Absalom Gazetesi – 4 Eylül

739

Absalom Gazetesinin, bu haftaki baskısında Gamescom’dan bolca oyun ve maalesef 1 tane RPG haberi var.

The Marvel Multiverse’ün ilk macerası

Daha önce minik bir playtesti ile karşımıza çıkan, Marvel’ın yeni RPG sistemi The Marvel Multiverse’ün ilk macerasının detayları belli oldu. Cataclysm of Kang ismindeki ilk macera, zaman yolcusu supervillain Kang’i konu alıyor olacak. Bu karakteri yakın zamanda Loki dizisinde görmüştük. Şöyle bir playtestine gözatayım diyesiniz geldiyse unutmayın. Bu oyunu playtesti paralı satılıyor : Amazon Kindle veya basılı versiyonu

Resident Evil dizisi iptal edildi

Korkunç bir ilk sezondan sonra, asla fanlar tarafından beğenilmeyen; Netflix’in Resident Evil dizisi iptal edildi. Dizi maalesef korkunç tiktok sahneleri ve mantık hatalarıyla akılda kalacak.

Bioshock filminden umut veren haberler

Netflix yakın zamanlarda sosyal medyadan yaptığı duyuruyla Bioshock filmi için ümit verdi. Filmin yönetmenliğini I am Legend, The Hunger Games: Catching Fire, Slumberland gibi yapımlarda yer almış Francis Lawrence üstlenecek.

Senaryoyu ise Logan, American Gods ve Blade Runner 2049’da katkıda bulunmuş Michael Green hazırlayacak.

Haberin detayları için…

Boys ekibine yeni bir oyuncu katıldı!

Çoğunuzun The Walking Dead dizisinden tanıdığı Jeffrey Dean Morgan, The Boys’un 4. sezonunda oynayacak. Hala haberin detayları belli değil. Fakat Jeffrey Dean Morgan kesinlikle dizinin havasına uyacak bir oyunculuğa sahip orası kesin.

Haberin detayları için…

Justin Roiland’dan bi oyun daha

Rick & Morty’nin yaratıcılarından Justin Rolland’ın oyunu High On Life’dan oynanış fragmanı yayınlandı. Oyunda bize konuşan silahlar eşlik ediyor. Oyun daha çıkmadan, yayınlanan fragmanındaki “Çocuk öldürme*” sahnesiyle viral oldu bile !
(Fragmanın devamında 30 yaşında bi uzaylı olduğunu öğreniyoruz :p )

Figür dövüştürme oyunu ?

Subnautica’nın geliştiricilerinden yeni oyun Moonbreaker duyuruldu. Oyunun dünyası yaratılırken Brandon Sanderson ile beraber çalışılmış. 29 Eylül’de erken erişime açılacak oyun bir değişik gözüküyor. Oyunda figür boyayabiliyor, bu figürlerle bir ordu yaratıyor sonra savaşıyoruz.

MMO Dune oyunu

Evet yanlış duymadınız. Conan the Exiles’ın geliştiriclerinden gelen yeni bir MMO Dune oyunu duyuruldu. Oyunun tam ismi Dune Awakening

Kaliteli bir ekipten umut veren bir RPG geliyor

The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout New Vegas ve Fallout 4 gibi oyunlarda çalışmış olan deneyimli isimler Wyrsong adında yeni bir RPG oyunu üstünde çalışıyorlar

Haberin kaynağı…