Absalom Gazetesi – 3 Temmuz

329

Herkese selamlar !
Absalom Gazetesi, d12Macera.com özel yazısının üçüncü bölümüyle sizlerleyiz. Elimizde bolca siber haber var 🙂
Hadi haberlere geçelim !

“Alice is Missing” isimli Rol Yapma Oyunundan Film Geliyor

Alice is Missing ismindeki, “sessiz” rol yapma oyununun filmine Paramount stüdyoları girişti. Oyun, Alice ismindeki bir lise öğrencisinin kaybolması ve siz maceracıların mesajlaşarak bu gizemi çözmeye çalışmasıyla ilgili. “Alice is Missing” Kickstarterdan $138,723 dolar ile fonlanmış ve 2020’de çıkmıştı.
Haberin devamı için…

Cyberpunk’a Beleş Sibernetikler geldi !

Bir R. Talsorian Games klasiği olan aylık beleş ek içeriklerinin şahı, bu ay geldi !
“MUST HAVE CYBERWARE DEALS” ismindeki ek kitap 12 yeni sibernetik ile dolu. Tamam birbirimizi kandırmayalım. Buradaki sibernetiklerin hiçbiri oyunu değiştirecek ya da “WOW” dedirtecek türden sibernetik değiller. Fakat olsun, hiç yoktan iyidir !
Siber Yastık’tan, Avuçiçi Hologram’a; Protez Tırnak’tan, Sponsorlu Teknolojik Dövmelere ilginç fikirlerle dolu olan bu kitabı şuradan indirebilirsiniz.

Beleş demişken…

FREE RPG DAY’in nimetlerinden faydalanalım !
Bu yılın bedava item’larında şunlar var :

  • R. Talsorian’dan Cyberpunk Red: EASY MODE (Sisteme giriş kitabı)
  • Magpie Games’den ROOT RPGTalon Hill Quickstart (Sisteme giriş kitabı)
  • Modiphius Entertainment’dan Homeworld: Revelations 2d20 RPG (Sisteme giriş kitabı)
  • Paizo’dan 2 yeni senaryo Pathfinder: A Fistful of Flowers ve Starfinder: Skitter Warp

ve daha fazlasını çat diye indirip inceleyebilirsiniz. Haberin devamı ve kitaplara nasıl ulaşırım için…

Hideo Kojima, oyun fikirlerinden birini The Boys’a benzerliği sebebiyle rafa kaldırdığını açıkladı.

Hideo Kojima’yı twitterdan takip etmek gerçekten çok zor. Kojima hızlıca kafayı bir şeye takıp onun hakkında 20-30 tweet atmaktan hiç sıkılmıyor. Biz uluslararası süper düper bi haber ajansı olduğumuzdan takip Belediyoruz, haberi de biz size verelim. Gönüllerin biricik oyun yapımcısı bu aralar heyecanla The Boys izliyormuş. The Boys’u çok beğenmekle beraber oyun fikirlerinden bi tanesini de The Boys’a benzerliği sebebiyle rafa kaldırmış. Yapma be Kojima, bak Xbox’la anlaştın; nolur Amazon’la da anlaşsan ?
Haberin devamı…

Cyberpunk RED’e bolca hikaye geliyor !

Uzun zamandır beklenen, Cyberpunk RED’in ilk ücretli ek kitabı (Interface’i saymıyorum) olacak olan Tales of the RED, GenCon’da direkt satışa çıkacak ! 4-7 Ağustos tarihleri arasında GenCon’da satışa sunulacak kitap, birkaç hafta sonra tüm marketlerde yerini alacak. 9 tam görev seti içerecek kitapta yeni NPCler hikayeye tat katacakken eski klasiklerden Rogue Amendiaries’de bizimle olacak !

Haberin devamı için…

Johnny Depp Karayip Korsanları’na Geri Dönmüyormuş

301 milyon dolar karşılığında oyuncunun Jack Sparrow olarak ekranlara döneceği söylentileri, menejeri tarafından yalanlandı.
Aktör, boşanma davası sırasında seriye asla geri dönmeyeceği konusunda yeminli bir ifade vermişti. Böyle bir yeniden buluşmaya ihtimal vermeyen tek kişi de aktör değil üstelik. Karayip Korsanları serisinin baş yapımcısı Jerry Bruckheimer da Johnny Depp ile çalışmaya sıcak bakmadılarını söylemişti.