Absalom Gazetesi – 5 Mart

244

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Hasbro yine parasının üstüne para koymuş, millet GURPS’un yeni edition’ını bekler olmuş, ha bi de bu sene animasyonlar güzel olacak gibi

Valla para akıyor DnD’ciler

Hasbro, Q4 2022 Yatırımcılar toplantısında çok garip bir açıklamada bulundu. CEO Chris Cocks, DnD Beyond’daki abonelik iptallerinin, DnD geliri üzerinde “nispeten çok az” bir etkisi olduğunu söyledi.

Cocks, açıklamasının geri kalanında “tabiiki oyuncuları önemsiyoruz ve iletişim halindeyiz” gibi yatırımcıların yüreklerine su serpmeye çalışan söylemlerde bulunmaya devam etti.

Detaylar…

OGL Olayları dinsin bi playtest’e bakarız

Dungeons and Dragons’ın yönetici yapımcısı Kyle Brink, Open Game License ve One D&D hakkında bir röportaj için popüler TTRPG YouTube kanalı Nerd Immersion’da yer aldı. Röportajda Brink, Wizards of the Coast’un OGL ile ilgili yanlış adımlarını, Dungeons and Dragons üzerindeki etkisini ve One D&D’nin geleceğini tartıştı.

Brink, Dungeons and Dragons’ı çevreleyen topluluk kargaşasının OGL’yi değiştirme konusundaki başarısız girişimlerinin One D&D oyun testinde gecikmelere neden olduğunu doğruladı. Bu süre zarfında yeni bir paket yayınlamaktan kaçındıklarını itiraf etti, çünkü geri bildirim anketleri şüphesiz oyun testi içeriğinden ziyade tartışmaya odaklanacaktı.

Detaylar için…

GURPS’un yeni bir edition’ı gelebilir mi ?

OGL tartışması sırasında GURPS, bazı GURPS severlerin yeni bir edition hakkında, TikTok’ta spekülasyon yapmasıyla trend olan bir konu haline geldi.

Resmi Steve Jackson Games TikTok hesabı, yeni bi edition çıksa diyen şu şekilde yanıt verdi : “Selam Jeff, kesinlikle biz de trendi takip ediyoruz. Hazır GURPSTok rakamları havada uçarken, neden şu soruyu bizim için cevaplamıyorsunuz ? [GURPS’un yeni bir baskısında ne görmek isterdiniz?” yazısını işaret ederek] Hiiç, öylesine soruyoruz da”

@stevejacksongames#question from @stevejacksongames #stitch with @geek_the_gm 👀 c’mon, weigh in! #gurps#gurpstok#ttrpg#beggartok♬ original sound – Steve Jackson Games

Sıra Cyberpunkta, Cities Without Number

Stars Without Number ile bilim kurgu ve Worlds Without Number’la fantastik dünyalardan sonra sıra, Cities Without Number ile yeni siberpunk’a geldi.

Kevin Crawford ile Sine Nomine, 2 hoş sistemden sonra şimdi kolları Cyberpunk genre’sı için sıvıyor.

Detaylar için…

Disney bu sene garanti oynuyor

Disney; Toy Story 5, Zootopia 2 ve Frozen 3 üstünde çalıştığını duyurdu.
Her ne kadar “devam filmleri o kadar da iyi olmuyor ya” desek de, Disney bu 3 animasyon üzerine çalışıyoruz diyorsa, bu sene garanti oynamak istiyor gibi.

Detaylar için…

XCOM Direktörü Jake Solomon ve Stüdyo Başkanı Steve Martin Firaxis’ten Ayrılıyor

Stüdyo başkanı Steve Martin ve Marvel’s Midnight Suns direktörü Jake Solomon ayrıldıklarını onayladı. Böylece Firaxis Games liderliğinin iki önemli üyesi şirketten ayrılmış olacak. Firaxis Games’te önemli bir geçiş zamanı. Stüdyo, Marvel’s Midnight Suns’ı söz verdikleri DLCleri ile bir kenara koyup bir sonraki Civilization oyununa geçiyor. Martin ve Solomon ne yazık ki Firaxis’in bu bir sonraki bölümünde yer alamayacaklar.