d12Masada #04 – 31 Ekim ’21

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi 🎲

🕑 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Kayıtlar başlamıştır: https://forms.gle/wHXuGhbm7tL8JMq2A

✨ Youtube ve Twitch abonelerimiz bir gün erken kayıt avantajına sahiptir. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7
💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 25tl
15tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Ay Tapınağı, karanlığın gizlediği canavarlara karşı masum halkı korumayı vazife edinmiştir. Ancak bir gece yeşil Mezey köyündeki Ay sunağının tek rahibi ölü bulununca zavallı köy savunmasız kalır, esrarengiz kaybolmalar ve ölümler artış gösterir. Bu olayların arasında kalan maceracılara, köyün sahibi Balazs hanesinin çağrısı ulaşır. Soylu ailenin başına gelen felaketin, köydeki olaylarla bir ilgisi olabilir mi? 
(Öyküde gotik korku öğeleri olabilir, hazır karakter temin edilecektir, kendi karakterini yapmak isteyenler discorddan iletişim kurabilir: Egek#7177)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-Arda Talha Kaya
-Erman Öztürk
-Onat Çınlar
-Nurkay Erbay

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Çok tatlı, ve pahalı bir kargonun kokusunu aldım. İçinde ne olduğunu size söyleyemem ama İmparatorun ta kendisi gönderdi desem belki anlarsınız. O, ırkçı pislikler fark etmeden alıp çıkacağız. 20 dakikada. Ruhları bile duymayacak. Her şey çoktan planlandı. Yapmanız gereken tek şey benim kurallarıma uymak ve tren biletinizi kaybetmemek.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-İsmet Berkay Ataç
-Mert İzgür
-Salih Hüseyin Topçu

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Tales From The Loop
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Şekerler ve Kostümler
Cadılar bayramı hazırlıkları erkenden başlar. Önce kostümler hazırlanır, sonra ev süslenmeye başlanır. Eve alınan şekerlerden birkaç akşam önce azar azar aşırılır. Sen ve 12-15 yaş arası arkadaşların bu cadılar bayramında en çok şeker toplayan ekip olup okulda hava atmaya hazırsın. Ama rekabet çok kuvvetli, ve şekerleri yemeden okul gününe saklamak çok zor…
Karakterler masada yaratılacaktır. TftL Amerika settinginde oynanacaktır. Oyunda 12-15 yaş arası çocuklar olarak çocuksu bir roleplay yapılacaktır. Bu mod herkese uymayabilir. Lütfen masa tercihinizi ona göre yapın. Pod Bölümü: 154
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Edanaz Elçik
-Eda Esentürk Durşen
-Ali Kutlu Durşen
-Doğukan Karagöz

Masa 4: İskender Çatalbaş
Sistem: DUNE Adventures in the Imperium
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Çöldüşü
İmparator Padişah 4. Şaddam’ın buyruğu ve Landsraad’ın onayıyla Arrakis gezegeni Harkonnen Hanesinden alınmış ve Atreides Hanesine devredilmiştir. Evrendeki en önemli materyal olan Melanjın kaynağı olan bu çöl gezegeninde işler yoluna koyulmalı ve Bahar, sorunsuzca akmaya devam etmelidir. Atreides Hanesinin mensupları olarak göreviniz, Dük Leto ve ailesinin güvenliğini sağlamak için, Mentat Thufir Hawat’ın talimatlarıyla Arrakeen’deki yeni konutlarını teftiş etmek ve varsa burayı Harkonnen ajanlarından ve tuzaklarından arındırmaktır. 2021 yılında Modiphius’un çıkardığı oyun veya Dune evreni hakkında bilgi almak ve karakter sipariş etmek için Discord: Skanderbeg#5724
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ayça Tabak
– Kübra Özcan
– Berk Aydın
– Mert Biricik

Masa 5: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D 5e (Bol Homebrewlu)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Lüthiye Dede’nin icadını çalmışlar!
Hammerfell şehrinin ünlü Lüthiyesinin son icadı çalındı. Polis iş için siz özel dedektifleri göreve çağırıyor. O icadın başına bir şey gelmeden önce ipuçlarını toplayıp suçluları yakalayın. Hazır karakterler mevcuttur. Karakter yapmak isteyenler önceden benimle iletişime geçebilirler. Discord: Klpy7#5662
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Furkan Deliktaş
– Doğa Sabancı
– Ömer Özyaman
– Furkan Karamehmetoğlu

Masa 6: Burak Çetin
Sistem: Routers RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Salgından Sonra
Yıl 2029 ve önlemler sayesinde Covid Omega varyantının da soyu sonunda tükendi. Gezme vakti!
Farklı şehirleri gezip o şehirlerdeki gezi macerasını oynayacağınız Türk yapımı Routers RPG’yi daha fazla tanımak isterseniz podcastimizin 145. bölümüne bakabilirsiniz.
Oyuncu Sayısı: 2-5
Oyuncular:
– Ahmet Turan Aydoğdu
– Ahmet Salih Sürel
– Yunus Emre Korkmaz
– Çağatay Duman
– Süleyman Emre

