Absalom Gazetesi – 10 Temmuz

318

Herkese selamlar !
Absalom Gazetesi, d12Macera.com özel yazısının dördüncü bölümüyle sizlerleyiz. Bugün elimizde ödül adaylığı haberleri, yeni kitaplar ve streaming olayları var.
Hadi haberlere geçelim !

Paizo’dan yeni kitaplar ( Dark Archive – The Pathfinder Lost Omens: Travel Guide)

Paizo’nun yeni kitaplarından ses geldi !
The Pathfinder Dark Archive, 2 yeni sınıf ve bir yığın paranormal, süpernatural olaylar ve gizemler içerecekmiş. 224 sayfalık bu kitap şuan 55 dolar’a ön siparişte, ve 27 Temmuzda çıkması bekleniyor. Diğer bir yandan The Pathfinder Lost Omens: Travel Guide ile Inner Sea’nin kültürüne, yemeklerine, festivallerine detaylı bir bakış atıyor olacağız. Bu bol metinli setting kitabı ise ,39 dolar’dan raflarda yerini alacak.
Haberin devamı için…

ENnie Adayları Açıklandı !

ENNIE Ödülleri 2001’den bu yana, masaüstü rol yapma oyunu ürünlerine ve yaratıcılarına yılın ödüllerini dağıtıyor.
2022’nin ENnie ödüllerinde pekçok kategoride yarışan adaylar açıklandı. Şöyle bi ana kategorilere göz atalım:

En iyi oyun

En iyi kurallar

Diğer adaylara göz atmak için…

Avatar’da su yolu uzunmuş !

James Cameron, Avatar: The Way of Water’ın uzun bir film olacağını söyledi. “Kimsenin oturup 8 saat TV izleyip de uzunluk hakkında sızlanmasını istemiyorum”

Haberin tamamı…

God of War Ragnarök 9 Kasım 2022’de geliyor !

God of War Ragnarök’ün çıkış tarihi 9 Kasım 2022 olarak açıklandı. PS4 ve PS5 için çıkacak oyun Türkçe alt yazı desteğiyle gelecek.

HBO Max’in Türkiye Faaliyetlerini Durdurmuş !

Türkiye’de yayın hayatına başlaması beklenen HBO Max platformu, Türkiye’deki çalışmalarını durdurdu. Firma bu karara bağlı olarak Türkiye merkezli yerel içerik projelerini de sonlandırdı. HBO’nun Türkiye faaliyetlerini durdurma kararının arkasında maddi tasarrufun yattığı öğrenildi. Warner Bros. ve Discovery’nin birleşmesinin ardından oluşan Warner Bros. Discovery şirketi, 3 milyar dolarlık kesinti yapmak üzere yola çıktı. Şirket, bu nedenle Avrupa’daki program stratejisinde değişikliğe gitti. Dijitaldeki yayın önceliklerini yeniden ayarlamaya çalışan şirket, Türkiye’nin yanı sıra Kuzey ülkeleri (Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya), Orta Avrupa ve Hollanda’da da artık orijinal proje üretmeyecek.
Haberin devamı için…