d12Masada #12- 26 Haziran’22

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi 🎲

🕑 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/xS444W2T7iUvowQk8
Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

✨ Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7
💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 30tl
20tl’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Swords & Wizardry (Dungeons & Dragons Retro-Clone)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Mermer tapınakların ve teraslı villaların süslediği Argos’un en güzel şehri Messantya’nın limanından siyah yelkenli bir Stigya kadırgası çalıntı bir mal ile doğuya doğru yelken açar. Bir grup maceracı kadırgayı takip etmek için yüklü altın karşılığında kiralanır. Denilene göre çalınan mal, kadim bilgiye sahip Set rahiplerinin eline geçmemesi gereken büyülü bir mücevherdir.
(Hikaye Barbar Conan’ın Hyborian Age döneminde geçmektedir. Oyuna katılmak için bir şart yoktur. Hazır karakter temin edilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Yusuf Taştan
– Erkan Büyük
– Kaancan Özsıcak

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Merhabalar ben Hawk Doyle. Son zamanlarda ortaya çıkan Virtuality Googles katliamlarını araştırıyorum. Evet. Gözünde AR gözlükleri takılı, başkalarının üstüne mermi yağdıran insanlara bunu kim yaptırıyor onun peşindeyim. Ücreti dert etmeyin. Benimle beraber bu gizemi araştıracak paralı askerler arıyorum.
(Hazır karakterler verilecektir)
ZigguratMessage : @DetectiveDoyle23
Oyuncu sayısı: 5
Oyuncular:
– Enver Cizrelioğulları
– Ege Arınel
– Metehan Şakoğlu
– Doğukan Balcı
– Gamze Seher

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Gnomelar İlk Dünya’dan bizim dünyamıza miras kalan çok renkli bir ırktır. Stabil olmayan o dünyadan gelen bir ırk olarak gnomeların da yaşam enerjileri stabil değildir. Yaşam enerjilerini yani renklerini kaybetmeyip solmamaları için hayatlarında bir maceraya veya onlarda heyecan uyandıran mesleklere ihtiyaç duyarlar. Kişilik ve psikolojileri de yıllar boyunca tabii ki buna uygun şekilde evrimleşmiştir. Ama bazen istisnalar çıkabiliyor. Bu istisnalardan birinin de zengin babası bu durumdan çok korktuğu için köyde ün yapmış maceracıları yani sizi evine bir yemeğe davet eder.
(Oyun 4 lvl Pathfinder hazır karakterleriyle oynanacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Melih Çakay
– İsmet Berkay Ataç
– Mert İzgür
– Alperen Selçok

Masa 4: Eda Esentürk Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Bilginin Eşiği
Magaambya’da sıradan bir gün ama kıtanın en kadim büyü okulunda “sıradan”, sakin demek değil. Eğitiminin başındaki acemi öğrenciler acaba kendilerini içinde buldukları komployu bertaraf edebilecekler mi?
(Hazır karakterler verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Berkay Gündar
– Ali Kutlu Durşen
– Batuhan Erdoğan

Masa 5: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Grand Ball of Sigridschlosse
Büyük Sigridschlosse Balosu, şok edici bir sefahat olayıydı. İmparatorluğun bu köşesindeki asil, her zaman çökmüş ve sapkın bir topluluk, tanrıları kendilerini ziyafetlerine katılmaya davet ederek eğlendiler.
Soylular aşırılık cümbüşüne başlarken, tuhaf tadımlık ziyafete katılan her saray mensubu acı içinde bir Daemonette’e dönüştü ve her masanın başındaki hakimler, Slaanesh’in Büyük İblislerini ortaya çıkarmak için tohum kabukları gibi patladılar. Ortaya çıkan kan banyosu, Sigridschlosse kasabasının bir küle döndüğünü gördü ve duman bulutları, katliam bölgesine Devlet Birlikleriyle dolu altı savaş arabasından daha azını çekti. Savaşa ciddi bir şekilde katıldı, ancak daha fazla kan döküldükçe, Khorne İblisleri ziyafet salonunun yıkıntıları arasında tezahür etti. Tam bir hafta boyunca çatışmalar şiddetlendi ve Daemon sürüleri havada kıkırdayarak yok olmadan önce komşu kasabaları tüketti. Karanlık Tanrılarla alay etmenin bedeli bu. (Oyuncular bu olaydan canlı çıkmak için çalışacak.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Onat Çınlar
– Mustafa Batuhan Yerlikaya
– Aytuğ Ulubay
– Mehmet Hamza Ulutaş

Masa 6: Ege Öktem
Sistem: Witcher RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Buzun Altında
Kovir ve Poviss dağlarının en kuzeyinde, rüzgar kar ile beyazlaştırılmış daireler çizerken hoş ve büyüyle açılmış bir patika fark ediyorsunuz. Üstünüzdeki bir tepede Highwatch adındaki, High Mountain büyücü topluluğuna ait taştan yapı öğleden sonra güneşinde parlıyor. Gerçekten de size, buraya önemli bir canavar meselesini çözmek için çağıran büyücü Louise van Adelaide’nin notunda bahsettiği gibi gözüküyor. Notuna bakılırsa kendisi oldukça üzgün, dolayısıyla onunla konuşurken dikkatli olmak isteyebilirsiniz. Bir büyücüyü sinirlendirmek istemezsiniz.
(Oyunda hazır karakterler verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Sinan Kerem Doğan
– Anıl Yenigül
– Helen Doğan
-Kutay Turna
– Ferhat Giritli

