Absalom Gazetesi – 18 Aralık

259

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Bu hafta yine bissürü oyunu filme çeviriyolar arkadaşlar

Roll20’den topluluk içeriklerine destek!

Roll20, DnD’de Dungeonmasters Guild, Paizo tarafında ise Pathfinder/Starfinder Infinite isminde bilinen topluluğun içerik üretip sattığı ürünlere, yakın zamanda kendi mağazasında da yer vereceğini açıkladı.

Roll20 partner hesabınız ve DnD/Paizo platformlarında creator hesabınız varsa siz de rahatça Roll20 marketinde kendi içeriğinizi satabiliyor olacaksınız. Şubat da programın başlatılması planlanıyor.

Henry Cavill’den Warhammer sevenleri mutlu edecek haber !

Yakın zamanda, creative anlaşmazlıklardan ötürü Netflix Witcher’ı gemisini terkeden Henry Cavill, önce herkese Superman olarak geri döneceğini haber vermişti. Daha sonra DC ile anlaşamadığını bildiren aktör çok daha hoş bir haberi duyurdu.

Henry Cavill, aynı zamanda oynayacağı bir Warhammer 40K dizisi için yapımcı koltuğuna oturmaya karar vermiş. Amazon, aylarca süren görüşmelerin ardından Games Workshop’tan serinin hakları için son görüşmelerde bulunuyor.

Tatlı bi yolculuk için !

Dream Realms Storytellers’ın yepisyeni kitabı Silverplate Kickstarter’da coşuyor !
Vampir Baget ekmek, Sosisli Monk, Cupcake Sorcerer olmak istediğinizi biliyoruz. İşte tam da bu yüzden DRS Publishing yeni Campaign Setting’inde yemekle, büyüler ve kılıçları bir araya getiriyor.

Proje çıkışından kısa bir süre sonra Kickstarter tarafından “Project We Love” rozeti kazandı.

Daha fazla detay için…

Death Stranding filmi yolda

Death Stranding 2’yi The Game Awards’ta duyurmanın hemen ardından, oyun yazarı Hideo Kojima’nın Kojima Productions’ı, Death Stranding’in bir film uyarlamasını geliştirmek ve üretmek için Hammerstone Studios ile ortaklık kurmuş.

Kojima Productions’ın ilk uzun metrajlı uyarlaması olan projenin konusu gizli tutuluyor. Ancak Death Stranding evrenine yeni unsurlar ve karakterler getireceğini etrafta gezen bir dedikodu. Filmi kimin yazacağı ve yöneteceği henüz belli değil, ancak şu anda erken geliştirme çalışmalarının sürdüğünü tahmin ediyoruz.

Daha fazla detay için…

God of War serisine dizi, Prime’dan geliyor

Prime Video, Sony Pictures Television ve PlayStation Productions ile ortak yapım bir ile God of War dizisini resmi olarak duyurdu. Amazon bu dizinin, antik Yunanistan’da intikam arayışının ardından Midgard’ın İskandinav diyarında Kratos’u anlatan bir uyarlama olacağını söylüyor. Oyunda olduğu gibi dizi de Kratos’un rahmetli eşinden son bir istek olarak oğluyla birlikte en yüksek zirveye yaptığı yolculuğu konu alacak.

Armored Core hakkında daha fazla detay

FROM SOFTWARE’in sıradaki oyunu olan, bir serinin devamını sağlayacak Armored Core VI hakkında daha fazla detay öğrenebildik. Bildiklerimize göre oyun:

  • Soulslike olmayacak
  • Açık dünya olmayacak
  • Önceki oyunlardan bağımsız bir hikayesi olacak
  • Mekalarınızı özelleştirmeye odaklanacağınız
  • Boss savaşlarının yine önemli olduğu

bir oyun olacakmış.

Daha fazla detay için…