Absalom Gazetesi – 14 Ağustos

387

GENCON inanılmaz bir rakamla bu seneyi kapattı

Tam 530 yayımcıya ev sahipliği yapan GENCON’da bu yıl 50.000’den fazla ziyaretçi vardı. 530’dan fazla yayımcının 500’den fazla yeni release/publish’te bulunduğu etkinlik Pre-Pandemic durumuna geri dönmüş gibi.

Solitaria bu Eylül geliyor !

Mert Günhan’ın oynattığı Solitaria isimli RPG macerasının evrenini ele alan “Solitaria Maceracının El Kitabı”, Günhan’ın attığı tweetten aldığımız habere göre bu Eylül ALPHA sürümüyle çıkıyor olacak. Kitabın görselleri AI Image Generator olan Midjourney tarafından yaratılıyor.

DnD Beyond’dan Spelljammer Teaser’ı

DnD Beyond’da Spelljammer canavarları,hayvanlarının çizimlerini içeren bir blog sayfası yayınlandı. “Uzay Hamster’ları ve Spelljammer’da bulabileceğiniz diğer ilginç şeyler” başlıklı yazıda bolca çizim ve yaratık tasvirleri bulunuyor. Ha bir de, Uzay palyaçoları var…

Freeleague’den yeni kitaplar !

Klasik bir İsveç RPGsi olan Drakar och Demoner/Dragonbane sistemine yeni bir edition için Freeleague yeni bir kickstarter başlattı. Sistemin ilk versiyonu 1982’de İsveçten çıkmıştı ve “Dragons and Demons” şeklinde çevirebileceğimiz bir ismi vardı.

İkinci bir duyurusu da Vaesen ismindeki gothic, korku kitabıydı. Bu kitap British ve Ireland mitlerini ele alarak bize gotik, korku evreni sunuyor.

Asıl büyük duyuru ise 5e kurallarını kullanacak olan Yüzüklerin Efendisi Roleplaying Kural kitabı. Eirador’daki altı kahraman, altı yeni sınıf ve “bir dizi korkunç düşman”, yeni yolculuk kuralları, konseyler için kurallar dahil olmak üzere Orta Dünya’da geçen bir 5e oyunu oynamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerecek.

Evil Genius’dan “genius” bir transfer !

Evil Genius, “Editor in Cheif” ünvanıyla Owen KC Stephens’ı şirketine kattı. Owen K.C. Stephens, Starfinder, Pathfinder,Star Wars Rol Yapma Oyunu gibi bir dizi ürün üzerinde çalışan bir ünlü oyun tasarımcısıd.

Bu arada Evil Genius, D20 Modern sisteminin 5E ile yeniden icadı olan Everyday Heroes için bir dizi lisans satın almış. Owen’ı, yıllar boyunca Dungeons & Dragons, Star Wars, Pathfinder, Starfinder ve diğerleri ile birlikte orijinal D20 Modern üzerinde çalıştığını düşünürsek, Owen bu iş için doğru isim gibi.

Savage Worlds’e yeni setting : Accursed

Ronn Watson, Savage Worlds için yeni bir korku temalı setting duyurdu. Korku, gerilim settingi olan Accursed için “Ravenlofta biraz uyuşturucu madde verilmiş gibi” bir benzetme yapan Watson, cadıların kötülükle yönettiği dünyada geçeceğini belirtti.

13th Age Escalated Edition çıkıyor

Oyunun bu yeni sürümü, oyunun 2013’te piyasaya sürülen mevcut sürümüyle geriye dönük olarak uyumlu olacak. Yeni sürüm, gelişmiş simge ilişkileri, daha korkunç canavarlar, daha havalı hazineler, daha fazla “banter”, daha iyi bir “advice”, oyunun “yeni ve daha iyi” bir Fighter sınıfı vaat ediyor. Yeni kapak resmi ve her sınıf için yeni yetenekler, beceriler, güçler ve büyüler dahil olmak üzere 2+ sayfa ek materyal kitapta olacak.

Paizo zamanı

Occult olaylar, sınıflar, hikayeler içeren Pathfinder 2E kitabı Dark Archive çıktı. Biz de podcastte konuştuk efenim : https://d12macera.com/podcast/d12podcast/204-dark-archive/

Üstüne bolca AP, Kineticist Playtesti ve ilginç gözüken Treasure Vault kitabı geliyor.