’u hem de Avrupa alimlerini ayağa kaldırmıştı, çünkü depremin yarattığı bir yarık gerçekten de Şahmeran’ın lahdini açığa çıkartmıştı. Lahdin ortaya çıkışıyla birlikte Sultanahmet civarında pek çok garip ölüm vakası da vuku bulmuştu. Halk arasında “Şahmeran aramıza karıştı, vezirin intikamını alana kadar durmayacak” söylentileri hızlıca yayılınca da bu ölümlerin Şahmeran ile alakası olmadığını kanıtlamak siz konunun uzmanı araştırmacılarımıza düştü.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Baran Düzdaş
– Bengi Su Tuncer
– İlker Özgüngör

Masa 6: Ekin Ergün
Sistem: Mörk Borg
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Ölüm Zigguratı
“Vakit gelmeden önce zigguratı bulun ve iblisin topraklarımızda hüküm sürmesine engel olun,” dedi Cretun keşişleri, sizi kiralayıp görevin detaylarını anlatırken. Sarkash’ın derinliklerindeki ziggurat hapishanesinden kaçan iblisi araştırmaları gerektiğinden ve planlarını bozmaları gerektiğinden bahsetti. Bununla birlikte, hafi parşömenlerden deşifre edilmiş bilgiler üzerinden “zigguratın başka bir diyarda olduğunu” ve “anahtar taşıyan rahiplerin olduğunu” öğrendiklerini söyledi. Yaptıkları cömert ödeme size fazla soru sormaktan alıkoydu ve çabucak yola çıkmanızı sağladı.
Bu karanlık, ölmekte olan dünyada kaçınılmaz sonu ertelemek sizin becerilerinize kaldı. Bunu başarabilecek misiniz? Hep birlikte göreceğiz.
Mörk Borg, karanlık ve kıyamet öncesi bir zindan temizleme oyunudur. Kuralları basit, atmosferi zorludur. Sistem hakkında daha fazla bilgi için: https://youtu.be/oUwyP-zWKs8
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ayşenur Yavuz
– Cihat Yiğit
– Ali Tayfun Ateş
– Cavit Yiğit
– Uğur Kuzur

Masa 7: Kürşat Kiriş
Sistem: Vampire The Masquerade: Kindred of the Ebony Kingdom
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ (Daha önce VtM oynamış)
Açıklama:
Ruanda, 2003
Ruanda’da kendi amaçları doğrultusunda parlamak için bekleyen genç Laibonlar (Kindred) son yıllarda artmıştır. Bu gençlerden oluşan grubumuz bir gece bölgedeki Magaji’nin (Prince), yaşlı ve tanınan bir Laibonu herkesin gözü önünde katletmesine tanık olur. Olayı gören gençler gecenin devamında gizemli kaynaklardan bu cinayet hakkında tehlikeli bir bilgi alır. Grubumuz kendilerini bir anda yaşlıların ölümcül oyunu arasında bulur. Bu durumdan sıyrılmak veya da fırsatı değerlendirip yükselmek arasında seçim yapmaya çalışan gençler, fark etmeden antik bir tehlikeyi uyandırabilir.
(Oyun gizem ve RP ağırlıklı olacak, karaktere ve temaya hızlıca adapte olabilmek oldukça önemli.) (Hazır karakter ile oynanacaktır. Kendi karakterini oluşturmak isteyenler bana Discord’dan ulaşabilir: Saint Jiub#9851)
Oyuncu Sayısı: 2-3
Oyuncular:
– Oğuz Can Uslu
– Onur Özdoğan

Masa 8: Onat Çınlar
Sistem: Burning Wheel
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Verdorben Dükalığı’nda Gece Yarısı
Bazılarınız göreviniz olduğu için buradasınız. Diğerleri, aile veya arkadaşları için. Hochen ise çok kötü bir durumda. Kışın ayazında vuran kıtlık ve bir şeytanın ortaya çıktığı söylentileri köylüleri endişeden yerle yeksan ediyor. Bu şeytanın karşısına çıkmak ve bu küçük köyde dönen karanlık oyunları açığa çıkarmak ise bu köye gelen yabancıların elinde.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Ahmet Eyüp Yılmaz
– Ali Kutlu Durşen
– Yasemin Sönmez
– Burak Üstündağ