Masa 7: Ekin B. Kuş
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Hayalet Olayları
Absalom şehrinin en zengin ailelerinden biri olan Blakros ailesi kayıp kızlarını kurtarmaları için Pathfinder Societynin yardımına başvurdu. Siz PFS ajanları olarak bu göreve atandınız ve Blackros Müzesine gidip görevi tamamlamak için çok kısa vaktiniz var. Gün doğmadan halledilmesi gereken bu görevde ne gibi garipliklerle karşılaşacaksınız ve geceleyin bu korku dolu müzeden nasıl sağ çıkacaksınız…
1. seviye hazır karakterler verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Işın Eren Çer
– Tuğçe Vural
– Berkay Keskin
– Ali Gürhan Çiftci

Masa 8: Oğuz Uslu
Sistem: Forbidden Lands (Year Zero Engine)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Weatherstone
Yasak Toprakların hikayesini duydunuz mu ? Dağların ötesinde, kuzeyin sislerinin ötesinde bir zamanlar Ravenland denilen vaat edilen topraklarımızın hikayesi. Bu günlerde garip yaratıkların musallat olduğu söylenen olmaması gereken canavarların cirit attığı vadiler.. Uzun yıllar önce kana bulanmış terk edilmiş topraklar.
Kahramanlarımız Weatherstone kalesinin hikayelerini duyduklarında en başta pek önemsemediler. Terk edilmiş harabelerde ne bulabilirlerdi ki. Ta ki bir gün tavernada demlenirken yanlarına gelen gizemli bir kadın Weatherstonenun sadece bir kaleden ibaret olmadığını bir kaleden çok daha fazlası olduğunu ima ederek gözden kayboldu..
Forbidden Lands Year Zero Engine kullanarak İskandinav mitolojisinin ruhunu ve zorluklarını fantezi ile birleştirip ( Tam olmasa da İskandinav mitolojisinde dnd olarak düşünebilirsiniz) soğuk ve acımasız diyarlarda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Utku Güney Ersü
– Barış Kızılyar
– Mustafa Reyhan
– Suvat Gülen

Masa 9: Nevzat Alper Başakçı
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Tapınak İnkarda
Büyücüden aldıkları talimatla Tapınak yolunu tutan Maceracılar, Tapınağın kurtuluş bilgisini pek de paylaşmak istemediklerini fark ediyor. (Bu oyun Gordion Game’in çıkardığı Altın Şehir kitabının da tanıtımıdır. )
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Sinan Kerem Doğan
– Enes Kuycak
– Barış Çakır
– Alican Erdin

Masa 10: Emre Cerah
Sistem: Cyberpunk RED
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
“Hoş geldiniz. Hatırlı bir müşterimin 9 yaşındaki oğlu dün ortadan kayboldu ve müşterim oğlunun kaçırıldığını düşünüyor. Müşterim oğlunun sağlığı ve güvenliği için polisi ve basını bu işin içine sokmak istemediğinden benimle irtibat kurdu ve oğlunun bulunması ve kurtarılması için bir ekip toplamamı istedi. Göreviniz, tabi eğer kabul ederseniz olaya dahil olup çok patırtı çıkartmadan çocuğu bulup kendisine sağ sağlim telim etmeniz.”
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Doğa Alpaslan
– Arda Altunkaya
– Berke Yazan
– Ömrüm Tekin

Masa 11: Metehan Can
Sistem: DnD 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Herkesin rutin işler ile uğraştığı sıradan bir gündü. Kimisi sabah yürüyüşüne çıkmış, kimisi çamaşır yıkamaya nehre iniyordu. Bazıları tarla yolunda şakalaşıyor, bazıları ise sabırla nöbet değişimini bekliyordu. Kahramanlarımız ise ceplerinde buldukları yabancı bir nota bakıyorlardı. “Lütfen onları kurtar.” Kimin yazdığını veya nasıl ellerine geçtiğini bilmedikleri bu küçük notun arkasına bir de yol tarifi karalanmıştı. Tarife göre oldukça yakında olan bu yeri bulmak için değişik sebepleri vardı hepsinin. Kimisi için bu sebep güçlü bir adalet duygusu, kimisi içinse sıradan bir meraktı. Sebepleri ne olursa olsun, hepsi o gün aynı yerde toplanmıştı: eski, terkedilmiş bir malikanenin avlusunda.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ahmet Emin
– Mustafa Kemal Darakçı
– Ali Azad Kabadayıoğulları
– Yağız Mert Güler

Masa 12: Rüveyda Şahyar
Sistem: DnD 5E MTG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Aziz dostum,
Ravnica’nın iyice serinlediği şu günlerde umarım sağlığınız yerindedir.
Malumunuz üzere yakın zamanda, şehrin keşmekeşinden uzak, nehre nazır bir mülk edindim. Bu huzurlu manzarayı siz değerli dostlarımla paylaşmaktan kıvanç duyar, sizleri bu vesileyle bir akşam yemeğinde misafir etmek isterim.
Sizleri aramızda görmek dileğiyle,
Viktor Valenko
(Oyun, Magic: the Gathering’in Ravnica plane’inde geçecek. Guildmasters’ Guide to Ravnica kitabını referans alarak 2. seviye karakter oluşturabilirsiniz. Karakteriniz için bir guild seçmeyi unutmayın 🙂 )
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Alperen Selçok
-Ali Kerem Güçlü
-R. Doğukan Candan
-Erkan Büyük
-Mehmet Kaan Büyükbaş

Masa 13: Soykan Soner
Sistem: Veneficus System
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam…
Masa açıklaması en yakın zamanda eklenecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Koçibey Ege Arınel
-Alper Sorgun
-Sezer Kaya

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön