Absalom Gazetesi – 9 Ekim

359

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Bu hafta CD Projekt RED’in yeni oyun duyuruları ve inanılmaz fiyatlara çıkan oyunlar var.

Abi vallahi çalışıyoruz !

The Witcher 3: Wild Hunt ile oyun severlerin gönlünde taht kuran ve aynı zamanda Cyberpunk 2077 ile bizi hüzne boğan CD Projekt Red, hazırlamakta oldukları 5 yeni oyunu duyurdu. Bu oyunlar arasında yeni The Witcher üçlemesi, Cyberpunk evreninden yeni bir oyun bulunuyor. Ha bir de şirketin yorgunluktan saçı başı yamulmuş CEO’su Marcin İwinski artık o koltuktan iniyor.

Nasıl 1000 lira ? (Aslında 60 dolar bile yapmıyor)

Dead Space Remake’in aşırı kötü bir trailer’ı ile Türkiye Steam mağazası fiyatı da belli oldu. Dead Space’i oynamak isteyenler 1000 lirayı koyup çıkıyorlar.

Sonra bi de VINN VINN DÜÜT DÜÜT severler için Need for Speed’in yeni oyunu duyuruldu. Onun da fragmanında inanılmaz insanlar falan oynuyor. Ha tabi bizim ülkemizde oyunun kendisi değil yine fiyatı konuşuldu

WOTC’da iç değişiklikler

Hasbro, Dungeons & Dragons için birkaç büyük duyuru da dahil olmak üzere, hissedarlarla iş bilgilerini paylaşan Yatırımcı Günü etkinliğini düzenledi. İlk duyuru WOTC içindeki yeni bir rol ve bu rolün kime ait olduğu idi. Wizards of the Coast’ta Dungeons & Dragons’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı rolünü üstlenen ilk kişi Dan Rawson oldu. Rawson, daha önce Office ve Azure gibi Microsoft için iş yazılımlarını yöneten Microsoft Dynamics 365’in COO’suydu.

Belli ki ONE DND geliyor hem de yazılımlı geliyor !

Overwatch 2 artık oynanabilir !

Vallahi arkadaşlar. Aynı birincisi gibi. Ha ben yine oynuyorum orası aynı. Overwatch 1’in üstüne yeni yeni haritalar, tamamen yeni bir UI, 6 kişilik takımlar yerine 5 kişilik takımlar gibi bir sürü küçük ama oyunu iyileştirecek ve content eksikliğini giderecek yeni yeni olaylarla Overwatch 2 artık oynanabilir. 4 Ekimden beri inanılmaz saldırılara uğrasa da, zamanında OW oynayamamışlar, bu yeni F2P versiyonuna bi göz atabilirler.