d12Masada #10 – 30 Nisan ’22

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi 🎲

🕑 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız. DİKKAT BU ETKİNLİK CUMARTESİ GÜNÜDÜR!!!

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/JtAxHLsen8HAya5YA
Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

✨ Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7
💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 30tl
20tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Swords & Wizardry (Dungeons & Dragons Retro-Clone)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Şem ve Stigya’dan yola çıkan tüccarlar, Turanların incisi Aghrapur’a ulaşmak için acımasız Zuagir Çölü’nü geçmek zorundadırlar. Sert çöl şartlarından ve haramilerden korunmak için seyyahların sığındığı vaha kenti Akhlat ise göründüğü kadar güvenli değildir, geceleri kaçırılan insanların söylentileri kervansaraylarda kulaktan kulağa yayılır. Son kurban Kuş’tan gelen bir tüccarın kızıdır. Siyah Sahil incileri karşılığında bir grup maceracı kızın akıbetini öğrenmeye gönüllü olur. (Hikaye Barbar Conan’ın Hyborian Age döneminde geçmektedir. Oyuna katılmak için bir şart yoktur. Hazır karakter temin edilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Enver Cizrelioğulları
– Mustafa Kemal Darakçı
– Kaancan Özsıcak
– Ege Oktem

Masa 2: Alp Güler
Sistem: FATE Condensed (Fate of Runeterra)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️ (League of Legends evreni olan Runeterra hakkında bir şeyler biliyor olmanız oyun için daha güzel olacaktır.)
Açıklama: Aslında göreviniz çok ama çok basit. Büyülü kafeslerde tutsak olan bu Yordle’ları, bir yerden bir yere taşımak. Aman dikkat! Onları tüm tehlikelerden korumalısınız. (Kendilerinden bile)
[ Hazır karakterler temin edilecektir. Erken gelenler ile hızlıca bir karakter yapılabilir. ]
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Alperen Selçok
– İlke Yüksel Gökmen
– Deniz Berber
– Mehmet Kaan Büyükbaş

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Numenera RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Kızıl Veba
Bir kimyager/mucit tarafından kehribar reçinesi temin etmek için görevlendirildiniz. Yakınlarda bu özel maddenin sadece Glawv kasabasında üretildiği bilgisiyle yola çıktınız. Kasabaya vardığınızda göreceksiniz ki, yerel halkın bir derdi var ve bu derde deva bulmadan kimse elinden ihtiyacınız olan bu reçine çıkarmak istemiyor. Shinlerinize (para birimi) kavuşabilmek için Glawv halkının problemiyle uğraşmak zorundasınız.
(Oyun Tier 1 Numenera macerasıdır. Hazır karakter verilecektir. İsteyenler Discovery ve Destiny kitaplarını kullanarak 0 exp karakter yapabilir.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Işın Eren Çer
– Cem Kuleli
– Ömrüm Tekin
– Doğa Alpaslan

Masa 4: Ozan Emre Uğurlu
Sistem: Tales From The Loop
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: 1988 yazındayız. Yaz tatilinden hemen önce kasaba için yılın en önemli olayı olan Stenhamra Kültür Festivali düzenlecek. Veli Öğretmen Derneği (Okul Aile Birliği) tarafından düzenlenen bu festivalde kasabadaki tüm kurum & kuruluşlar arasında işbirliği ile herkes tarafından katılım sağlanacak. Fakat yetişkinlerle ilgili bir sorun var…
(Teknolojinin günümüze göre çok geliştiği ve alternatif 80’lerde İsveç’te geçen hikayede 10-15 yaş arası çocukları oynuyoruz. Karakter kağıtları masada yapılacak. Önceden bilgi almak veya karakter yapmak isteyen olursa DC: Ozan Emre#7557)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Aytuğ Ulubay
– Kıvanç Mertek
– Samet Karabıyık
– Ege Arınel

Masa 5: Ekin Kuş
Sistem: Chronicles of Darkness
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Yıllardır yaşadığınız 300 apartmanlık dev komplekste insanların kaybolduğunu fark etmek zordu. Lakin şimdi kaybolan arkadaşınızı ararken şehrin korkunç sırlarıyla karşılaşmaya hazır olun.
Oyuncu Sayısı: 3
Oyuncular:
– Anıl Yenigül
– Göktuğ Nadir Yıldız
– Ahmet Oğuzhan Yılmaz

Masa 6: İlker Bozdemir
Sistem: CAT: A Little Game About Little Heroes
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Kiyoshi’nin Kedileri
Detaylı bilgi için: https://www.kayipdunya.com/ilker-bozdemir/kedi-oyunu-gam-dagitir Edo’dan çok uzakta, dağları, nehirleri, ormanları aştıktan sonra sislerin arasında yaşlanan eski tapınağa ulaşırsınız. Efsaneler, çok uzun zaman önce klanlar arasında çetin bir savaşın geçtiğinden, o yörenin son lordunun ailesiyle ve tüm savaşçılarıyla birlikte can verdiğinden bahseder. Acılı ve öfkeli ruhların balıkçılara, çiftçilere ve yolculara musallat olmaması için bataklığı geçtikten sonra karşınıza çıkacak uçurumun tepesine bu tapınak inşa edilmiştir. Tapınağın son rahibi yaşlı Kiyoshi, ömrünün kalan günlerini sessizlik ve huzurla tamamlamak için her gün dua etmektedir.
Yaşlı adamın asıl yardımcıları; tozlar ve sisler içine saklanmış gariplikleri görebilme ve hissedebilme becerisine sahip tapınağın üç kedisidir. Bazen sohbet etmeye gelen deniz kuşları hariç tapınağın etrafında kuş uçurtmazlar. Buna rağmen rahibin yaşlandığını bilen yōkailer sık sık tapınağa girmeye çalışır. Fakat Kyoshi‘nin kedileri buna asla izin vermez.
Tapınağın bir diğer sakini, Daisuke isimli akita cinsi köpektir. Kedilerimiz Daisuke ile iyi anlaşır. Fakat çok uzun zaman önce bir büyücü köpeğin, Kedilerin Kralına kondurduğu laneti de unutmaz. Bazen bu lanet bir anda kendisini gösterir. İşte böyle zamanlarda Daisuke; “Bu lanet dokuz canlı olmanın bedelidir.” der.
Bir gece Tapınağın önündeki uçurumun okyanus dalgalarıyla buluştuğu kayalıklardan uğursuz ışıklar yükselir ve rahip Kiyoshi ansızın kaybolur. Havada fırtına öncesi bir sessizlik vardır. Rüzgar ve dalgalara karışmış çeliğin sesi ile kan kokusu her yeri sarmıştır.
Cat, sahiplerini ve evlerini karanlık varlıklara karşı savunan kedilerin maceralarını anlatan rol yapma oyunudur. Kahramanlarımız, bazen dünyamızda, bazen rüyalar aleminde gezinir. Sıkıntılarımızla, üzüntülerimizle, takıntılarımızla güçlenen “Boggin”lere karşı bizi korumaya çalışırlar. Kalan zamanlarını da uyuyarak, oynayarak ve tüylerini temizleyerek geçirirler.
“Bir kedi görürseniz derin derin düşünen,
Tek bir sebebi vardır, benden size söylemesi,
Dalmıştır hayallere, gülüyordur içinden,
Düşün düşün düşün düşün düşünüyordur ismini:
Akla gelse dile gelmez
Dile gelse akla sığmaz
Derin ve esrarengiz, o biricik İsmini.”– İhtiyar Farenin Kediler Kılavuzu, T.S.Elliot

Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ece Taşdelen
– Batuhan Erdoğan
– Canberk İşgörür
– Aytunç Kalkan

Masa 7: Faruk Emre Ülker
Sistem: FATE Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️ (Attack on Titan’ı izlemiş ve hakkında bir şeyler biliyor olmanız oyun için daha güzel olacaktır.)
Açıklama: Kurucuyu Bulun
Dünyayı kurtarıp onurlu Marley askeri olmak için Kurucu Titanı bulmanız lazım. (Hazır karakter kağıtları ile oynanacaktır) (Berthold, Annie, Reiner ve Marcal karakterleri ile oynayacak ve duvarlardan içeriye nasıl gireceğinize karar vereceksiniz.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Mustafa Emir Çam
– Mehmet Hamza Ulutaş
– Furkan Arslan
– Hasan Durukan

Masa 8: Nevzat Alper Başakcı
Sistem: Fate Condensed (Gordion)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsa da hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklara doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler. (Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı:
3-4
Oyuncular:

– Yiğitcan Çokacar
– Onat Gökay Çitil
– Zeynep Ceren Çelikkaya
– Büşra Durukan

Masa 9 : Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Night of the Black Waltz
Altdorf’ta Sihir Kolejlerinin kurulduğu dönemde, açıklanamayan birçok olayın gerçekleştiği rivayet edilir. Halkı sakin tutmak ve aralarında dolaşan Hakimleri linç etmeye kalkışmalarını önlemek için bu olaylar örtbas edildi. Ortaya çıkan şey, neredeyse kesinlikle gerçekleşmemiş birçok olay hikayesi de dahil olmak üzere zengin bir efsane duvar halısıydı. Şehrin bir ucundan diğer ucuna kendi kendine geçiş yapan tüm sokakların hikayelerinin gerçek olup olmadığı veya Docklands’in gerçekten siyah bir vals yapıp yapmadığı muhtemelen asla kesin olarak bilinemeyecek.

Hikayeye göre, Kaos Ayı Morrslieb’in dolu olduğu bir gecede nehirden sis yükselirken, Docklands vatandaşlarının çoğu sokaklara dökülerek karmaşık bir dizi gizli dans adımından geçerek, eşlerini değiş tokuş etti ve daha önce hiç tanımadıkları bir zarafetle aval aval bakanlardan kaçınmak. Duramayarak, gece boyunca sadece kendilerinin duyabildikleri vahşi borularla daha hızlı ve daha hızlı dans ettiler. Dansçılar sokakları doldururken onları durdurmaya veya serbest bırakmaya çalışanlar görmezden gelindi veya ayaklar altında çiğnendi, ta ki gün doğumundan kısa bir süre önce yorgunluktan yere yığılana kadar.

Şafak öncesi yoğun sisin içinden Morr Rahipleri, siyahlar giymiş silahlı adamların yanında belirdi. Kalabalıklar arasında dolaşıp, gece olayları sırasında ölenleri, çılgınca dönen dansta ölüme terk edilip edilmediğini veya kalplerinin gerginlikten atılıp atılmadığını bulmak için yürüdüler. Cesetler kazıklarla yere sabitlendi, kutsandı ve veba arabalarına götürülmeden önce başları kesildi. Bir daha hiç görülmediler.

Şehrin gazetelerinde yayınlanan resmi haber, Docklands’te sarhoş şenlik ve ayaklanmaların patlak verdiğiydi, ancak siyah vals gecesi efsanesi devam etti. O gece ölümlere ve kayıplara neden olan her neyse, uygun bir zamanda Altdorf halkının kalbini söküp attı.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Boğaçhan Uyguçgil
– Oğuzhan Burkut
– Özlem Kuru
– Emircan Öztürk

Masa 10: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Havada kan ve büyü kokusu
“Parsenan Valisi Kalenthar’ın güncesinden:
İmparatorluk’un 12. Nesil, 4. Devir, 13. Senesi. Bahar 41.
Anakaradan gelen haberler korkunç. Doğu cephesinde cücelerce bozgunumuz kesinleştikçe bunu fırsat bilen hainler her tür yağmacılığı yapmaya yelteniyor. Haberleri sınırlamaya çalışsam da nafile: Yakında burası da karışacaktır. Zaten büyücüler odası kaynama noktasında. Askerlerin anakara ve cepheye çekilmesiyle güney madenlerimizdeki insanların iş bırakması ve kaçması da cabası. Soyumu, çok geç olmadan bu barbarların ulaşamayacağı anakaraya göndermeliyim: Tüm karışıklıklara rağmen İmparator’un azametiyle korunacaklardır.“
(Hazır karakterler verilecek, oyun RP ağırlıklı olacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Berkay Gündar
– Efe Yüksekkaya
– Eda Esentürk Durşen
– Ali Gürhan Çiftçi
– Barkın Mutlu

Masa 11: Necip Varal
Sistem: D&D 5e
Yeni başlayanlara uygun: ✔️
Açıklama: Duyulmaması Gereken
Prishani adlı fakir kentte sokaklar her zaman tekinsiz olmuş, hep bir sorun baş göstermiştir. Bu lanet lağım çukurunda hayatta kalmak hiç kolay değil özellikle duyulmaması gerekenler duyulduğunda… (Lvl2 karakterler DM tarafından hazırlanacak)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Mete Özaltın
–Fatmagül Akgül
– Oğuzhan Esgiyusufo

-Ercüment Efdal Toksoy

Masa 12: Yağız Baldoğan
Sistem: D&D 5e – Ravnica
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: 10. bölgenin kargaşası asla bitmez. Şan, şöhret ve hazine peşindekiler için her zaman bir iş vardır. Bugün de sizin şanslı gününüz, lonca içindeki bağlantılarınızın dediğine göre önemli birileri bir şeyler arıyor ve bu konuda yardım etmesi için ağzı sıkı maceracılara ihtiyaçları var. Belki de loncanın basamaklarını tırmanmak için aradığınız fırsat olabilir? (Oyun 1. seviye karakterler içindir. Kendi karakterinizi yapabilirsiniz ama hazır karakter verilecektir. Oyun Ravnica evreninde geçtiğinden karakter yaparken Ravnica Guildlerinden birini de seçebilirsiniz.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Mert Akın Serbest
– Ceyda Nur Kaya
– Talat Can Tiryaki
– İrem Bahçeci
– Doğaç Barlas AkbaşAramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön