Absalom Gazetesi – 13 Kasım

287

Herkese Absalom Gazetesi’nin yeni bir sayısından selamlar !
RPG/GEEK haberlerini, haftalık hızlıca tüketmek istiyorum ama zaman bulamıyorum diyorsanız, Absalom Gazetesi bu hafta da yanınızda.

Bu hafta olaylar çok karışık. Aklı başına gelen WOTC ve Zaum davaları var.

ZA/UM’a açılan karşı dava

Oyunun yazar ve yaratıcı koltuğunda oturan Robert Kurvitz ve Sanat direktörü koltuğunda oturan Alexander Rostov, ZA/UM içi olaylar hakkında yeni bir medium yazısı paylaştılar.

İddialara göre, oyunları başarı yakaladıktan sonra şirketin geri kalanında büyük bir alım yapan TÜTREKE O.Ü bunu legal olmayan yollarla yapmış ve şirketin kendi parasıyla şirketi kendi üzerine almış. Robert ve Alexander şuan bir dava açmaya hazırlanıyorlar.

Hadozee olayları sonrası WOTC iç değişikliği

Hatırlarsanız, Spelljammer eklentisi ilk çıktığı gibi, WOTC geçmişin ırkçılığını günümüze taşımıştı. Oyuncular tarafından inanılmaz eleştiriler aldıktan sonra kitapları yeniden basan, erratalar yayınlayan WOTC’da artık “iç işler” biraz daha detaylı ilerleyecek gibi.

WOTC’dan Chris Perkins’in bizle paylaştığına göre yeni politika, özellikle metin oluşturma, sanat oluşturma ve geliştirmenin, ürün inceleme aşamalarında, ürünün içeriği bir kültürel danışman ekibi tarafından en az üç kere incelenecek. Her gözden geçirme turunda da Ürün Lideri raporlar ile bilgilendirilecekmiş.

Edgerunners animesine özel görevler

R.Talsorian duyurdu !
Netflix animesine bayılan hayranlar için, yeni yeni Edgerunners animesine özel görev seti geliyor.

Bu kutu ile, yeni oyuncular Night City ve Edgerunners ile ilgili temel kurallar ve hikayeler de dahil olmak üzere oynamak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacaklar. Mevcut oyuncular ise 2077 döneminin siber yazılımlarına, silahlarına ve ağ araçlarına ilk bakışlarını alacaklar. Bu set hala geliştirme aşamasında olduğundan henüz bir çıkış tarihi veya fiyatlandırması mevcut değil.

Detaylar…

Wakanda cidden forever ?

Black Panther: Wakanda Forever’ın Rotton Tomatoes skoru %93.
Daha önceki filmde inanılmaz övgü ve ödüllere layık görülmüştü.

Netflix’ten Gears of War geliyor

Netflix, Gears of War için film uyarlaması ve yetişkin animasyon dizisi duyurdu. Netflix bu duyuruya ek olarak, gelecekte daha fazla Gears of War projesi gelebileceğini de söyledi.