Absalom Gazetesi – 6 Kasım

358

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Bu hafta vallahi çok karışık. İnanılmaz çıkış yapan oyunlar, sorunlu karaktere sahip zenginler ve eğlence sektörüne dair çaresizlikler var.

Kingmaker, Pathfinder 2E’ye geliyor

Kasım 14’te, Pathfinder 1E’nin önemli maceralarından bir tanesi, Pathfinder 2E’ye geliyor. Peki neler var sorusunun cevabını ise Paizo yakın zamanda verdi. Kısaca bu AP’de orijinal hikaye olan 6 kısım ve 2E’ye özel “yüzlerce” sayfa yeni içerik bizlerle olacak.

Lost Omens’in sonraki adımı

Pathfinder 2E’ye tatlı bir kitap daha yolda. Pathfinder 2E: Impossible Lands, ikinci edisyona gelen üçüncü, detaylı bölge kitabı. Bu kitapta ölüler diyarı Geb, büyüler diyarı Nex, dileklerin kabul olduğu yer Jalmeray, kaosun hüküm sürdüğü Mana Wastes gibi garip garip mekanların detaylarını okuyor ve öğreniyor olacağız.

344 sayfalık bu kitap, 2022 Kasım’da çıkıyor olacak.

Henry Cavill, canavar avlamayı bıraktı, gazetecilğe başladı

Evet, yanlış duymadınız. Henry Cavill, Witcher dizisindeki Geralt rolünü çat diye bıraktı. Söylentilere göre yeni yazılan senaryoları vesaire çok beğenmiyormuş paşam. Ardından da çat diye Superman koltuğuna oturdu. Resmi duyuruya göre sıradaki Superman filminde Henry Cavill oynayacak.

Alın şu Musk’ı başımızdan

(Maalesef) Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci tamamlandı. Musk yakın dönemde, Twitter “onaylı” tikini aylık abonelik ile satmayı düşündüklerini açıkladı. Siz de sanal ortamda yalan dolan hesaplar arasında kaybolmak istemeyen bir şirket veya influencer’sanız, Elon Muska tam olarak ayda 20 dolar ödemeniz gerekecek.

Rocksteady’de ölüyor

Rocksteady’nin kurucu ortağı ve stüdyo başkanı olan Sefton Hill ve Jamie Walker stüdyodan ayrılmaya karar verdi.

God of War geliyor…

Bu hafta God of War : Ragnarök’ün basın inceleme puanları çıktı. Bu sefer diğer oyunlara ayıp olmasın diye 9 vermemişler…

Call of Duty tahtına geri dönüyor

Yeni çıkan Modern Warfare 2’nin en hızlı satan Call of Duty oyunu olduğu bildiriliyor. Çıkış haftasında neredeyse 600 milyon dolarlara ulaştı. Oyun daha önce sosyal medyada “Amsterdam”da geçen sekansı ile çok konuşulmuştu.

Disco Elysium’u kaçıranlar Türkçe desteği ile hemen oyuna başlasınlar !

24 Ekim’de Disco Elysium’un Türkçe desteği çıktı. Gazetemizin ulaştığı d12Macera Disco Elysium bakanı Alp Güler çeviriyle ilgili şöyle bir açıklamada bulundu : “Bence gayet iyi”