d12Masada #07 – 30 Ocak’22

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi 🎲

🕑 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Duyurular için bizi takip edin: https://compiled.social/d12macera

✨ Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

🔗 Kayıt Formu: https://forms.gle/U17JHZ36N7gEDyhC9

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7
💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 25tl
15tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: D&D5e (Svilland Campaign Setting)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Svilland, çetin insanlarını acımasız kış ile test ediyor. Bu yıl da köyün ekinleri dondu, yağmaya giden vikinglerden ise çok azı geri dönebildi. Radikal bir çözüm için köyün yaşlısı Hreidar Baba elindeki taş pusulayı göstererek köyün kalan savaşçılarından amansız bir yolculuğa çıkmalarını istiyor. Maceracılar, gemileriyle azgın denizi aşıp ünlü korsan viking Torsten’in kayıp mezarını bulmalı. Hreidar Baba’ya göre Torsten mezarından cevap verecek. Bu deliliği denemekten başka çıkar yol yok görünüyor.
(Hazır karakter temin edilecektir, kendi karakterini yapmak isteyenler discorddan iletişim kurabilir: Egek#7177)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-Osman Cem Uzun
-Umay Demirel
-Bartu Bulkaz
-İhsan Berk Aydın

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk RED
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: “Luna Enerji Sistemlerinin yüzü olan Wayne Lafayette yaklaşık 58 saattir kayıp. Kardeşi Jakob Lafayette ise bu olayın polis dışında çok duyulmamasını istiyor. NCPD şehri iyi bilen 4 kişilik bir gruba kişi başı 5.000 Eurodollar vermeye hazır. Peki ya sen şirket adamlarının kanlı tuzaklarına basmadan bu gizemi çözmeye hazır mısın ?”
// İsteyenlere Pregen verilecektir veya kişiler COMPLETE PACKAGE kuralları ile karakter yaratıp gelebilir (STAT 62 alınız).
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Anıl Sakaryalı
-Işın Eren Çer
-Alican Erdin
-Arda Aşkın Erdem

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Numenera RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Tehlikeli bir bataklığın yakınındaki bir köyün eski avcısı sizi evine çağırır. Hastadır ve 14 yaşındaki kızı 3 gündür kayıp olmasına rağmen aramaya çıkamamaktadır. Sizden yardım istemekten başka çaresi yoktur. Avcının kızını cadılarla ve zehirlerle dolu bu bataklıktan kurtarabilecek misiniz?
//Hazır karakter verilecektir. Ama Discovery ve Destiny kitaplarını kullanarak bir başlangıç karakteri yapabilirsiniz. (Destiny Community kurallarını kullanmayacağız.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Nesim Eren Kılıç
-Ege Arınel
-Enis Selim Gökhan
-Mert Taylan durmaz

Masa 4: Berkay Gündar
Sistem: PF2e
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: PFS #2-11: The Pathfinder Trials
Her yıl Pathfinder Society okullarının üç dekanı; Büyüler Ustası, Parşömenler Ustası ve Kılıçlar Ustası amatör yeni maceracı adaylarının gerekli alanlarda yeterli yetenek ve tecrübeye sahip olup olmadıklarını anlamak için onları çeşitli testlere tabi tutmakla sorumludur. Bu oyuna katılacak olan oyuncular ise Pathfinder Society’nin üç dekanı ile de ayrı ayrı tanışıp onların birbirlerinden farklı sınavlarına katılarak kendi değerlerini ve kudretlerini gösterip Pathfinder Society ünvanına yakışan maceracılar olduklarını ispatlama hakkı kazanacaklar!
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-Ali Kutlu Durşen
-Eda Esentürk
-Ozan Emre Uğurlu
-Erman Öztürk

Masa 5: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D5e (Bol Homebrewlü)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
” + Belki duymuşsundur, Büyük Hammerfell Kilise Müzesi restorasyon çalışmaları sebebiyle bir süredir kapalıydı. Fakat, restorasyon sırasında bulunan bir gizli tünel sistemi ne yalan söyleyeyim işin rengini biraz değiştirdi. Acilen büyü bilen bir ekiple incelemeye gidin. Restorasyon ekibinin başına bir iş gelmeden orayı Hammerfell arşiv haritalarına eklemek istiyorum.
– Peki yetkilendirme durumumuz nedir?
+ Kod 26, 60 ve belki 143.
– Yüzünüz biraz asık görünüyor, bir sorun mu var?
+ Beni asıl korkutan şey Kod 0. Eğer düşündüğüm şey gerçekse başımız aklımızın alabileceğinden çok daha büyük bir tehlikede. Agmuntos sonumuzu hayır etsin. “
Mekanik Notlar: Oyunumuzdaki tüm hazır karakterler büyü yapabilen, büyüye meraklı karakterler olacaktır ve 1 adet dmpc oyunculara eşlik edecektir. Oyunda bolca meta içerik ve gönderme mevcuttur. Önceden karakter yapmak veya setting ile ilgili bilgi almak isteyenler bana Discord üzerinden ulaşabilirler ” Klpy7#5662 “.
Oyuncu Sayısı: 2-5
Oyuncular:
-Selim Can Al-Khatib
-Ömer Tevfik Dilsizoğlu
-Armen Murat Aktar
-Erdener Soyalp

