Absalom Gazetesi – 23 Ekim

233

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Bu hafta bollca RPG haberim var size.

Monty Python’ın RPGsi yolda !

Monty Python’s Cocurricular Mediaeval Reenactment Programme ismindeki Monty Python’ın RPG kitabı bu hafta Kickstarter’a bomba gibi düştü. Kitap içerisinden hoş görseller içeren Kickstarter sayfası burada

Oyuncular Hasbro’ya cevabını verdi mi ?

Hasbro, Hasbro Games satışlarının 2022’nin üçüncü çeyreği için neredeyse %23 düştüğünü açıkladı. 2021’in aynı çeyreğiyle karşılaştırıldığında, Magic: The Gathering yayın planındaki değişiklikler nedeniyle masaüstü gelirleri %9 düşerken, dijital oyun %37 düştü. Hasbro tarafından Dungeons & Dragons Dark Alliance 3’ün piyasaya sürülmesi ve Magic: The Gathering Arena Mobile’ın piyasaya sürülmesiyle bir satış artışının sona ermesine bağlanıyor. Ancak trendler, masaüstü oyun segmentinin (Magic ve Dungeons & Dragons’u içeren) yılın ilk dokuz ayı için %5 arttığını ve yıl sonuna kadar çift haneli büyümeye ulaşacağını işaret ediyor.

Detaylar…

Assasin’s Creed RPGsi de yolda ?!

CMON, resmi bir masaüstü Assassin’s Creed’inin yolda olduğunu açıkladı. CMON’un Head of IP an RPGs konumunda çalışan Francesco Nepitello şunları söyledi :

Assassin’s Creed’i masaüstü RPG’ye getirmek, neredeyse sonsuz potansiyele sahip heyecan verici bir meydan okuma. Video oyununun son derece orijinal premise’ini – günümüz gerçekliğini dönem maceralarıyla birleştiriyor, oyunculara çoğu RPG’de benzeri görülmemiş bir oyun çeşitliliği getirmemiz için inanılmaz bir fırsat sunuyor.

Francesco Nepitello, CMON’s Head of IP and RPGs

Nepitello daha önce The One Ring RPG, Zombicide Chronicles RPG, Dune: War for Arrakis oyunlarında görev almış bir isimdi.

Detaylar…

Haftanın can sıkıcı NFT haberi köşesinde bugün

Yav neden… Niçin… Ne gerek var 🙁

Yeni Silent Hill oyunları geliyor

2001 yılında piyasaya sürülen ve çokça sevilen Silent Hill 2’nin yeniden yapımı, orijinal oyunu yapan Bloober Team’in elinden çıkacak. Stüdyo Silent Hill 2’nin ardından Layers of Fear, Layers of Fear 2, Observer, Blair Witch ve Medium gibi oyunların yapımcılığını üstlenmişti.

Diğer bir yeni oyun olan Silent Hill: Ascension, serinin diğer oyunlarından farklı olacak. Oyun, aslında “gerçek zamanlı” interaktif bir dizi olacak. Detaylar henüz bilinmezken, yapımdan Black Mirror’ın Bandersnatch bölümü gibi bir deneyim bekleyebiliriz. Yapım, 2023 yılında yayınlanacak.

Bir de asıl seriyi devam ettirecek oyun olan Silent Hill: Townfall var. Fakat bu oyun hakkında elimizdeki tek şey bu teaser