Masa 9: Erkan Büyük
Sistem: Mutants And Masterminds 3e – DC Universe
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Gotham hiç olmadığı kadar kaos içerisinde, Arkham ve Blackgate’ten çok sayıda suçlu kaçtı. Bu olayın arkasında kim var şu an bilinmiyor olsa da suçluların yakalanması lazım. Titans ekibi bu olayın arkasındaki kişiyi ve suçluları yakalamak için Gotham’da olacak. Olaylar tamamen kontrolden çıkmadan önce suçlular hızlı bir şekilde alt edilmeli. Burada kahramanlarımıza büyük iş düşüyor.
Titans karakterleri hazır olarak getirilecektir. Oynamak isterseniz, duruma göre farklı bir DC karakterini de hikayeye uygun şekilde ekleyebiliriz.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ercüment Efdal Teksoy
– Doğukan Balcı
– Metehan Şakoğlu
– Mustafa Emir Çam

Masa 10: Mehmet Hamza Ulutaş
Sistem: Big Eyes Small Mouth 4e
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: M. Bison’ın planı (Street Fighter)
“Ajanlarımız M. Bison’ın yine kötü planlar peşinde olduğunu ortaya çıkardı. M. Bison sokak dövüşçülerini kaçırıp onların beynini yıkıyor. M. Bison’ın bunu neden yaptığını bulmak için bu göreve siz altı dövüşçüyü seçtik: Chun Li, Ryu, Ken, Cammy, Guille ve Juri. Bu takımın M. Bison’ı durdurabileceğine inanıyorum.”
-Interpol başkanı Clarence McGowan
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 5-6
Oyuncular:
– Günhan Gürlen
– Ahmet Efe Güzelsoy
– Gamze Güneri
– Mustafa Batuhan Yerlikaya
– Ediz Kolgu

Masa 11: Yusuf Vural
Sistem: A Song of Ice and Fire Roleplaying System
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Qualin Hanesi’nin büyük salonunda bir hafta sonra tekrar bir toplantı için Lord Hector Qualin hanede söz hakkı olan herkesi çağırdı. Ancak bir hafta önceki kutlamanın aksine bu toplantıda bir matem havası olacağı herkesin malumuydu. Çünkü emrindeki yüz binden fazla askeriyle King’s Landing’i kolaylıkla alacağına inanılan Kral Renly Baratheon çadırında öldürüldü. Şimdi Qualin Hanesi’nin vermesi gereken önemli bir karar var; yeminlerini kime edecekler?
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Selin Geçtogan
– Furkan Eren
– Cem Kuleli
– Ali Gürhan Çiftçi

Masa 12: Yağız Baldoğan
Sistem: Numenera RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Yakınlardaki Akkoris şehrinde tansiyon artıyor. Şehrin Varjellen nüfusu ile insan nüfusu arasındaki gerginlik kontrol edilebilir seviyeyi aşmak üzere. Şehirdeki polis gücünün başı Bardan Frei’nin yakın zamanda gerçekleşen cinayetlerin ardındaki gizemi çözmek ve katili adalete teslim etmek için ekibinizin yardımına ihtiyacı var.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Berkay Yaslan
– Sıla Karaman

Masa 13: Hüseyin Emir Ergenç
Sistem: GURPS
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Kaçışın Sonu
Sevdiklerinizi yok edilen bir dünyada terk ettiniz, insanlığın kurtuluşu için bilinmezliğe giden bu koloni gemisine adımınızı attınız. Sizin ve neslinizin kaderi bu yolculuğun başarılı olmasına bağlı. Bir umudun peşinde bu berbat yolculuğa katlanacaksınız, fakat daha kötüsü bekliyor sizi, kaçmaya çalıştığınız kabuslar uzayda bile peşinizi bırakmayacak.
(Karakterler hazır olarak verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– S. Damla Ergenç
– İbrahim Serhat Aktaş
– Yunus Emre Korkmaz
– Ahmet Salih Sürel
– Yusuf Taştan

