d12Masada #16 – 30 Ekim’22 -Halloween Edition

2975

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.

Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/kuisHjp9wKbbFJuA6

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı Discord kanalımızdan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 50 TL
30 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Dungeons & Dragons 5e
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Vergi memurları Csendes köyünde esrarengiz olayları rapor eder. Söylentilere göre gün dönümüne yaklaştıkça köyde ölümler ve kaybolmalar artmıştır. Olaylar, köyün tek Selune rahibinin ölü bulunmasıyla başlamıştır. Köylüler Fırtınatepe’deki cadıyı sorumlu tutar. Kara büyüden anlayan bir grup maceracı derhal köye gönderilmelidir. (Oyun Forgotten Realms’ta geçmektedir. Hazır karakter temin edilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Ahmet Eyüp Yılmaz
– Emre Konukoğulları
– Fahri Samet Çamur
– Arda Kaya

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Free Zone
Canavarlar her yerde, yatağının altında, yanındaki kapının arkasında veya tam üzerinde. Bir seçim yapmak zorunda kalsaydın, önce hangisini öldürürdün? Kanunsuz Bölge’deki canavarların arasına dalman gerekiyor, bu geceden canlı çıkabilecek misin, Edgerunner?
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Oruç Sumer
– Mert Kartal
– Sefa Erdener
– Ela Çilman
– Hilal Uzun

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Tales from the Loop
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Şekerler ve Kostümler
Cadılar bayramı hazırlıkları erkenden başlar. Önce kostümler hazırlanır, sonra ev süslenmeye başlanır. Eve alınan şekerlerden birkaç akşam önce azar azar aşırılır. Sen ve 12-15 yaş arası arkadaşların bu cadılar bayramında en çok şeker toplayan ekip olup okulda hava atmaya hazırsın. Ama rekabet çok kuvvetli, ve şekerleri yemeden okul gününe saklamak çok zor…
Karakterler masada yaratılacaktır. TftL Amerika settinginde oynanacaktır. Oyunda 12-15 yaş arası çocuklar olarak çocuksu bir roleplay yapılacaktır. Bu mod herkese uymayabilir. Lütfen masa tercihinizi ona göre yapın. Pod Bölümü: 154
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ercüment Efdal Toksoy
– Doğukan Balcı
– İsmet Berkay Ataç
– Ozan Emre Uğurlu

Masa 4: Eda Esentürk Durşen
Sistem: Pathfinder 2e
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Işığın Dönüşü
U’klun’da geceler güvenlidir, zaten biz de o yüzden yola devam ediyorduk. Tamu şehrindeki Işık Katedrali’ne ve on yıllık kararların alındığı Konsil’e yetişmek için ben ve yoldaşlarım günlerdir yoldaydık… Ancak yolda tanık olduğumuz o manzara bizi yolumuzdan alıkoyacak kadar dehşetliydi.
(Hazır karakterler verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Oğuzhan Karacaoğlan
– Can Akbulut
– Funda Kartal
– Pınar Esentürk

Masa 5: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Pathfinder 2e
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Küçük Thorham kasabası, üzerine kurulduğu büyülü emanetleri bilmeden asırlarca sıkıcı var oluşunu sürdürdü. Bu huzur yıldızlar hizalanıp, gökte Kanlı Ay büyüyüp, toprak ölülerini kusana kadar devam etti. Şimdi dehşet sokakları bürümüşken köylülerden korkuyla aklını yitirmeyenler soruyor: “İçi macera tutkusuyla yanan gençlerimiz bizi bu felaketten kurtarabilir mi?!”

HAYIR! Sizler ki bu planı Kara Tanrı’nın buyruğuyla uygulamaya koymuş, ruhunun derinliklerine kadar lanetli, ölüler ordusunun yüksek teğmenlerisiniz; sizin birkaç köylü çocuk tarafından durdurulmanız söz konusu olamaz!
(Oyuncular yaşam ve güzelliğin düşmanı yaşayan ölüler olacaktır, bundan rahatsız olabilecek oyuncuların bilgisine. Gene de ton olarak Warhammer değil, Scooby-Doo seviyesinde bir ciddiyet(sizlik) hedefliyorum.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ufuk Cem Çakır
– Emre Taş
– Mehmet Ertürk
– Burcu Büşra Sezgin

Masa 6: Burak Çetin
Sistem: Dread (Zar Kulesi)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Kış Kampı
“Bu seneki Kış Kampı etkinliğimizi sömestr tatilinde Niğde’de gerçekleştireceğiz. İlk kez karlar içinde kamp yapmak, uzun yürüyüş rotaları tamamlamak ve modern yaşamdan biraz olsun uzaklaşmak istiyorsan sen de bize katıl!
Not: Kayıtlar elimizdeki çadır ve tulum sayısıyla sınırlıdır.
Koyiçi Üniversitesi Dağcılık Kulübü”
(Karakter kağıtlarını masada dolduracağız.)
Oyuncu Sayısı: 4-6
Oyuncular:
– Sıla Karaman
– Caner Demir
– Sinan Kırım


Masa 7: Osman Cem Uzun
Sistem: Dread
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Bir grup tarih bölümü öğrencisi ortak göçebe fantezilerini gerçekleştirmek için dağ yaylalarında bir kamp tatili yapmaya karar verirler. Acemi göçerler kendilerini olmadık bir yaylada bulur, hiç düşlemedikleri zorluklar ile baş başa kalırlar.
Oyun özellikle ilk kez masaya oturacak arkadaşlara açıktır. Telefon ve kulaklık getirmenizi rica ederim.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Arda Acar
– Yasemin Sönmez
– Cem Kuleli

Masa 8: Kürşat Kiriş
Sistem: Vampire: The Masquerade 20th Anniversary Edition
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
31 Ekim 1998
New York’a fırtına öncesi sessizlik hakimdir. 31 Ekim gecesi Prens Michaela şehirdeki tüm kindredları Elysium’da baloya davet eder. Bir grup neonate olan karakterlerimiz baloya geldikten bir süre sonra Sherrif tarafından çağrılırlar.
Halloween nedeniyle şehrin asıl sahibi olan Sabbat üyeleri çoğunlukla sokaklarda gözükmez. Bu geceyi fırsat bilen Sherrif Qadir, içinde karakterlerin de bulunduğu on kadar neonate’i Brooklyn ve Queens arasında yakın zamanda işlenmiş suçları araştırmak için görevlendirir. Bu görevlerden birisini alan grubumuz ezoterik suçları çözerken hiç uyumayan şehrin sokaklarında hayatta kalabilecekler mi?
(Oyun korku ve gizem ağırlıklı olup hazır karakterler ile oynanacak. Kendi karakterini oluşturmak isteyenler bana discorddan ulaşabilir: Saint Jiub#9851)
(Oyunun geçtiği dünyayı ve temayı daha iyi anlayabilmek adına bu videoya bakabilirsiniz: https://youtu.be/EWOA0MyZqIM )
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Metehan Şakoğlu
– Furkan Eren
– Gamze Güneri
– Ali Gürhan Çiftçi

Masa 9: Muhammed Yusuf Kandur
Sistem: Mothership Homebrew
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Pottingul Kaşifleri
Merhaba cesur kaşif. Pottingul Görevi’ne seçilmiş olduğun için tebrik ederiz. Eğer kendini Currus gemisinde bulduysan alanında göstermiş olduğun kayda değer başarının kurulacak olan koloniye sağlayacağı katkıdan dolayıdır. Gerek yeni evimizi yaşanabilir kılmak, gerek gelecek nesiller için güvenli bir yuva hazırlamak, gerek ise kaşifleri sağ salim götürmek olsun; görevini insanoğlunun geleceğini sağlamlaştırmak için kullanacağına eminiz. Gemide bulunan Nebula Panelleri sürekli bir enerji üretirken, geniş botanik koleksiyonumuz her döngüde bir ormana eşdeğer oranda oksijen ve tohum sağlayacaktır. Quantum bükme motorumuz yolculuğunuzu mümkün olduğunca kısaltacaktır fakat uzay zıplamalarının nöronlar ve elektrik ağları üzerindeki belgelenmiş etkilerinden dolayı kaşiflerimizin ve eşlik eden androidlerin yolculuk boyunca kontrollü uyku altında tutulacağını hatırlatmak isteriz.
Güvenli yolculuklar cesur kaşifler ve görevinizde başarılar!
(Hazır karakter verilecektir ama oyuncular tercih ederlerse; oyundan 2 gün öncesine kadar GM eşliğinde özel karakterler oluşturabilir. Discord: wassimo#9248)
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular: İptal

Masa 10: Ege Öktem
Sistem: Alien RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Tanrıların Arabası
Bir Weyland-Yutani kargo gemisi olan Montero’nun mürettebatı olarak aylar süren yolculuğunuzun ardından kriyojenik uykunuzdan uyanıyorsunuz. Göreviniz son derece değerli (ve aynı zamanda yanıcı) bir maden olan Tritium’u sınırdaki bir koloniye götürmekti. Ancak uyandıktan kısa bir süre sonra öğrendiğiniz üzere rotanız siz uyuduğunuz sırada bir yardım çağrısı üzerine değiştirilmiş. Sizden beklenen ise çağrıya cevap verip gönderen gemiyi araştırmak, aksi takdirde Weyland-Yutani şirket politikaları gereği teslimatınızdan hiçbir pay alamayacaksınız. Ancak dikkatli olun, yıllardır kayıp olan bu geminin koridorlarında sizi nelerin beklediğini bilmiyorsunuz. (Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Alp Yucerman
– Görkem Aslan
– Mahmut Saybaşlı
– Timuçin Hartoka

Masa 11: Faruk Emre Ülker
Sistem: Vaesen
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Görenler, Yardıma Gelin
İskandinav topraklarında garip olaylar yaşanmaya başladı.
Halk bu garip olaylar için özellikle fabrikalaşmayı sorumlu tutsa da siz, Görenler, olayların arkasında ömrü uzun yıllardır süren yaratıkların olduğunu biliyorsunuz. Canavarlara karşı kurulan ekibinizle acaba sorunların ardındaki gizemi çözebilecek misiniz?
(Hazır karakter kağıtları verilecektir. Sistem Nordic korku temasını işler, Viktorya Döneminde geçen sistem hakkında tüm bilgiler etkinlik günü verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 5-6
Oyuncular:
– Yusuf Selman Abacı
– Oğuzhan Şimşir
– Öykü Can Şimşir
– Cem Peynirci
– Günhan Gürlen

Masa 12: Mustafa Emir Çam
Sistem: Call Of Cthulhu 7e
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Gecenin Karanlığında:
Eski lise arkadaşlarınla yıllardan sonra toplu bir buluşma yapmaya karar verdiniz. Bazılarını uzun zamandın görmüyordunuz hayat aranıza engeller koymuştu ama lisede ne mutluydunuz sabahınız akşamınız birlikteydi. Buluşma akşamı toplandınız ama aranızdan birisi toplantıya gelmemişti. Toplantı onun fikriydi ve gelmemesi şüphe uyandırıcıydı bunun yanı sıra hiçbiriniz son 2-3 gün ona ulaşamıyordunuz. Şansınıza çok uzakta oturmuyordu bu akşam yola çıksanız sabaha varırdınız bu yüzden arabayla yola çıkmaya karar verdiniz hem meraktan hemde yıllardan sonra bir macera olsun diye bazıları işlerinden dolayı sizle gelememişlerdi onlar şanlı olanlardı. Kimsenin başınıza geleceklerden haberi yoktu.
(Hazır Karakterler verilicektir özel karakter yapmak isteyen discordtan bana ulaşabilir Discord: Mecpine#7617 )
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Efecan Çavuşlar
– Emre Türkoğlu
– Doğa Bayran
– Sueda Turgut
– Faysal Yaman

Masa 13: Yağız Baldoğan 
Sistem: Call Of Cthulhu 7e
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Deniz Manzarası Ve Yatır Sakinleri
Büyükada’da hayvanlar ölüyor. Halk huzursuz…
Geceleri insanları uykularından eden tiz kahkahaların arasında çığlıklar var. Karanlık sokaklarda yalnız yürümek isteyenlere köpek ulumaları ve ağaç yapraklarını sallayan soğuk rüzgarlar eşlik ediyor. Düne kadar sakin olan hanelerden kavga gürültü eksik olmuyor. Geçen günlerde bulunan antik mezarları incelemek için araştırmacılar adaya doğru geliyor…
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Betül Uçar
– Mehmet Ertürk
– Eren Alevli
– Deniz Kösedağ

Masa 14: Talat Can Tiryaki
Sistem: Zweihänder
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Montaillou
Katolik şövalyelerin çelik ve kanla birlikte getirdikleri yıkımın ardından Katharizm’in Güney Fransa’daki tüm kaleleri yıkılmıştı. Mağlup Katharlar sosyal hayattan silinmişti. Şimdi birkaç korkulu fakat sadık takipçisi, Pirenelerin beyaz örtüsünü kendilerine siper edinerek bu yitik davayı devam ettirmenin peşindeydi.
Ne yazık ki Katharların invizivası uzun sürmedi. Kısa zamanda hırslı rahipler ve gezgin şövalyeler engizisyon mahkemelerine sürükleyecekleri avlarının peşlerine düştüler. Pamiers Piskoposu Jacques Fournier ve müritleri de bu avcılardandı. Pirenelerin sürüngen sırtlarında zorlu bir yolculuğun ardından karşılarında “Montalhon” ve kendisini çevreleyen duvarları durmaktaydı.
(Kendi arka plan hikayelerine sahip karakterler ve kağıtları verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– İlker Özgüngör
– Berkcan ALtungöz
– Ceyda Kaya
– İlteriş Say

Masa 15: Barancan Yeşil
Sistem: Zweihänder
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Bir zamanlar Ville kıtasının en güçlü ve ileri ülkesi olan Cadaria, işçi loncalarının ayaklanması ile süren bir iç savaşa sürüklendi. Günümüzde açlık, hastalık ve ölümün kol gezdiği topraklara dönüştü. Yaşayan insanlar ya ülkeden kaçarak ya da kendilerini güvene alabilecek çeteler kurup ormanlara çekilerek hayata tutundu.
Siz de kendinizi farklı sebeplerden savaşın yerle bir ettiği Maltun şehrinden kaçan iki doktor Dalius ve Diego’nun kampında sığınırken buldunuz. Doğada yaşayıp medeniyetten uzak kalmanın ve ölüm tarafından çevrelenmenin verdiği bıkkınlık dayanılmaz bir hal almıştı. Ta ki grup yakınlarda savaşın dokunmadığı bir malikane tespit edene kadar.
(Hazır karakterler verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Levent Fatih Acar
– Ege Burak Özpınar
– Aytuğ Ulubay
– Furkan Mert Tunay

Masa 16: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Feast of Blood!
Stirland’ın doğusunda, dağlık sarp kayalıklar ve karanlık ormanlardan oluşan bir bölge olan lanetli Sylvania ülkesi bulunur. Kötü ormanlarının çoğu yaygın olarak bilinir: Hunger Wood, Tangle Wood, Ghoul Wood, içinde gizlenen korkuları ima eden isimler. Haritalarda bulunmayan ancak yerel halkın aşina olduğu daha karanlık ormanlar var. Şişirilmiş Koru ve Mantar Çalılığı, Slyvan halkı tarafından hayatınız buna bağlı olmadığı sürece asla girmeyeceği bilinen kabus gibi ve karanlık ormanlardan sadece ikisidir. Ancak en kötüsü Spider Holt.
Spider Holt, Ostermark ve Stirland sınırlarının Sylvanian tarafında yer alır. Ostermark tarafındaki Hagedorn mezrasının sakinleri, Sylvania ormanlarının birden fazla dişli, kan emici yırtıcı hayvanı gizlediğini biliyorlar. Spider Holt’un içinde kaç tane uzun bacaklı terör gizlendiğini kimse bilmiyor, ama herkes biliyor ki, karışık dalların arasından birkaç yüz metre geçtikten sonra, neredeyse parlak, daldan dala yayılan, zemini kaplayan ipliklerin ve ağların ilkini görüyorsunuz. Sadece cesurlar odun toplamak için sınırın ötesine geçerler ve onlar bile sadece kenarlardan geçerler…
Hagedorn’un Rahibi Tobias, Taal’dan gelen bir vizyon olarak yorumladığı bir rüya gördü. Büyük bir ağın kıvrımlarına hapsolmuş bir White Hart gördü; çevreleyen karanlıkta binlerce siyah göz parladı. Bir şey kapana kısılmış, Taal için önemli bir şey. Her ne ise, kurtarılmalıdır. Tobias ormanın korkularına göğüs geremeyecek kadar yaşlıdır ama belki başkaları da onun İnitiate Esther’e eşlik edebilir.
(Karakter kağıtları hazır olarak verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ahmet Oğuzhan Yılmaz
– Utku Ramazanoğulları
– Barış Dennis Güney
– Can Tolga Polat
– Osman Taşdelen

Masa 17: S. Damla Ergenç
Sistem: GURPS
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Sene 1981, bir haber ekibi hayaletlerin göründüğü gizemli bir ağacı araştırmak için yola çıkar. Ama beklenmedik bir kaza yaşayarak en yakından yardım istemek zorunda kalan ekip, buradaki ürpertici evin sakinleri ile uğraşmak zorunda kalır. Lovecraft tarzı bir macera ile korkunç bir gece geçirmeye hazır mısınız?
(Oyuna başlamadan sistemi anlatacağım, karakterler hazır olarak verilecek.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– H. Emir Ergenç
– Gürhan Öztürk
– Ömrüm Tekin

Masa 18: Mehmet Hamza Ulutaş
Sistem: EZD6
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Strahd Bu Akşam Ölmeli
Yorucu bir görevin dönüşünde göçebe bir grupla karşılaşıyorsunuz. Sizi yemeğe davet ediyorlar. Yiyip içip eğlendikten sonra sıra grubun yaşlısının anlatacağı hikayeye geliyor. Size ateşin içindeki görüntüler eşliğinde Strahd von Zarovich’in hüzünlü hikayesini anlatıyor. Hikayenin ardından hepiniz güzel bir uykuya dalıyorsunuz. Uyandığınızda daha önce hiç görmediğiniz bir kalenin girişinde gözlerinizi açıyorsunuz. Buraya nasıl geldiniz ve burası neresi hepsinin cevabını bu gece öğreneceksiniz.
(Hazır karakter verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ali Tayfun Ateş
– Cihat Yiğit
– Cavit Yiğit
– Ayşenur Yavuz

Masa 19: Necip Varal
Sistem: Runarcana 0.93
Yeni Başlayanlara Uygun: ama d20 bir sistem önceden oynadıysanız daha iyi olur
Açıklama:
Eyyy Buhru’nun genç soyları, Nagakabouros’un çocukları! Dinen Sis’in peşine, fenerlerimiz sönmüş, tehlike artmıştır. Tanrıçamız sizleri seçmiş ve kutsamıştır. Yolunuz açık, yelkeniniz dolu olsun…
(Hazır karakterler verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Sercan Türkmen
– Cihan Uğur Otçu
– Berfu Halisdemir
– Furkan Altın

Masa 20: Nevzat Alper Başakcı
Sistem: FATE Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Gordion’da bir gün vardır ki her yıl insanları evlerine kapatır. En azgın şeytanlar dünyada dolaşır ve Arberda yollarını tutarlar. Eski bir gelenektir. Hiçbir şey olamamış, hayatlarını, kaderlerini anlamamış olanlar bir yazgı için Arberda’ya ulaşmak isterler. Kraliçenin onlara bahşettiği bir yazgıyı ararlar. Boş hayatlarını ufacık da olsa anlamlandıracak bir değer…
Bunlardan biriyseniz Tanrılar sizi Arberda’ya çağırıyor. Kaderin efendisi olan Yazgı ve onun mutlak koruyucusu Arberda’nın sisli kalesinin içindeki bilinmez kraliçe, kaderinizi almanız için sizleri bekliyor. İnsan olmak ve yaşamak için sadece o tek günü bir yazgıyla bitirmelisiniz. Gün yazgısızların günüdür.
Sismagla Ayet 16:
Altın Şehir Gordion Kütüphanesi – 4. Baskı
“Çoğunun alamadığı, çoğunun varlığından haberdar olmadığı yazgıları vardır. Çoğuna bu bir armağan olarak verilir. Değerli olmak için, en önemlisi bir şey olmaktan fazlası; insan olmak için. Ey korkak insanlar saklanın ki şerleri sizlere ulaşmasın!”
(Hazır karakter kağıtları kullanılacaktır. Karakter yapmak isteyenler Discord üzerinden benimle iletişim kurabilir veya masaya 15-20 dakika erken gelebilir. Discord: Alper (NeroDevil) Başakcı#6159 )
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Melike Kabaoğlu
– Batuhan Gün
– Ali Baran Ulaşan

Masa 21: Baran Düzdaş
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Sinyal Çağırısı Olumlu
Bağımsız şehir Sektör 16’da bulunan Sistemler Federasyonu (SF) Büyükelçiliği’ne radikal teröristler bombalı saldırı gerçekleştirir. Bu eylem sırasında diplomatları ve sivilleri rehin alırlar. Bu tehdide karşı SF Özel Kuvvetleri’ne bağlı “Kartalboğanlar” timi bölgeye sevk edilir. Kartalboğanlar, terörist eylemini kısa sürede etkisiz hale getirir. İşlerini başarıyla gerçekleştirdikten sonra uzay mekikleri vasıtasıyla yola çıkarlar. Yolda çıkan yakıt probleminden ötürü SF’ye bağlı en yakın karakola gitmeye karar verirler. Karakoldan “Sinyal Çağrısı Olumlu” yanıtını aldıktan sonra emin bir şekilde karakolun yolunu tutarlar…
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Mehdi Bozucu
– Ali Can Kasaolu
– Berkay Yaslan
– Umut Cem Kurt

Masa 22: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D 5e Homebrew: Stasis V0.4
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ (birkaç kez ttrpg oynamış olmanız yeterli, sistem önemsiz)
Açıklama: 22 katlı bir YOLculuk, Ep 3: Yeni İmparatoriçe’nin Son Balosu
“Sevgili Livna Soylusu, eğer bu mektubumu almışsan sen de şanslı kesimdensin demek. Saygıdeğer babacığımın ve sevgi dolu anneciğimin ölümü üzerine tahta geçen yeni imparatoriçeniz olarak seninle ve diğer mektup sahipleriyle tanışmak ister ve seni de diğer mektup sahipleri gibi bu özel baloya davet ederim. Senden tek istediğim şey yanında güzel kıyafetlerin ve masken hariç hiçbir şey getirmemen. Seninle tanışmayı büyük bir iştah ile bekliyorum.”
Oyun ile ilgili: Oyunumuz roleplay ve investigation ağırlıklı olacaktır. Masaya katılacak oyuncuların buna dikkat etmeleri rica olunur.
Mekanik Notlar: Hazır karakterler verilecektir. Oyun setting’i ile veya hazır karakterlerle ilgili bilgi almak için bana discord üzerinden yazabilirsiniz. Sistem kendi yazdığım D&D5e ve PF1e tabanlı bir sistemdir. Sistem ile ilgili sorularınızı da discord üzerinden sorabilirsiniz. Discord: Klpy7#5662
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Atakan Tınmazlar
– Armen Murat Aktar
– Uğur Kuzur
– Demir Demirkol
– Barış Karbacak

Masa 23: U. Kaya Yavuz
Sistem: Godbound
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Cennet düştü. Dünya kırıldı. Taht Boş.
Bin yıldan eski bir zamanda Eski İmparatorluklar ihtişamlı bir şekilde yönetiliyordu. En sefil insanlar bile bugünün kralları gibi yaşarken açlık, hastalık, acı ve hatta cehalet ve benzeri ölümcül vücutlar için tehdit olabilecek her şey Eski İmparatorluklar’ın elde ettiği güçler sayesinde tamamen silinmişti.
Ölümlü hayatın nerdeyse bütün zorluklarından kurtulan insanlık inançları için savaşmaya başladı. En sonunda ise Tanrı’ya akıl danışmak için cennete istila düzenlendi. Melekler cehenneme kaçarken Tanrı’nın taht odasını boş bulan insanlık, tahta kendi yaptıkları Tanrı’yı oturtmak için cenneti yağmaladı. Cennetin yağmalanması Dünya’yı parçalamaya başladı ama Yaratılmış Tanrılar durmadı. Cenneti kendilerini güçlendirmek için daha çok yağmaladılar ve yavaş ve acılı bir şekilde hem cennet hem de Dünya diyarlara parçalandı. Yaratılmış Tanrıların hareketsiz bedenleri cennetin hollerini bin yıl kadar doldurdu.
Arcem, parçalanmış diyarlardan birisidir, diğerlerine göre nispeten iyi durumdadır. Üzerinde bulunan ülkeler kendi yaşam savaşlarını vermekte ve eski görkemlerinden uzaklar.
Gece Yolları; yaratılışın dışından varlıkları getiren ama aynı zamanda diyarları ve cennet parçalarını birbirine bağlayan geçitlerdir. Tek Yaratıcı Tanrı inancının merkezi Ancalia, 9 Gece Yolu’nun birden aynı anda açılmasıyla yeryüzündeki cehenneme dönmüştür. Komşuları tarafından dışlansa da hala var olan hazineleri için pek çok kişinin dikkatini çeken, ölülerin yürüdüğü, kabusların gerçek olduğu, savaş lordlarının sağ kalanları yönettiği ve istismar ettiği Ancalia’da bir araya gelmiş olan grubun düştüğü zor durumdan sadece bir mucize kurtarabilirdi.
Ve bir mucize grubun üstüne ışık yağmuru şeklinde düştü.
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Batuhan Erdoğan
– Ece Taşdelen
– Korhan Uysal
– Kaan Berk Cinkara
– İlker Bozdemir