d12Masada #25 – 27 Ağustos ’23

1002

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.


Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/Hj5ZaXYzUqUSqw4R8

📑 Kayıtlar dolduysa yedek kayıt bekleme listemize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz: https://forms.gle/uUXwUkrVLoWwQyg79

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı Discord kanalımızdan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize Whatsapptan mesaj veya eposta atabilirsiniz.

📢 Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

📍 Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 140 TL
100 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Swords & Wizardry (Dungeons & Dragons Retro-Clone)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Yüce Turan İmparatorluğu’nun kuzeybatı bozkırları bir taraftan örümcek tanrılarına tapan Zamoralılar diğer taraftan soğuk Hiperbora toprakları ile sınırı oluşturuyor. Bu bozkırlarda yaşayan Kozakiler her zaman Turan hakanına sadık olamadılar, bir savaş beyi daha Turanlarla ilişkisini kesmiş görünüyor. Bir grup maceracı bu kıraç araziye girip Kozaki beyi ile iletişim kurmak için kiralanıyor. İhanetin nedeni araştırılmalı, anlaşma olmazsa kan dökülmeli.
(Hikaye Barbar Conan’ın Hyborian Age döneminde geçmektedir. Oyuna katılmak için bir şart yoktur.)
Karakterler: Yarı-hazır karakter verilecektir, bazı detayları masada oyuncularla eklenecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Güniz Ergün
– Erkan Büyük
– Onur Kılıç
– Metehan Şakoğlu
– Erman Öztürk

Masa 2: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Birkaç Çiçek Daha
Verduran dışarıdan sakin görünebilir ancak bu kadar büyük bir ormanın macerasız günü geçmiyor. Beklenmedik bir bitki patlaması önce anlaşmanın sınırlarını aşan insanları ormana çekti, yetmezmiş gibi bu araştırmacılar ormanın içinde yitti. Bu işin içinde başka bir iş olmalı. Ormanın koruyucularının göreve dönme vakti gelmiş demektir.
Geçen aylarda oynatılan “Bir Avuç Çiçek” macerasının devamıdır ancak onu oynamış olmanız gerekmiyor.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular: 3-4
– Eda Esentürk Durşen
– Burhan Keten
– Sefa Erdener
– Emre Ölmez

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: DIE RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
İçerik Uyarısı: Cinayet, İşkence
Açıklama: Die – Total Party Kill
Yıllar önce gençliğinizde arkadaş grubunuzla TTRPG oynardınız. GM’iniz pis bir zindan tasarlayıp hepinizin karakterlerinizi öldürdükten sonra ekibiniz dağıldı. Şimdi grupça hepiniz tekrar karşılaştınız ve eski GM’iniz size tekrar bir oyun önerdi. Kötü ayrılığınızdan sonra bu teklifin gelmesine şaşırdınız, eski ekipteki herkesin kabul etmesine ise belki de daha çok şaşırdınız.
DIE RPG’in hazır başlangıç macerasıdır. DIE, masaüstü rol yapma oyunları üzerine yazılmış bir gerilim çizgi roman serisidir. Oynayacağımız sistem çizgi romandan esinlenerek tasarlanmıştır. Çizgi romanın ilk iki cildi Türkçeye çevrildi. Karakter konseptlerini daha iyi anlamanız açısından ilk cildi okumanızı tavsiye ederim.
Karakterler:
Masada hızlı tercihlerle tamamlanacak yarı hazır karakterler verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Ufuk Cem Çakır
– Eda Elçik
– Enver Cizrelioğulları
– İsmet Berkay Ataç

Table 4: Ekin Ergün
System: Dragonbane
Suitable for Beginners: ✅
Description: Riddermound
Deep in the vast forests of the Misty Vale lies a burial mound called the Riddermound. It is a feared place, haunted by the wight of a powerful knight in the dragon emperor’s service – but the barrow wight is also said to be watching over hidden treasures.
Riddermound is a short and relatively simple adventure and a good introduction for new players. Join the game and learn the new immersive fantasy game from Free League!
Characters:
Pregens will be provided.
Number of Players:
Players: 3-5
– Arda Talha Kaya
– Murat Aktan
– Mahdi Jankari
– Batuhan Durtaş
– Faruk Şekerci

Masa 5: İlker Bozdemir
Sistem: SkyCrawl (Into The Odd)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Flugo de la Libelo
Saluton aventuristoj!
Bonvolu fiksi viajn sekurzonojn kaj prepari vin por via nekredebla vojaĝo.
Girdapların, kasırgaların ve öngörülemeyen daha bir sürü hava olayının gerçekleştiği, uçsuz bucaksız Azure Etern diyarına hoş geldiniz. Gökadaları oluşturan tüm öğelerin devamlı yer değiştirdiği, hiçbir şeyin yerinde durmak istemediği bir evrendir burası. Bu kaotik diyarda; bizi ısıtan, bize soluyacak hava ile yerçekimini bahşeden Sol’un yörüngesinde asılı gökyüzü şehirlerinde yaşayan bizler, hep daha ötesini keşfetmek arzusuyla yola çıkarız. Kimileri yelkenlerini açar, kimisi santrifüjlü motorlarını çalıştırır, bazılarıysa sihriyle yol alır. Çoğunlukla da sonsuzlukta kaybolurlar. Bu macerada, değerli mineraller ve metal tozlarıyla dolu bir atmosferde yol alıp Subterra Mystica’nın ne olduğunu bulmaya çalışacağız. Stratos Limanı’nda gemimiz Anisoptera sizleri bekliyor olacak.
Adiaŭ esploristoj!
SkyCrawl; uçan şehirler ve keşfedilmemiş diğer gökyüzü cisimleri arasında maceralara atılan hava kaşiflerini anlatır. Kendi sistemine sahip bir oyun olmaktan ziyade D6, D20, D100 ve benzeri sistemlerdeki oyunlara uyarlanabilecek ara geçiş nitelikli bir kaynak olarak tasarlanmıştır. Her türlü teknolojiyi kapsamakla birlikte oyunun görünen atmosferi yoğun steampunk etkisi taşır. Size anlatacağım öykü, Anisoptera (Yusufçuk ya da diğer adıyla Pervane böceği) isimli gemi ve mürettebatının maceraları hakkında olacaktır. Anlatırken de Into The Odd sisteminden faydalanacağım. Öykümün içinde Jules Verne’in romanı Dünyanın Hakimi ile Laputa-Gökteki Kale (1986), Dragon Flyz (1997) ve Last Exile (2003) animasyonlarından izler bulabilirsiniz. Bu roman ve animasyonlardan biri ya da birkaçı hakkında bilgi sahibi olmanız Azure Etern’in karışık havasını solumanızı ve değişen yerçekimine alışmanızı kolaylaştıracaktır.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Fatma Eroğlan
– Samet Çınar
– Elif Ağdoğan
– Cem Peynirci

Masa 6: Ege Öktem
Sistem: Alien RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Umudun Son Günü
Hadley’s Hope olarak da bilinen LV-426 adlı Weyland-Yutani kolonisi korkunç günler geçiriyordu. Birkaç gün önce basit bir keşif görevinden sonra koloniye, suratına garip bir canlı yapışmış halde dönen koloni sakini Russ Jordan hayatını kaybetti. Bu olaydan kısa süre sonra başka koloni sakinleri de benzer şekilde enfekte oldu ve Jordan’la aynı kaderi paylaştı. Tüm bunlara ek olarak kolonide daha önce görülmemiş saldırgan bir canlı türünün dolaşmaya başladığı söylentisi de ortaya çıkınca tüm kolonide kaos hüküm sürmeye başladı. Yine de yapılması gereken bir işiniz vardı; koloni administratörü Alan Simpson sizi birkaç kilometre ötedeki bir atmosfer işleyicisinin bakımını yapmaya gönderdi. Ancak dönüş yolunda koloniyle tüm iletişiminiz kesildi. Her ne kadar sakinliğinizi korumaya çalışıyor olsanız da en kötüsünü düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz. Bir an önce koloniye dönmeli ve neler olup bittiğini öğrenmelisiniz.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Mustafa Emir Çam
– Berkay Hersekliler
– Berk Baykan
– Berfin Çelik
– Efecan Madazlı

Masa 7: Can Akbulut
Sistem: Call of Cthulhu 7e
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Vahşet, Mental Sağlık
Açıklama:
1950 yılında İstanbul’un ücra bir köşesinde, şehrin tarihine tanıklık etmiş asırlık bir köşk bulunmaktadır. “Osman Efendi Köşkü” olarak bilinen bu devasa bina, ilk sahipleri tarafından terk edilmiş ve zamanla çürümeye bırakılmıştır. Uzun bir süredir kimsesiz ve ıssız kalmış olan bu köşk, sonunda yeni sahiplerine kavuşur. Ancak köşkün yeni sahibi olan ailenin başına açıklanamayan birtakım olaylar gelir. Bu tuhaf ve karanlık olaylar, köşkü yeniden sessizliğe gömer. Yaşanan trajediden sağ çıkan tek kişi olan Salim Bey, bu esrarengiz olayları araştırmak için alanında uzman bir ekip toplamaya karar verir ve karanlığın içinde sıradaki kurbanlarını bekleyen köşkün zili, içinde bulunduğu ormanın her köşesinde son kez yankılanır.
Karakterler:
Hazır verilecektir. Kendi karakterinizi yaratmak isterseniz Discord üzerinden Ainomiko #3188’e ulaşabilirsiniz.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ali Can
– Pınar Esentürk
– Tuğba Gümüştaş
– Yasin Gümüştaş
– Burak Aktaş

Masa 8: Baran Düzdaş
Sistem: Delta Green
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Kali Ghati
Tim Ellis, bir ordu istihbarat binbaşısının kisvesi altında çalışan bir CIA gizli servis görevlisidir. Ellis aynı zamanda Delta Green’dir. Birkaç yıl önceki bir fotoğrafta, Ellis ciddi görünüşlü, temiz ve formda bir adam, yaklaşık 40 yaşında. Ellis üç gece önce üsten ayrıldı ve o zamandan beri görülmedi. Ajanlar, Ellis’i bulmalı ve daha fazla dikkat çekmeden onu getirmelidir. Ellis’in Taliban tarafından yakalanıp sorguya çekilmesine izin veremezler. Gereken ekipman ve teçhizatlar size sağlanacaktır. Delta Green’in kalıcı emirleri geçerlidir: Durumla ilgilenin. İstihbarat toplayın. Hayat kurtarın ve görülen tehditleri sonlandırın.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Sena Tan
– Orhun Avcı
– Cem Kuleli
– Mehmet Erdi Arı
– Nesim Eren Kılıç
– Doğa Karaboğa

Masa 9: Yağız Baldoğan 
Sistem: Cypher
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Gore, Şiddet, Body Horror, Self Harm, İntihar
Açıklama: “Geriye Kalanlar”
Her şey ziyaretlerle başladı. İnsanoğlunun yapabileceği en büyük keşif kendi ayaklarıyla bize geldi. Bir sabah, belki çocuklarımızı gezdirdiğimiz parklara belki de ilk okulumuzun bahçesine inen uzay gemileri ile evrende yalnız olmadığımızı öğrendik. Geldikleri gibi de gittiler ve arkalarında bilimimizin anlamlandırmaya yetmediği ıvır zıvırlarla dolu yerler bıraktılar. Bunlara “bölge” dedik. Bu bölgelerin tekin olmadığını öğrenmemiz uzun sürmedi. Gidenler dönmüyor, dönenlerse aynı kalmıyordu. Zamanla bu bölgelerde hayatta kalmayı öğrenenler türemeye başladı, “stalkerlar”. Bölgelerden getirdikleri zamazingolar her ne kadar bilim alanında çığır açmamızı sağlasa da stalkerlar hiçbir zaman sevilmedi, halk tarafından hasta muamelesi yapıldı ve dışlandılar. Yıllar geçtikçe de kullanışlılıklarını kaybettiler. Yerlerini robotlar aldı ve stalkerlar sadece eski hikayelerde anılmaya başladılar. Onlardan geriye sadece, kendilerinden daha çok nefret edilen tek şey kaldı. Çocukları, yani sizler, bölgelerin lanetlerini taşıyanlar. Sürekli kaçarak yaşamak, bir yerde uzun süre tutunamamak, diğer insanlarla ilişki kurmanın zorluğu sizin için dayanılmaz bir boyuta geldiğinde makus talihinizi tersine çevirmenin tek yoluna sığınmaya karar verdiniz. Sizin gibi olanlarla birlikte efsanelerdeki o odayı bulmak için bölgeye girmeye. Hayallerin ve dileklerin gerçeğe döndüğü odayı bulup, hayatınız düzeltmek için son bir kez denemeye.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Kerem Tütüncüoğlu
– Zeynep Çakıroğlu
– Atakan Çakıroğlu
– Gökhan Bora Alican
– İlya Küçükerciyes

Masa 10: S.Damla Ergenç
Sistem: GURPS 4th Edt.
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Kölelik
Açıklama: Sırların Gezegeni
Homebrew Solarpunk / Antik Mısır Mitolojisi
2023 yılında dünyamızda, Mısır’da yapılan kazıda tuhaf bir tapınak bulunur. Bu tapınağın içinde eşi benzeri görülmemiş teknoloji ile yapılmış anlaşılmayan tuhaf şarkıyı mırıldanan bir obelisk vardır. Buna dokunan arkeolog ve bilim insanları kendilerini yabancı bir gezegende bulurlar. Bu çöl gezegeninde üç metre boyundaki Mısır tanrıları köleleştirdikleri insanların arasında yaşamaktadır. Keşfi yapanlar bu insanları kölelikten kurtarıp dünyamıza dönebilecek midir?
(Sistemi oyuna başlamadan anlatacağım.)
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Emre Küçükoğlu
– Irmak Altan
– Ulaş Özgüler
– Ali Ersin Oral

Masa 11: Hüseyin Emir Ergenç 
Sistem: GURPS 4th Edt.
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌(Sistem bilgisine gerek yok ama daha önce TTRPG oynamış.)
Açıklama:
Cihan, Baybars ve siz yıllar önce RPG oynayan arkadaşlardınız. Cihan’ı toksik davranışlarından dolayı grubunuzdan çıkarttınız. Fakat Cihan sizi unutmadı. Daha sonra hayat, size RPG oynayacak zamanı bırakmadı. Lakin başınıza kötü olaylar geliyor. Rol yapma oyunlarının mistik güçlerini açığa çıkartmanız gerekecek.
Karakterler:
Oyun öncesi yaratılacaktır.
Oyuncu Sayısı: 3
Oyuncular:
– Asya Su Şen
– Hasan Şengün
– Deniz Kösedağ

Masa 12: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer 40k Only War
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Warsaw Uprising
Orta Avrupa’nın tarihi sokaklarında, İkinci Dünya Savaşı’nın acımasız gölgesi yayılmıştı. Nazi işgalciler, Varşova’yı esaret altına almış, Polonyalıların özgürlüğünü gasp etmişti. Ancak umutsuzluk asla kalpleri ele geçirememişti. Direnişçiler, özgürlük ateşini yakmak için gizlice toplanıyorlardı. Sizler, direnişin sıradan bir üyesisiniz. Eski bir depo binasının soğuk ve karanlık mahzeninde bulunuyorsunuz. Burası, özgürlük mücadelesinin gizli toplantılarını gerçekleştirdiği yerdir. Bugün, Varşova’nın özgürlüğü için bir sonraki adımı belirlemek için bir araya gelmişsiniz. Toplantı sırasında, liderlerinizden biri, Nazi işgaline son vermek için cesur bir planı açıklar. Özgürlüğü geri kazanmak için Varşova halkının ayaklanması gerektiğine karar verilir. Sizlerin de rolünüz, ayaklanmanın başarısı için gereken görevlerden birini üstlenmektir.
Görev 1: Haber Taşıyıcı
İlk görevin, direnişçilerin arasında haber taşıyıcı olmaktır. Nazi güçleri ve casusları her yerde gözetlemekte, iletişimi kesmeye çalışmaktadır. Varşova sokaklarında dolaşarak gizli mesajları ve talimatları güvenli bir şekilde iletmelisin. Bu sırada, Nazi kontrollerini aşman ve kendini tehlikelerden koruman gerekecek.
Görev 2: Malzeme Temini
Ayaklanmanın başarısı için direnişçilerin ihtiyacı olan silahlar, yiyecek ve tıbbi malzemeler vardır. Senin görevin, bu malzemeleri güvenli bir şekilde toplayıp depolama noktalarına taşımaktır. Nazi denetimindeki bölgelerden geçerken yaratıcılığını kullanmalı ve riskleri minimize etmelisin.
Görev 3: Ön Cephe Mücadelesi
Ayaklanma başladığında, sokaklarda çatışmalar kaçınılmaz olacaktır. Sen ve diğer direnişçiler, Nazi güçleriyle mücadele ederek Varşova’nın özgürlüğünü savunmalısınız. Farklı becerilere sahip olan farklı karakterlerle işbirliği yaparak stratejik hamleler yapmalı, önemli noktaları ele geçirmeli ve direnişi sürdürmelisiniz.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Doğukan Balcı
– Ömer Faruk Köl
– Hale Ramadan
– Fırat Harnuboğlu
– Ali Deniz Yiğit

Masa 13: Faruk Emre Ülker
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı:
Açıklama: Dünyada yıllardır bulunan büyü gücü, insanlığın gelişimi ile değişmeye ve farklılaşmaya başlar. Herkesin büyü kullandığı bu dünyada yeni bir değişim yaşanıyor. Eskiden korkulan bu büyü tipini artık insanlar özgürce kullanabilmek için direnişe geçtiler. Normalde siyah ve beyaz büyü tipi dışında olan büyülerin kullanılması yasak. Sizde ekip olarak bu yasak olarak görülen büyü tipi ile doğdunuz. Ya farklılıkların özgürce yaşayabileceği bir toplum için direniş göstereceksiniz yada sizi ayıran ve cezalandıran bu düzene boyun eğeceksiniz. Seçim sizin…
(Büyü renkleri Avatar’da bulunan elementler üzerinden düşünebilirsiniz karakterler için fikir olması için belirttim…)
Karakterler: Masada hazırlanacak.
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Sevim Dokuman
– İbrahim Ethem Küçük
– İlhan Can Özdoğan
– Abdullah Keskin

Masa 14: Talat Can Tiryaki
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Genç lordun ipek mendillerini lekeleyen kan, fazla zamanının kalmadığını haber ediyordu. Üstelik aşk, bu genç adamı hasta yatağında bulmuştu ve birkaç gece önce görünen fey kızı vadettiği şifasıyla birlikte ortalıktan kaybolmuştu.
Genç lord, Yıldızmetal Tepeleri’ni kesen odasının balkonuna çıktı ve tereddütlü bir şekilde sarılmış mektubu güvercinin ayağına bağladı, güvercin kalenin penceresinden savruldu.
Kuş, hana yaralarını sarmak için sığınmış maceracılarımızı buldu. Genç lordun mührünü taşıyan mektup; kibirden uzak, dikkatsiz ve aceleci bir tavırla yazılmıştı. Maceracıları Elfdüşüğü’nün eteklerindeki şelalenin başına çağırıyordu, mühim bir mesele görüşülmeliydi.
Oyun Forgotten Realms evreninde geçmektedir.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular:
– Cansın Çetin
– Berfin Yıldız
– Kemal Akyüz
– Mert Kuşluvan
– Zülal Özyurt

Masa 15: Arda Acar
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Baron Gerard, oğlu Hugo’nun şövalye olması şerefine Ambermoore Konağı’nda bir ziyafet düzenlemektedir. Zamanında Hugo’yla maceraya atılmış ve gelişiminde katkısı bulunan siz maceracılar da onur konukları olarak ziyafete davet edildiniz. Ziyafet günü Ambermoore Konağı’na vardığınızdaysa tek bulduğunuz terk edilmiş bir binadır.
Oyun hafiften gerilim temasında olacaktır.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Esra Koç
– Özlem Çetin
– Utku Ramazanoğlu
– Berat Abatay
– Osman Taşdelen

Masa 16: İlker Özgüngör
Sistem: D&D 5E – Historica Arcanum
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Teşkilat-ı Mahsusa bünyesinde verdiğiniz hizmetlerden dolayı yeni bir birime atandınız. Yeni biriminiz, eski yadigarları bulmak ve koruma altına almakla görevli. Eski amiriniz Mahmut bey; ilk görevinizi almanız ve ekibiniz ile tanışmanız adına “Premses” adlı kayığın ayarlandığını, kayığın salı günü saat 05:00’te Üsküdar sahilden kalkacağını söyledi.
Mahmut bey; çok bilgi edinemedim, benim de ulaşamadığım bilgiler bunlar. Yaptığınız hizmetler ışığında, sizi bir bilinmezliği göndermek istemedim ve tüm nüfuzumu kullanarak biraz ilgi alabildim. Göreviniz Kız Kulesi’nde. Kız Kulesi yeniden kullanıma açılınca bazı olaylar yaşanmış. Yeni görevinizde de muzaffer olmanız dileğiyle…
Karakterler:
5. seviye olarak hazır verilecektir. Kendi karakterinizi oluşturmak için bana ulaşabilirsiniz. Discord: masterofodds
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Batuhan İnaltekin
– Mert Cesur
– Kübra Koçak
– Mehmet Kaan Akdemir

Masa 17: Necip (Kek) Gökdeniz Varal
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Gölge Ormanın Sırrı
Merhabalar genç ve tutkulu maceracılar, bendeniz Maceracılar Loncası Silverhand şubesinin başkanı Sir Marcus Steelbearer. Yakın zamanda civar köylerin oduncularından garip bir hareketlilik bilgisi aldık. Bir ekip kurup ekibi göndermeyi planlıyoruz. Gönüllü maceracıları resepsiyonda kayıt için bekliyoruz.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Mehmet Ali Kökcü
– Selçuk Pusat İsmailoğlu
– Onurcan Altaylar
– İlteriş Say
– Canberk Balcı

Masa 18: Yüksel Gelturan
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌(En az bir kere D&D oynamış)
İçerik Uyarısı: Araknofobi
Açıklama: ŞEYTANIN İNTİKAMI
Şehrin üzerindeki kara bulutlar sonunda dağıldı. Maceracılarımız aylardır şehre korku salan iblisi sonunda cehenneme geri yolladı. Ne bekliyoruz… Eğlence başlasın. Dolsun kadehler en kaliteli şaraplarla, şehrin dört bir yanından cambazları getirin, durmasın şarkılar Bardlar anlatsın bu yüce savaşı ve tüm diyar duysun maceracılarımızın kudretini. Onlar bunu hak etti.
Karakterler:
5. seviye hazır karakter verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular:
– Mustafa Kılıç
– Fatih Şentürk
– Fırat Vardar
– Yasin Kafadar

Masa 19: Tuna Can Öztürk
Sistem: Homebrew D&D
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı:
Açıklama: 22 Katlı bir Yolculuk, Ep 10: Samsara Döngüsünün Kaçılamaz Kaderinde Feleğe Karşı Bir Mücadele
Kaybolmuş bir deity’nin çürümüş tapınağının kalıntılarını gezen bir grup genç maceracı başlarına tahmin edebileceklerinden daha büyük bir bela açacaklardır.
Sistem Notu: Oyun D&D5e’nin Pf1e ile birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir varyasyonudur. Genişletilmiş D&D5e oyunu olarak düşünebilirsiniz.
Oyun Notu: Oyun araştırma, lore edinme ve gizem çözme üzerinedir. Combat olmayabilir.

Karakterler:
Hazır verilecektir. Daha fazla bilgi almak veya kendi karakterinizi yapmak için discord “klpy7”
Oyuncu Sayısı: 2-5
Oyuncular:
– Beyza Nur Karlı
– Ömer Özkurt
– Canan Göksu Kafalı
– Güneş Yıldızhan
– Armen Murat Aktar