Masa 6: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Huzursuz Ölülerin Gecesi, 1681 IC’de meydana gelen korkunç bir olaydı. Nagash, Sigmar tarafından katledilmesinden 1.666 yıl sonra bir kez daha hayata dönmüştü . Bir gece boyunca, bilinen dünyanın her yerinde, ölüler, yaşayanlar arasında korku ve kafa karışıklığı ekerek, toprağı karıştırdı ve yürüdü. Birçok vampir saklandığı yerden çıktı ve alanlarını artırmak için savaş açtı, terör gecesi nihayet sona ermeden sayısız köy ve kasaba istila edildi. (Oyuncular bu olaydan canlı çıkmak için çalışacak.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-İsmet Berkay Ataç
-Mert Akın Serbest
-Talat Tiryaki
-Doğaç Barlas Akbaş

Masa 7: İskender Çatalbaş
Sistem: Legend of the Five Rings 5th Ed. (FFG)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Topaz Şampiyonası
Kutsal İmparator 38. Hantei -hükmü daim olsun- saltanatının 20. seneidevriyesi… “Kami”lerin rehberliği ve Hantei’nin hükmü sayesinde Zümrüt İmparatorluğu bin yıldır ayakta durmaya devam ediyor. 7 Büyük Klanın her birisi ise, İmparator’un lütfuna mazhar olabilmek için birbirleriyle yarışıyor.
Bu kutlu senenin şerefine düzenlenen Topaz Şampiyonası, klan “dojo”larındaki seçkin öğrencilerin meziyetlerinin ve hünerlerinin sınandığı görkemli bir şölendir. Başarılı olanlar “gempuku” töreniyle yetişkin bir Samuray olarak “daisho” giymeye hak kazanacak olsa da, aralarından yalnızca birisi Topaz Şampiyonu olacak ve hem kendisine, hem de klanına emsalsiz bir onur ve şan sağlayacaktır.
Evren yahut oyun hakkında bilgi edinmek veya karakter sipariş etmek için – Discord: Skanderbeg#5724
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Mert Eren Kartal
-Onat Gökay Çitil
-Cem Kuleli
-Sibel Tıpırdamaz
-Onur Pakel

Masa 8: Burak Çetin
Sistem: Leverage/Cortex Plus
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Kömür İşi: Manisa, Elmalı köyündeki kömür madeninde yaşanan kaza sonucunda korkunç işçi ölümleri yaşandı. İhmalden kaynaklı kazaların normal karşılandığı ülkemizde böyle bir olay medyada da pek yankı bulmadı. Fakat kocası kazadan sonra işten çıkarılan bir kadın ekibimizden yardım istemeye geldiğine göre hikaye göründüğünden daha karmaşık. (Eğer Leverage dizisini hiç bilmiyorsanız S2E11’i izleyerek gelin.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Pir Ahmet Yalçın


Masa 9: Faruk Emre Ülker
Sistem: FATE Core
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Ha! O gerçek mi???
Uzun yıllar önce insanlar doğaya tapardı, doğa da tapmanın karşılığını fazlasıyla verdi, fakat bir süre sonra insanlar doğanın yolundan ayrılıp kendi ceplerini para doldurmak için doğayı kullanmaya başladı. Doğa bu olanlardan dolayı insanları cezalandırmaya karar verdi. İnsanlar bu cezadan kaçmak için ise cepleri para dolmuş insanların etrafına doldular, bir süre sonra büyük şirketlerin yönettiği ayrık şehirlerden oluşan bir yapıya geçti, insanlar doğadan korunmak için.
Yıl 2129. Geleceğin bu karanlık döneminde insanları kurtarmak da öldürmek de senin elinde!
(Hazır karakterler ile oynanacaktır)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Ali Gürhan Çiftci
-Doğa Alpaslan
-Ahmet Vehbi Şişman
-Jihat Ege Zahid

Masa 10: İlker Özgüngör
Sistem: D&D 5e
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Kolomb evreni, Centaur gezegeninde yaşayan bir halk. Yeni karşılaştıkları bilinmeyen bir güç ve Centaur halkının geçmişleriyle imtihanları. Hepsi ve daha fazlası 30/01/2022 de Goblin cafede 🙂
Oyun Notları: Sistem bilginize göre size uygun olan hazır karakterler verilecektir. Önceden sormak istedikleriniz olursa Discord: Kavun Reçeli-İlker-25#7209
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Yağız Mert Güler
-Onur Derebek
-Büşra Aydın
-Hasan Hüseyin Kuvvettaş

Masa 11: Arda Acar
Sistem: D&D 5e
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
“Lanet olası sis yüzünden ordunun ilerleyişini durdurmak zorunda kaldık. Ana’ya şükürler olsun kamp yapabileceğimiz güzel bir yerdeyiz. Şu fazla okumuş subayların dediğine göre ay dönümü yaklaştığı için böyleymiş. Bu bölgenin coğrafi şartları böyle buyuruyormuş falan filan. Neyse sizi bu yüzden çağırmadım. Avlanmaya gönderdiğimiz ekiplerden geçen hafta 9. bölük bu hafta da 14. bölük birdenbire kayboldu. Azıcık dolanın ormanı tarayın. Bir tehdit var mı bakın. Nihayetinde savaşa gidiyoruz, sayımız azalmamalı.”
Hazır karakterlerle oynanacaktır. Kendi karakterini yapmak isteyenler bana oyundan önce ulaşabilirler. DC: ardacaaar#7437
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Anıl Acar
-Deniz Berber
-Lara Naz Bozkurt
-Lukas Kaiser

Masa 12: Nevzat Alper Başakçı
Sistem: Fate condensed (Gordion)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsada hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklara doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler.(Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Ömrüm Tekin
-Olcay Kaya
-Atakan Atalay
-Armağan Sevim

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön