Absalom Gazetesi – 15 Ocak

274

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Absalom Gazetesi uzun süredir yoktu biliyoruz. Şimdi EXTENDED EDİŞIN ile geri dönüyor !

WOTC Açgözlülüğünde boğuluyor

Şimdi yaz yaz bitmez. Ama biz bol bol konuştuk. Buyrun OGL Draması playlisti

Black Chrome sonunda geliyor !

R Talsorian Games, Cyberpunk RED için uzun zamandır beklenen ilk ek kitabının çıkış zaman aralığını duyurdu. 170’den fazla eşya, sibernetik vs gibi ek elementler içerecek olan kitap, ŞUBAT 2023 – MART 2023 arasında çıkışını gerçekleştirecek

Epic Games’e ceza

Fedaral Ticaret Komisyonu’ndan Fortnite’a 520 milyon dolarlık ceza geldi. Komisyon, 2 büyük suçlamada bulundu. İlk suçlamada: 13 yaşından küçük oyuncuların kişisel bilgilerini ebeveynlere haber vermeden veya izin almadan topladığını iddia etti ayrıca Tutarsız ve anlaşılması zor tuşlar yüzünden oyuncuları istenmeyen satın almalara yönlendirdiği iddia etti. Ayrıca iptal ve iade işlemlerinin de zorlaştırıldığını eklemiş. Epic Games iddiaları doğrudan kabul etmese de ceza konusunda anlaşmaya vardı.

Bethesda’dan hoş bir hamle

Bethesda’nın üst kuruluşu ZeniMax’ta yaklaşık 300 Kalite Kontrol (QA) çalışanı yeni bir sendika oluşturmak için oy kullandı. Sendika çabalarıyla elinden geldiğince mücadele eden Activision Blizzard’ın aksine Microsoft’un kavga etmeden sendikayı tanıması olumlu karşılandı.

Last of Us dizisi iyi gözüküyor

The Last of Us dizisinin ilk sezonu için inceleme puanları geldi. Rotten Tomatoes skoru %97 (59 inceleme) MetaCritic 84/100 (26 inceleme)

Detaylar…

Ubisoft geri adım atmak zorunda kaldı

Ubisoft, beklenenden daha düşük satışlar elde ettiği için daha büyük markalara odaklanmak istiyor. Bu yüzden duyurulmamış 3 oyununu iptal etmiş. Daha az risk alacak, yeni bir IP yaratmaktan kaçınacak gibi duruyor.

Google ve Nvidia, Microsoft’a karşı !

Google ve Nvidia, Microsoft-Activision anlaşmasıyla ilgili endişe duyduklarını açıklayarak davada Sony tarafına katıldı. Her iki şirket de Microsoft’un bulut, abonelik ve mobil oyun pazarında haksız bir avantaj elde edebileceğini düşünüyor.

From Software ödülleri topluyor

From Software, The Game Awards’ta 2 kere Yılın Oyunu ödülünü kazanan ilk stüdyo oldu.
2019 – Sekiro: Shadows Die Twice
2022 – Elden Ring

Bu haberler ve daha fazlasına rahatça ulaşmak için, kaynak olarak da kullandığımız Geeklik ve Ötesi‘ni takip etmeyi unutmayın !