Masa 14: İlker Bozdemir
Sistem: Stars Without Number
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Unutmak
“Nesnelere sarılma, onlar seni yavaşlatır. Üzerinde taşımaya değer tek şey, aklında tuttukların olsun.” Anlatış – Ursula K. Le Guin
Ekumen’i Roan’da temsil edecek ilk elçiydi İlkre. Bir asır süren NAFAL yolculuğunun ardından vardığı Roan gezegeninde insanlığın köklerini araştıracak, tanıştığı toplumlara Birlik’i anlatacaktı. 
Yanındaki ansible arızalandığı için kendisinden nadiren haber alabildik. Bunun üzerine deneyimlerini ve düşüncelerini kaydetti. Körfezdeki 10. kışında Roan’da kalmaya karar verince mesajını bize iletmek istedi. Fakat kayıt cihazını göndermek için yörüngedeki gemisini uyandırdığı sırada, gemi bilinmeyen bir sebeple infilak etti ve İlkre’yle iletişim tamamen kesildi.
Şimdi yeniden yola çıkıyoruz. Kendimizi anlatmaya ve İlkre’nin izlerini bulmak üzere Roan’a, Ruhlar Körfezi’ne doğru yol alıyoruz.
Size anlatacağım öykü; hiç tanımadıkları ve tehlikelerle dolu bir gezegende “yabancılaşmak” ve “öteki olmak” baskısına direnen bir grubun deneyimleri hakkındadır. Unutmak; fantastik öğelerle dolu bir biyosferde, bazı bilimkurgu elementleri taşıyan, karakterleri Ursula K. Le Guin’in “Hain Döngüsü”nden esinlenilmiş yıldızlararası seyyahların macerasıdır.
Anlatacağım öykü, farklı kaynaklardan derlendiği için aşağıdaki bağlantılarda yer alan yazıların okunması önerilir:
https://d12macera.com/yazilar/ormanin-otesi/ruhlar-korfezi/
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hainish_Cycle
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Eda Esentürk Durşen
– Aybars Giden
– Enes Bilgin
– Ömer Faruk Köl

Masa 15: Talat Can Tiryaki
Sistem: Zweihänder
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
İmparatorluğun kuzey sınırında, Norsca’nın melun çoraklıklarına karşı Ostland dikilir. Karanlık ormanların derinliklerindeki sisin melankolisinde yaşayan bu hüzünlü topraklar, türlü uğursuzluklara maruz kalmıştır. Gölgeler Ormanı’nın içerisinde mütevazı bir yer olan köyümüz Jegow’un da kaderi, bunlardan farklı değildi. Temel geçim kaynağı odunculuk olan köyümüzün neferlerinin türlü mahlukat tarafından eziyet görmesi alışılmışın dışında değildi fakat geçen gece adamlar “Sisli Meşe’de” son votkalarını yuvarlarken gerçekleşen olay şüphesiz ki derin bir yara bırakacaktı. Bir gece vakti Odhan hanın kapısını çarparak açmış, yerde yarı deli vaziyette çığlıklar atarak kıvranıyordu. Zavallı çocuk kelimeleri anlam oluşturacak şekilde sıralamaya çalışırken kendi tükürüklerinde boğuluyordu. Herkesin zihni sisliyken sadece şunu anlayabildik: Ormanın kızı geri döndü.
(Hazır karakterler verilecektir. Kendi karakterini oluşturmak isteyenler 12.30’da gelerek yapabilir. Oyun Warhammer Fantasy evreninde geçmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ceyda Kaya
– Onur Kılıç
– Ferhat Giritli
– Doğaç Barlas Akbaş
– Öykü Zeynep Avarbek

Masa 16: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Büyük Sigridschlosse Balosu, şok edici bir sefahat olayıydı. İmparatorluğun bu köşesindeki asil, her zaman çökmüş ve sapkın bir topluluk, tanrıları kendilerini ziyafetlerine katılmaya davet ederek eğlendiler.
Soylular aşırılık cümbüşüne başlarken, tuhaf tadımlık ziyafete katılan her saray mensubu acı içinde bir Daemonette’e dönüştü ve her masanın başındaki hakimler, Slaanesh’in Büyük İblisleri’ni ortaya çıkarmak için tohum kabukları gibi patladılar. Ortaya çıkan kan banyosu, Sigridschlosse kasabasının bir küle döndüğünü gördü ve duman bulutları, katliam bölgesine Devlet Birlikleri’yle dolu altı savaş arabasından daha azını çekti. Savaşa ciddi bir şekilde katıldı, ancak daha fazla kan döküldükçe, Khorne İblisleri ziyafet salonunun yıkıntıları arasında tezahür etti. Tam bir hafta boyunca çatışmalar şiddetlendi ve Daemon sürüleri havada kıkırdayarak yok olmadan önce komşu kasabaları tüketti. Karanlık Tanrılar ile alay etmenin bedeli bu.(Hazır karakter verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Nevroz Aslan
– Levent Fatih Acar
– Barancan Yeşil
– Mert Akın Serbest
– Metehan Bilgin

Masa 17: Faruk Emre Ülker
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Korkunç Suikast
İstanbul Otomobil Montaj Fabrikası açılışı için İstanbul’a gelen önemli bir şahsa karşı suikast planlanmaktadır. Zamanında Kuvâ-yi Milliye ile kendini kanıtlamış ve bu süreçte dostlukları artmış birkaç arkadaşa bir mektup gelir. Mektupta ”Gelecek şahsın başına kötü bir şey gelmeden önce süreç izlenmeli ve ona yapılabilecek herhangi bir saldırı engellenmelidir. Mustafa Kemal Paşa’nın şu sözünü asla unutmayın: “Vazifeniz mühim ve mukaddestir. Asayişin idame ve istikrarının ihtimamı için çok fazla gayret göstermelisiniz.”
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Oğuzhan Şimşir
– Öykücan Şimşir
– Mert Başdemir
– Sinan Çorak

Masa 18: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌
Açıklama: 22 katlı bir Yolculuk, Ep 4: Kaybolmuş İmparatorun Peşinde
Livna son 44 yıldır İmparator Lutfian tarafından yönetilmekteydi. Son 2 yıldır inzivaya çekilmek için 2-3 günlüğüne kaybolur, sonra geri gelirdi. Fakat bu sefer tam 6 gündür kayıp. Acilen kendisini arayacak bir ekip toplamak ve kendisine ne olduğuna bakmak gerekli yoksa kaos yakındır.
Mekanik Notlar: Sistem normalden daha fazla skill içermektedir. Hazır karakterler verilecektir. Oyun setting’i ile ilgili veya hazır karakterlerle ilgili bilgi almak için bana discord üzerinden yazabilirsiniz.
Discord: Klpy7#5662
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Salih Demetgül
– Utku Öztekin
– Mehdi Bozcu
– Cem Peynirci

Masa 19: Osman Cem Uzun
Sistem: FATE Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: (Harry Potter kitaplarını okumuş olmalı)
Açıklama:
Sıradan büyücülük düzeyi sınavı için hazırlanan dört genç ailelerini ve çevrelerini başarısızlığa uğratacakları korkusuyla bir çıkış yolu aramaktadırlar. Notlarını normal yollardan yükseltemeyeceğini anlayan gençler SBD puanlarını yükseltmek için sınav sorularını çalmaya karar verirler.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Can Tolga Polat
– Batuhan Özen
– Deniz Kara
– Umay Demirel