Absalom Gazetesi – 18 Eylül

435

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Korkunç Emmy ödülleri kazananları, Spelljammer ve WOTC’un yerseniz SJWliği bi de emekli olan bi Amerikalı var.

Absalom Gazetesi yeni saatinde !

Evet sevgili sistem savunucusu!
Artık haftanın en mükemmel, geek gazete/sohbet programını kaçırmak için hiçbir sebebin kalmadı. Absalom Gazetesi artık her pazar, saat 15:00 ‘da Youtube’da !

Spelljammer ile dirilen ırkçılık ?

WOTC, son çıkardığı Spelljammer kitaplarıyla oynanabilir bir ırk olan Hadozee’yi bizlere sundu. Tee 1982’lerden aramıza katılan Hadozee’lerin tatsız bir ırkçı şakası tandansı olmasından kaynaklı, Spelljammer’ın yeni kitapları ile küllerinden doğan Hadozee’ler WOTC’un eleştirilmesine sebep oldu. WOTC konu ile ilgili çok da bir şey anlatmayan bir özür yayınladı.


Haberin detayları için…

Munchkin oyunu geliyor !

Masadaki kartlarınız mı eskidi ?
Artık sabah akşam, evden işe işten eve giderken canınız Munchkin mi çekiyor ?
Dire Wolf Digital ve Steve Jackson Games iş birliğiyle Mucnhkin’in yeni oyunu bu sonbaharda Steam’e ve IOS, Android cihazlara geliyor !

Haberin detayları için…

Her şey için sağol Lisa <3

Paizo’nun kurucusu, eski CEO’su Lisa Stevens resmi olarak macera oyunları endüstrisinden emekli oldu. Stevens 1987’de kariyerine Ars Magica’da başlamıştı. 1991 gibi WOTC’a geçti, biraz Magic işlerine girişti. Öyle böyle, 2002’de kurdu Paizo’yu. Kısa bir süre WOTC kitapları hazırlayıp yayınladı Paizo. Tam 2008’de ise bizi kalbimizden vuracak o oyunu tasarladı Paizo’da. PATHFINDER !

Thanks for all the inclusivity and cool adventures Lisa !

Haberin detayları için…

Saul’u çağırmasanız daha iyi ?

Bu Emmy’ler ne böyle arkadaşlar ?
Better Call Saul tam 7 dalda aday gösterilmiş. E hiçbirini de vermemişler ?
En iyi drama’yı Succession almış
En iyi komedi ise Ted Lasso’da
En iyi drama kadın başrolü ise Zendaya’ya Euphoria’daki inanılmaz garip, salya sümük performansına falan vermişler (şaka yapmadım öyle bi sahne vardı)
En iyi drama erkek başrolü ise Lee Jung-jae almış (Squid Game adam. Yani. Ne diyim.)
En iyi komedi erkek başrolü ise Jason Sudeikis almış (Ted Lasso)
En iyi komedi kadın başrolünü Jean Smart almış (Kadını tanımıyorum, Hacks diye bi diziyle falan almış o diziyi de bilmiyorum. Zaten HBO Max’deymiş. Dizi cehenneminden isteyen baksın arkadaşlar ben üşendim)