Masa 7: Faruk Emre Ülker
Sistem: FATE Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Karanlık Çağın Sonu
Işığın kaybolmasının üstünden sadece 100 yıl geçti. Karanlıktan buraya gelen yaratıklardan en zekileri, insanları
köleleri haline getirmeleri sadece bu kadar kısa sürdü. Kaleler, köyler sadece köle olmuş akılsız insan bedenli Taklar ile doldu.
Işığı arayan ve zamanında saklanan insanların çocukları olan muhafızlar. Zamanı geldi…
(Hazır karakter kağıtları ile oynanacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Osman Cem Uzun
– Enver Arda Uysal
– Egenur Çiçek
– İlke Gökmen

Masa 8: Arda Acar
Sistem: Carbon 2185 (5e tabanlı Cyberpunk sistemi)
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ En az bir kere D&D 5e oynamış
Açıklama:
“20 senede bu kadar mı değişir bir şehir ha, nereye gitti bizim İstanbul ha?”
“Şu bizim Fatih’teki kumarhanelerden ses seda çıkmıyor. S*ktiğimin çeteleriyle dalaşmaktan boşlamıştık son zamanlarda. Ne vergi ödüyorlar, ne haberleri geliyor. Eskiden haftada bir köpeklerinden birini yollarlardı. Gidin bi bakın şu işe.”
Oyunumuz 2033 İstanbul’unda geçmektedir. Sistem 5e’nin neredeyse aynısı olup öğrenmesi hiç zor değil, sınıflar bile aynı. Evren ve karakter yapımı için kayıtlar tamamlanınca GM size ulaşacaktır.
Önemli Not: Oyunda bolca racon kesilecek, döner bıçağıyla millet kovalanacaktır. Oyundan klasik bir cyberpunk beklentiniz varsa (katanalı karakter yapmak gibi) oyun beklentinizi karşılayamayabilir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Doğa Alpaslan
– Ömrüm Tekin
– Ece Taşdelen
– Cem Peynirci
– Onat Gökay Çitil

Masa 9: Necip Varal
Sistem:
Runarcana 0.91
Yeni Başlayanlara Uygun:
✔️
Açıklama: Savaş Planlarına Karşı
Noxus’un Ionia’yı işgali yeniden baş gösterirken, bazı kaynaklar, “gizli” savaş planlarından bazılarını gün yüzüne çıkarmayı başardı. Örgütünüz, deneyimli olan sizleri, bu planları engellemeniz için görevlendirdi. Detayları, belirtilen adres ve konumda size verecekler…
Sistem, Riot Games’in League of Legends ve Legends of Runeterra oyununu konu almaktadır. Temel olarak DnD 5th edition’u alsa da kendince eklentileri ve değişiklikleri vardır. Sistem hakkında bilgi almak için: https://runarcana.org/en/
Karakterler, GM tarafından temin edilecektir ve İngilizce hazırlanmıştır.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Mustafa Emir Çam
– Toprak Cem Belgeli
– Oğuzhan Şimşir
– Öykü Can Şimşir

Masa 10: İlker Özgüngör
Sistem: D&D 5E (Historica Arcanum The City of Crescent)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Mustafa Paşa Suikasti
Savunmanın hazırlanmasında kullanmanız için size 2500 altın değerinde bir fon verilecektir. Veziri korumak ve Quartz’ın canlı olarak ele geçirilmesini sağlamakla görevlendirildiniz. Kavalan’ın yarın gece yarısı suikast yapacağı biliniyor, bu da size suikaste hazırlanmanız için neredeyse bir buçuk gün veriyor. Vezir, saldırganları tuzağa düşürebileceğiniz ve suikastçıyı yakalayabileceğiniz Yedikule Zindanı’na götürülecek Veziri en savunulabilir bulduğunuz herhangi bir odaya yerleştirmekte özgürsünüz. Eğer bir dublör vücut kullansaydık Quartz fark ederdi, bu yüzden gerçek Vezir yem olmalı. Ancak, Vezir Mustafa Paşa’ya hiçbir surette zarar verilmeyecektir. Aksi takdirde, padişahımız derinden hayal kırıklığına uğrayacaktır.
Oyun Osmanlı devrinde geçmekte olup evrende büyü mevcuttur. Oyunculara 5 seviye hazır karakterler verilecektir. Oyun homebrew barındırmaktadır. Evren hakkında detaylı bilgi ve isteğe özel karakter yaratımı için en geç cuma gün sonuna kadar bana ulaşabilirsiniz.
Discord: Kavun Reçeli-İlker-26#7209
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ahmet Ozan Apaydın
– Arda Ormancı
– Yağız Mert Güler
– Cemal Akdağ
– Ceren Çolakoğlu

Masa 11: Yağız Baldoğan
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Her şey deli kralın, kontrol edemediği büyücülerin, hükümdarlığını tehdit ettiğini düşünmesi ile başladı. Önce kraliyet baş büyücüsü astırıldı, ardından cadı avcıları büyücülük şüphesi duyulan herkesi öldürdüler. Kalanlar ise yer altında saklanıyor, bir ümit ışığını bekliyorlar ve beklenen gün gelmiş olabilir. Güneyde birdenbire beliren bir kule ile ilgili söylentiler dolaşıyor. Denilen o ki zamanında çok güçlü bir büyücüye aitmiş. Krala karşı üstünlük kazanmanın anahtarı orada gizli olabilir. Kralın cadı avcılarından önce yola çıksanız iyi olur. Kaybedecek zaman kalmadı…
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Armen Murat Akar
– Abdullah Tekdoğan
– Yüksel Gelturan
– Ece Arıcan
– Ersin Köseoğlu

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön