d12Masada #18 – 25 Aralık’22

1052

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.


Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNaywfsz7QsUIPTlLPjOAgNZO44i1wJ7xlMDrzHvZV2umIdw/viewform

📑 Kayıtlar dolduysa yedek kayıt bekleme listemize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz: https://forms.gle/uUXwUkrVLoWwQyg79

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı Discord kanalımızdan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize Whatsapptan mesaj veya eposta atabilirsiniz.

📢 Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

📍 Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 50 TL
30 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Swords & Wizardry (Dungeons & Dragons Retro-Clone)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Nordheimer’ların kutlu kış festivali Yule, uzun gecelerin biteceğini bildiren bir bayramdır. Ancak Yule öncesi kuzey göğünü kaplayan Wilde Jagd (vahşi av) bütün kabileyi endişelendirir. Bayrama üç gün kala kuzeydeki tepenin ardından gelenler, bir katliamdan kaçtıklarını anlatırlar. Kuzeyin tanrıları kızgındır ve Wilde Jagd kan dökerek ilerlemektedir. Kabileden bir grup maceracı, tanrıları sakinleştirmek için seçilir; başaramazlarsa kurban olacaklardır. (Hikaye Barbar Conan’ın Hyborian Age döneminde geçmektedir. Oyun viking teması içermektedir. Oyuna katılmak için bir şart yoktur.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– İlhan Can Özdoğan
– Mert Eren Kartal
– Can Tolga Polat
– Melike Kabaoğlu

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
“JayeZK özel üretim silah işinde piyasadaki en iyi isimlerden birisi. HelloCutie ismindeki şirin tabancadan, ateşlendiğinde kurbağa sesi çıkaran pompalı tüfeğe kadar farklı farklı ürünler üreten JayeZK’nin bu Noel’e özel tasarımı NOEL BABA KAHKAHASI kısa bir süre önce çalınmış. Siz Edgerunnerlar ise bu hırsız Netrunner’ı bulmak ve tasarımı geri almak üzere görevlendirildiniz.”
(Hazır karakterler verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Sefa Erdener
– Ercüment Efdal Toksoy
– Bartu Balkaz

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Microscope RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
GM’siz bir oyun mu olur? Senaryosu da yok? Oyundaki olaylar arası kronolojik sıralama ise hele hiç yok. Zaman ve mekan biz rol yapmamız için olan oyuncaklar. Bu oyunda, masada beraber yeni bir evren yaratacağız. Koskoca çağlar yaratırken küçücük sahnelerde rol yapacağız.
Microscope RPG ekipçe bir evren yaratmak üzerine olan bir rol yapma oyunudur. Bu masaya gelecek oyuncular kurgu yapmaktan çekinmemelidir. Herkesin yaratıcı yazar olduğu bir oyun oynayacağız. Sistem hakkında bilgi: d12Podcast 99 – Microscope
Genel Uyarı 🙂 : d12Podcast 144 – Kendi Settingini Yaratma
Oyuncu Sayısı: 3
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Mehmet Hamza Ulutaş
– Onat Gökay Çitil

Masa 4: Eda Esentürk Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Bir Avuç Çiçek
Avistan’ın en büyük ormanı, Verduran, kaynakları ve sakinleriyle Taldor yasalarının koruması altında olsa da, bilirsiniz her zaman yasaları çiğneyen birileri çıkar.
Verduran’a neşe getiren minik ve meraklı leshy’ler ormanın olmazsa olmazlarındandı ancak minik sakinlerin sayısı gün be gün azalıyor. Kökleriniz dolanmış, ormanın özsuyunu paylaştığınız kuzenlerinizi yalnız bırakmayacaksınız: Orman başıboş değil. Leshy’ler korunmasız değil!
(Hazır karakterler verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Pınar Esentürk
– Can Akbulut
– Armen Murat Aktar

Masa 5: Batu Bozoğlu
Sistem: Call of Cthulhu 7E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Kınalıaada’da Bir Gece
1925 yılı, Kınalıada’da İngilizler tarafından işletilen ve kız yetimhanesi olarak kullanılan Dönüşüm Manastırı için acı bir gündür. Yeni cumhuriyetin Meclis kararlarına istinaden yetimhane işletmesi ve bina, yeni oluşturulan eğitim bakanlığına devredilecektir. Aynı yılın kasım ayında özel bir ekip, yetimhanenin son durumunu saptamak ve bir lojistik rapor hazırlamak adına, adanın en tepesindeki manastıra yollanır. Onları manastırda, hayatları boyunca unutamayacakları bir gece beklemektedir.
(Dikkat! Oyun şiddet, korku ve vahşet içerikleri barındırır. Oyunculara hazır karakterler dağıtılacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ahmet Efe Güzelsoy
– Furkan Mert Tunay
– Talat Can Tiryaki

Table 6: Eymen
System: Vampire The Masquerade
Suitable for Beginners:
Description: The Land of The Blind
The beginning and the end will be there. What is in between? You must answer. And whatever you do in your dream. Do not forget this number: 1825
(This game will be played in English)
Number of Players: 4
Players:
– Gülperi Kıral
– Uğur Dikici
– Ege Burak Özpınar

Masa 7: İlker Bozdemir
Sistem: Into the Odd
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Güve
Anlatacağım öykünün akışına uyum sağlamanız amacıyla aşağıdaki bağlantıda yer alan yazının okunması önerilir: Acayip Bir Oyun: Into the Odd
“Kararmış ten
Görmekten korkuyor,
Işıyor,
Açılan dudaklarsa
Benim için gülümsemeye devam ediyor.” – (Butterfly Caught)
Bastion Şehri’nin kalbinde, gökyüzünü delen kulelerin arasına sıkışmış vaziyette, eskiyen günlerin ağırlığıyla hafiften eğilmiş “Güve” apartmanı sessizce bekler. Bu apartmanda, çürüyen şehrin bir tür Gregor Samsa’ya çevirdiği sakinleri oturur. Arcana zengini ama kişilik fakiri kat malikleri teker teker katledilmeye başlayınca apartman yönetimi bu gizemi çözmek için uzmanlar kiralar.
“Güve”, Massive Attack’ın dört şarkısından esinlenen bir korku/gerilim hikayesidir:
Man Next Door (Albüm:Mezzanine-1998)
Teardrop (Albüm:Mezzanine-1998)
Butterfly Caught (Albüm:100th Window-2003)
Paradise Circus (Albüm:Heligoland-2010)
“Bunu en çok hisseden için
Aşk bir günaha benzer sevgilim
Onun alev gibi gülümsemesine bak
Sana bir daha asla aşık olmayacak bir sinek gibi
Sevecek seni” – (Paradise Circus)
Oyuncu Sayısı: 2-3
Oyuncular:
– Aydın Kadir Kanmaz
– Metin Akkoyun
– Erkan Büyük

Masa 8: Barancan Yeşil
Sistem: Etherscope
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Ether fikri Antik Yunan’a kadar dayansa da bu fikri ilk bilimsel olarak ele alan Faraday oldu. Faraday’a göre ses dalgalarının hava ortamında yayılması gibi elektromanyetik dalgalar da Ether denilen ortamda yayılıyordu. Ardından Charles Darwin’in yakın arkadaşı olan ünlü filozof Herbert Spencer, Ether’in aslında Entropi olduğunu ve madde ya da enerjiye dönüşebileceğini öne sürdü. 1874 yılında mıknatıslar kullanarak yüksek manyetik alanlarla deneyler yapan fizikçi Harold Wallace yanlışlıkla Etheruzayı denilen, her şeyin Ether’den oluştuğu paralel bir boyuta erişerek o zamana kadarki bütün fizik anlayışımızı değiştirdi.
Etheruzayı’na erişerek maddeyi ve enerjiyi manipüle eden teknolojiler yıllar içinde ortaya çıkarak insanlara akılalmaz güç kaynağı sağladı. Motorlar çok küçük ve çok güçlü bir hal aldı. İnsanlara sibernetik uzuvlar takıldı ve gelişmiş savaş aletleri üretildi. Bu gelişmelerle Ether devrimi denilen sürecin sonunda emperyalizm ve endüstriyelleşmenin hakim olduğu bir dünya kaldı.
1984 yılında neredeyse tüm Avrupa’yı kontrol eden Almanya ve Britanya’nın sömürgeleri arasında kalan ve dünyanın zengin petrol kaynaklarına sahip olan Osmanlı İmparatorluğu küresel güçlerinin yoğun casusluk aktivitelerine maruz kalmaktadır. Osmanlı’nın istihbarat teşkilatı olan Yıldız Teşkilatı, Dolmabahçe Sarayı’nda devlet nazırlarının, diplomatların ve girişimcilerin bir arada olacağı balo öncesi güvenliği olabildiğince arttırmıştır. Bu gergin zamanda Yıldız Teşkilatı ajanları olan grubumuza son derece önemli bir görev verilir.
(Hazır karakterler verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Furkan Eren
– Levent Fatih Acar
– Yasin Karaaslan
– Leyla Aktürk

Masa 9: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Barbarians of Lemuria
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ (Conan ve benzeri Kılıç&Büyü hikayeleri ve estetiğine aşinalık faydalı olacaktır)
Açıklama: Satarla’da Gün Batımı
“Sıradan insanlar –daha doğru tabirle cahiller– bu dünyaya hükmeden şeyi Kılıç sanabilirler. Tapınaklarımızda ve kulelerimizde ve bizi buyur edecek kadar bilge kralların meclislerinde biz alimler biliriz ki dünyanın gölgeleri ardında yatan gerçek gücün adı Büyü’dür. Bu öylesine bir güçtür ki, kaba kılıçların vereceği et yaralarını özlemle aratacak şekilde lime lime edebilir Akıl denen o zayıf insan becerisini. …”
Xoth Narok, parşömeni kaşları çatılı okuyordu. Dudaklarından sinirli bir mırıltı döküldü: “Ne biçim bir deli saçması be bu?!”, sonra da buruşturduğu parşömeni yere fırlattı. Parşömen yerdeki kan birikintisinde ıslanırken Xoth da yazarının omurları arasına kabzasına kadar saplanmış mücevherli hançerini almak için eğildi. “Umarım hazine sandıkların da ağzın kadar kalabalıktır ihtiyar. Seni anca gümüş için öldürmüş olsam pek yazık olur!”
(Karakterleri masada yaratacağız. Karakterler her yönüyle sıradan kalabalıklardan ayrı, Lemuria’nın yiğit ve görmüş geçirmiş evlatları olacağından oyuncuların kafalarında bir karakter konsepti ve ufak bir geçmiş hikayeyle gelmesi tavsiye edilir.)
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Umay Demirel


Masa 10: Baran Düzdaş
Sistem: Alien RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: (Alien 1 izlemeniz tavsiye edilir)
Açıklama:
Çiçeği burnunda Hadley’s Hope kolonisi alışılmadık bir vakayla karşılaştı. Dört gün önce Russ Jordan adında bir ‘wildcatter’ garip bir şekilde enfekte olmuş olarak koloniye geri geldi. Kendisi geldikten kısa bir süre sonra öldü. Fakat öldükten sonra karnında çıkan garip bir canlı hemen ortadan kayboldu. Halk tarafından bu garip yaratığın dedikodularının yayılması çok uzun sürmedi. Güvenliğin garip yaratığı yakalayamaması ve başka insanların da enfekte olma olasılığı koloniyi kaosa sürüklemeye başladı. Her şeye rağmen yönetici Simpson, ahaliyi intercom vasıtasıyla sakin olmaya çağırıyordu. İşte bu sıralarda siz de koloninin dışında, bu olaylardan uzak ve rahat bir şekilde işlemci 9’un bakımı için yola çıktınız. Fakat 10 kilometre sonra aracınız pert oldu. Bu durumu rapor etmenize rağmen size tatmin edici bir geri dönüş gelmedi. Saatler geçti ve kimse size ne cevap veriyor ne de siz geri dönüş yapabiliyorsunuz. Yolun ortasında dımdızlak kaldınız…
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Ahmet Salih Sürel
– Yunus Emre Korkmaz
– Orhun Avcı
– Cem Kuleli
– Yiğit Çokacar

Masa 11: Hüseyin Emir Ergenç
Sistem: GURPS 4th Edition
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Aklın Oyunu
Daha çok para, şan, şöhret, hepsi senin olacak. Ben sadece özgürlüğümü istiyorum, bir büyücü hapsinde doğdum, acı, işkence ve vahşilik beni kendim yaptı. Daha önce gelenlerden gerekli dersi çıkaracağını umuyorum. Servet için yapmadığın vahşet kalmadı; bir seferliğine güç için iyilik yapmaya ne dersin kahraman?
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– S. Damla Ergenç
– Akay Canlı
– Cem Canlı
– Doğukan Nebili
– Umut Çetin
– Murat Furkan Topal

Masa 12: Yağız Baldoğan
Sistem: Cypher RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Maalesef ömrünüzün sonu geldi… Ama korkmayın. Her şeyde olduğu gibi ölümden kurtulmanın veya geciktirmenin de yolları vardır. Mesela Ölüm’ü satranç oynamaya davet edebilir ve kazanırsanız canınızı bağışlamasını isteyebilirsiniz. Tabii sizin durumunuz bu kadar da basit olmayacak… Sizden kendisi için ufak bir işi halletmenizi istedi. Vatikan’a girip Papa’yı öldürmeniz gerekli yani eğer yaşamak istiyorsanız. Kolay gelsin.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Alp Yucerman
– Özgür Aslan
– Görkem Aslan
– Mahmut Saybaşlı

Masa 13: Arda Acar
Sistem: Badass
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Yılbaşını Kurtaran Adam
Aldığımız istihbarata göre bir grup nalet herif Yeşilçam’da yılbaşı kutlanmasının önüne geçecekmiş. Bu sorunu çözse çözse Cüneyt çözer. Tek başına çözer de biz garanti olsun diye beş tanesine birden haber verdik. Belli mi olur, senaryoyu beğenmez falan ortada kalmayalım. Nasıl olsa biri gelir, o da halleder.
(Oyunda tüm oyuncular bir Cüneyt Arkın karakterini oynayacaktır. Karakterleri masada hep beraber yapacağız ama bana oynamak istediğiniz karakteri önceden kayıt notu olarak veya Discord’dan -Bahtsız Ozan#7437- iletiniz ki bilmediklerimi öğrenip izleyerek gelebileyim. Önceden karakterini iletmemiş oyuncular hazır karakterle oynayacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– İlker Özgüngör
– Mustafa Batuhan Yerlikaya
– Yasemin Sönmez
– Yusuf Taştan
– Osman Cem Uzun

Masa 14: Tuna Can Öztürk
Sistem: Badass
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: 22 katlı bir YOLculuk, Ep 5: Aziz Nikolas’ın Bombastik Kurabiyeleri ile Bir Yılbaşı Macerası
“OLAMAZ! AZİZİMİZİN İÇİ VANİLYA VE KARAMEL DOLGULU AĞIZDA DAĞILAN DAMLA ÇİKOLATALI DUBLE KAPLAMALI TRIPLE CHOCOLATE COOKIE’LERİ ÇALINMIŞ!!! HEMEN O KURABİYELERİ KURTARMANIZ LAZIM YOKSA NOELİ UNUTUN! ÇOCUKLAR HEDİYESİZ KALMAMALIIIIII!”
Mekanik Notlar: Karakterler masada yaratılacaktır. Önceden karakter yaratmak isteyenler veya setting ile ilgili soru sormak isteyenler bana discord üzerinden ulaşabilirler.
Discord: Klpy7#5662
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– İlker Yasin Beşmart
– Rama Demir
– Mertkan Özçelik
– Salih Demetgül

Masa 15: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Badass
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Dawn of Green Day
A.O 1 : merkez burası Alfa-Oscar 1 tamam.
Merkez : Alfa-Oscar 1 sizi duyuyoruz… Kuzeyin Beyaz Kalesi ne durumda.
A.O 1: Merkez Beyaz Kale iyi durumda gözüküyor ve üretim bölümü faal durumda…. Ama hangar kısmı kapalı ve geyikler ve büyük kırmızı kurabiyeden iz yok, tamam.
Merkez : Alfa-Oscar 1 durumun netlik kazanması için ilerleme ve araştırma emri verilmiştir.
A.O 1: Anlaşıldı Beyaz Kale’ye yaklaşıyoruz tamam.
(2dk 45s sonra).
A.O 1: (çatışma sesleri) Merkez burası Alfa-Oscar 1, ağır ateş altındayız, her yerdeler. İki kayıp üç yaralımız var, acil tahliye talep ediyorum, tamam.
Merkez : Alfa-Oscar 1 anlaşıldı, tahliye içi koordinat bildirin, tamam.
A.O 1 : Anlaşıldı. Koordinat Alfa, Bravo, Tango, Romeee…(yere düşme sesi ve telsiz cızırtısı)
Merkez: Alfa-Oscar 1 devam… Alfa-Oscar 1 durum raporu, tamam.
A.O 1: (çatışma sesleri ve telsiz cızırtısı)
Telsiz bağlantısı kesildi.
Bu okuduğunuz telsiz konuşması metni 28/12/2022 tarihinde kuzey kutbunda bulunan November-Bravo Kuzeyin Beyaz Kalesi üssünde yani namıdiğer Noel Baba’nın evi ile bağlantı kurulamamasından dolayı gönderilen operasyon takımının son konuşmaları. Bu konuşmalardan sonra ne operasyon takımından ne de Kuzeyin Beyaz Kalesi ile iletişim kurabildik. Bu duruma karşısında mecburi olarak sizleri göreve çağırmak zorunda kaldık. Siz bizim son umudumuzsunuz, siz Noel’i kurtaracak ekipsiniz. Şimdi diyeceksiniz ki neden biz, çünkü siz dünya üzerindeki en yetenekli ve en iyi eğitilmiş kişilersiniz. Biz sizi her zaman izliyorduk ve kolluyorduk, artık sıra sizde, dünyadaki tüm çocukların umudu sizsiniz.
( Karakterler masada yaratılacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Aytuğ Ulubay
– Ömer Faruk Köl
– Utku Öztekin

Masa 16: Faruk Emre Ülker
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Sadece Onlar Aç Değil
Hastalık yıllarca önce her yeri sardı. Bunun üzerine devlet, baskısını artırarak her tarafı karantina altına aldı. Bazı bölgelerde devlet daha etkin iken bazı bölgelerde farklı gruplar etkin olmaya başladı. Bu grupların arasında ve birçok yaratığa karşı hayatta kalabilecek misiniz?
(Karakterler masada yaratılacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Metehan Bilgin
– Onur Kılıç
– Uygar
– Emre Taş