d12Masada #34 – 26 Mayıs ’24

969

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 Saat 12.30’da etkinlik başlıyor, fakat geç kalan oyuncularımız için 13:00′e kadar bekliyoruz

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz.
Kayıtlar günlük güncellenmektedir.

Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/eE22jk3FwrL1vHb77

📑 Kayıtlar dolduysa yedek kayıt bekleme listemize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz: https://forms.gle/uUXwUkrVLoWwQyg79

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz.
Erken kayıt hakkınızı kullanabilmek için Discord (#abone-muhabbeti) kanalımıza katılmanız gerekmektedir.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize Whatsapp üzerinden mesaj veya eposta atabilirsiniz.

📢 Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

📍 Goblin Oyun Kulübü: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular

💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 200 TL
150 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Tethyr Krallığı, komşuları ile girdiği ticaret yarışında devlet hazinesini maceraperestlere açmıştır. Yakın zamanda Rotasız Deniz’de yeni keşfedilen bir adaya koloniciler yerleşir ve bu adanın Maztica’ya gidecek gemiler için bir ikmal limanı olması planlanır. Başlarda barışçıl olan ada halkı bir anda saldırganlaşınca koloni valisi başkentten yardım ister. Böylece bir grup maceracı denize açılır.
Karakterler: Hazır karakter temin edilecektir.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Şükrü Erkazan
– Erkan Büyük
– Eda Esentürk Durşen
– Ali Kutlu Durşen
– Orhun Avcı

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Fallout (2d20)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
(Fallout dünyası hakkında az da olsa bilgi sahibi olmalı)
Açıklama: Umutsuz Hasat
Commonwealth içinde, Vault 100’e yakın küçük tatlı bir yerleşke var; Unity. Gayet ayakları yere basan, çorakdiyar’ın kalanına umut olabilecek sağlam bir topluluk. Taa ki ciddi bir krizle karşı karşıya kalana kadar. Topluluğun atar damarı olan mahsulleri açıklanamayan bir şekilde yok oluyor, kuruyor ve ölüyorlar. Tükenmeyen çabalara rağmen, bu kıtlığı önleyecek bir çözüm bulunamadı.

Vault 100 içinde, insanlığın açlık sorununu sonsuza kadar sonlandırabilecek güce sahip antik bir cihaz olduğuna dair söylentiler dolaşıp duruyordu. Tehlikeli bir görev sizi bekliyor: bu gizemli cihazı almak için Vault 100’e adım atın
(Bu oyun d12Masada ’te daha önce oynatılmıştır)
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Bahadır Terece
– Ege Arınel
– Aytuğ Ulubay
– Burhan Keten

Masa 3: Osman Cem Uzun
Sistem: Dread
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Av
Bir süredir saldırgan bir hayvan sürülere dadandı. Bir şey veya bir şeyler koyunları kuzuları kapıyordu. Tüm tuzaklara ve nöbetlere rağmen kıyım durdurulamadı. En sonunda bir inek ortadan kaybolunca köylüler, insanlar ortaya kaybolmaya başlamadan durumu kendi ellerine alıp bir sürek avı başlatmaya karar verdiler.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 6
Oyuncular:
– Melik Küçük
– Ekin Atalay
– Mustafa Batuhan Yerlikaya
– Baran Düzdaş
– Göksen Küçük

Masa 4: Tuna Can Öztürk
Sistem: Honey Heist
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: 22 Katlı bir Yolculuk, Ep 17: Yıldız Bal Fabrikası’na Baskın!
Bahar ayının müjdecisi olan HoneyCon 2024 bu yıl İstanbul’da gerçekleşiyor! Farklı şehirlerden gelen değişik çiçeklerden ve bitkilerden toplanmış ballarla dolu bu taptatlı festivalde arı cosplayli gönüllü stajyerlerimizle, ödüllü çekilişlerimizle, bal yeme yarışmamızla yine dopdolu ve petek petek eğlence akan bir etkinlikle sizlerleyiz. Bu yılın sponsoru olan Yıldız Bal Fabrikası, son 8 ayda özel geliştirdikleri “Gravitesi Yüksek Motivasyonlu Arılardan Harmanlanmış Baharatlı Anzak Balı (Kısaca Gimahbab)” da yarışmalqrda ve Elit Bal standlarımızda sizlerle olacak! Ayılar üzerinde test edilmiş ve en parmak yalatan bu baldan denemeyi fırsatını da HoneyCon 2024’te yakalayabilirsiniz

Katılmak için hemen formu doldurun: com.honeycon.www/home/b?v=form2024 (Etkinlik sırasında gerçekleşebilecek herhangi bir aktivist ve terörist eylemden, çocuk ağlamasından, ayı baskınından veya bozuk baldan sorumlu değiliz. Hüküm ve Şartlar gizlidir. Bal Inc° 2001)
Karakterler:
Hazır verilecektir.
(Not tutabileceğiniz müsvedde materyali getirebilirseniz)
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Kerem Tütüncüoğlu
– Enes Aydın
– Sümeyye Uçar
– Elif Akdağ

Masa 5: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer 40k Only War
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: No Surrender
“İmparatora ait olanı ona karşı gelmeye cüret edenlerden geri almaya geldik. Adil ve ilahi bir amaca hizmet ettiğinizi bilin. O’na olan inancınız sizi her türlü saldırıdan koruyacaktır.”
–Vaiz Wyatt Dreeble
İmparatorluk Muhafızlarının cesur erkek ve kadınları, insanlığa yönelik tehditlere karşı dimdik duruyor. Only War için bir macera olan No Surrender’da, Spinward Front’ta görev yapan muhafızlar, kuvvetleri Lycurgos yıldız kalesini ele geçiren ve burayı hain eylemleri için bir üs olarak kullanan ayrılıkçı hainler Severan Dominate ile yüzleşmelidir. Bir macera olan No Surrender’da siz ve muhafız birliğiniz, bu yıldız kalesini İmparator için geri almak için çalışmalısınız!
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ertuğrul Gökçe
– Berat Atmaca
– Fırat Beytemür
– Baha Köksal

Masa 6: İlker Bozdemir
Sistem:  CAT: A Little Game About Little Heroes
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Kiyoshi’nin Kedileri – Bu oyun d12Masada ’da oynatılmıştır.

Detaylı bilgi için: https://d12macera.com/yazilar/ormanin-otesi/cat-sistem-tanitimi/

Edo’dan çok uzakta, dağları, nehirleri, ormanları aşınca sislerin arasında yaşlanan eski tapınağa ulaşırsınız. Efsaneler, çok uzun zaman önce klanlar arasında çetin bir savaşın geçtiğinden, o yörenin son lordunun ailesiyle ve tüm savaşçılarıyla birlikte can verdiğinden bahseder. Acılı ve öfkeli ruhların balıkçılara, çiftçilere ve yolculara musallat olmaması için bataklığı geçtikten sonra karşınıza çıkacak uçurumun tepesine bu tapınak inşa edilmiştir. Tapınağın son rahibi yaşlı Kiyoshi, ömrünün kalan günlerini sessizlik ve huzurla tamamlamak için her gün dua etmektedir.

Yaşlı adamın asıl yardımcıları; tozlar ve sisler içine saklanmış gariplikleri görebilme ve hissedebilme becerisine sahip tapınağın üç kedisidir. Sohbet etmeye gelen deniz kuşları hariç tapınağın etrafında kuş uçurtmazlar. Buna rağmen rahibin yaşlandığını bilen yōkailer sık sık tapınağa girmeye çalışır. Fakat Kyoshi‘nin kedileri buna asla izin vermez.

Tapınağın bir diğer sakini, Daisuke isimli akita cinsi köpektir. Kedilerimiz Daisuke ile iyi anlaşır. Fakat çok uzun zaman önce bir büyücü köpeğin, Kedilerin Kralına kondurduğu laneti de unutmazlar. Bazen bu lanet bir anda kendisini gösterir. İşte böyle zamanlarda Daisuke; “Bu lanet dokuz canlı olmanın bedelidir.” der.

Bir gece, Tapınağın önündeki uçurumun okyanus dalgalarıyla buluştuğu kayalıklardan uğursuz ışıklar yükselir ve rahip Kiyoshi ansızın kaybolur. Havada fırtına öncesi bir sessizlik vardır. Rüzgar ve dalgalara karışmış çeliğin sesi ile kan kokusu her yeri sarmıştır.

Cat, sahiplerini ve evlerini karanlık varlıklara karşı savunan kedilerin maceralarını anlatan rol yapma oyunudur. Kahramanlarımız, bazen dünyamızda, bazen rüyalar aleminde gezinir. Sıkıntılarımızla, üzüntülerimizle, takıntılarımızla güçlenen “Boggin”lere karşı bizi korumaya çalışırlar. Kalan zamanlarını da uyuyarak, oynayarak ve tüylerini temizleyerek geçirirler.

“Bir kedi görürseniz derin derin düşünen,
Tek bir sebebi vardır, benden size söylemesi,
Dalmıştır hayallere, gülüyordur içinden,
Düşün düşün düşün düşün düşünüyordur ismini:
Akla gelse dile gelmez
Dile gelse akla sığmaz
Derin ve esrarengiz, o biricik İsmini.”
 – İhtiyar Farenin Kediler Kılavuzu, T.S.Elliot
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular:
– Fatma Eroğlan
– Emre Ü
– Onur Silahdar
– Mehmet Fatih Kırkpınar

Masa 7: Can Güner
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: The Lost Dungeon of Rickedness: Big Rick Energy
“Sen bir maceracısın. Ya da belki siz bir grup maceracısınız. Her neyse.
Neden buradasın? Kimsenin umrunda değil. Bana geçmişini anlatma. Kıç tekmelemek ve hazine bulmak için buradayız. Bu senin motivasyonun. Şimdi zar atmak için hazırlanın!
Önünüzde karanlık bir merdiven var. Gizemli gölgeler sizi içeri girmeniz için çağırıyor. Ve “çağırıyor” derken, demek istediğim merdivenlerden aşağı inmeniz gerekiyor, yoksa hepimizin bu masanın etrafında oturmasının pek bir anlamı yok, öyle değil mi?”
Oyun The Lost Dungeon of Rickedness: Big Rick Energy hazır macerasının “düzeltilmiş” ve eklentiler yapılmış versiyonudur. Bu oyunda Smith ailesini canlandıran karakterlerimiz (dizideki karakterleri benimsemeyi seçebilir, kendi yorumunuzu getirebilir ya da dilediğiniz bağımsız bir şekilde karakterinizi canlandırabilirsiniz) kendilerini Rick’in düzenlediği akıl almaz zindanın içinde bulur ve gizemlerini çözmeye koyulurlar.
Rick and Morty bilmeniz gerekmiyor. Hatta küçük nüanslar bulunması dışında Rick and Morty ile pek alakası yok. Oyun, bilmeceleri, tuzakları ve dövüşleriyle renkli ve “goofy” bir zindan deneyimi sunuyor.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Atilla Büyükurvay
– Zühtü Anıl Tutar
– Emre D
– Bernis S

Masa 8 : İlker Özgüngör
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Yüce hükümdar, hırsızların babası, yetim ve öksüzlerin sorumlusu, aman vermeyen, ölümsüz yağmacı Orvo’nun hazinesiniyle iligli yeni gelişmeler oldu. Hazineye hiç olmadığı kadar yaklaşılmış olunabilir mi? Ekibinizle beraber tehlikeli bir yolculuğa çıkıp, hazineyi siz bulabilir misiniz? Goblunus tavernasında kısıtla süreliğine misafirimiz olan medyum Momiş’e danışın.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
(3.Seviye hazır karakter verilecektir. Sistemi biliyorum diyorsanız, karakterinizi oluşturmak için bana ulaşabilirsiniz. Discord: masterofodds)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ammar Budanur
– Gökmen Veysioğlu
– Dirsehan Başaran
– Aykan Şendilli
– Berat Rahat

Masa 9 : Yağız Baldoğan
Sistem: Dungeons & Dragons 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Şiddet, Korku, Gore, İşkence 
Açıklama: Cadı kral savaşların savaşında, kahramanların kılıçlarının ucunda can verdi vermesine…

Ama onun karanlığı ile kirlenenler gölgelere kaçmayı başardılar. Ölümün cerrahı Igor da bunlardan bir tanesi. Denilen o ki savaştan hemen önce, girenin çıkmadığı dağlar dibi hapishanesine sığınmış. Onun aşağılık cesedini atının arkasında sürüklemek için giden yiğitler oldu ancak hiçbiri dönmedi. Bu günahkar iblisi deliğinden çıkarıp başını kesmek de sizlere kaldı.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular: 4-5
– Osman Taşdelen
– Yasir Erkuş
– Cihan Güngör