d12Masada #15- 25 Eylül ’22

3265

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13.00 gibi oyunlara başlayacağız.


Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/RZphSrHma81wND8AA

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı Discord kanalımızdan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 40 TL
25 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Swords & Wizardry (Dungeons & Dragons Retro-Clone)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Henüz Beren ve Luthien tanışmamıştır. Kuzeyin göğünü siyah dumana boğan Thangorodrim bacaları, Morgoth Bauglir’in tüm Arda’yı kirletmek istediğini unutturmaz. Eldar kuzeyden akan kötülüğün ordularına direnişini sürdürmektedir. Birinci çağın bu status quo anında Feänor’un soyundan bir Elf prensi Sirion Nehri’nin batısında kaybolur. Nargothrond Kralı Felagund Finrod, tebaasından bir grup cesur maceracıyı prensin akıbetini öğrenmek için toplar.
(Tolkiensever olmak dışında oyuna katılmak için bir şart yoktur. Karakterler masada yapılacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Alp Yucerman
– Mahmut Saybaşılı
– Görkem Aslan
– Timuçin Hartoka

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk RED
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ (Bu sistemde 3+ oyun oynamış oyuncular)
Açıklama: Agents of Desire
Siz Edgerunner’lara bu sefer çok basit ve dümdüz bir işle geliyorum. Yerel bi’ Fixer sizin küçük Edgerunner grubunuzun kapısını tertemiz bir teklifle çalıyor. Adı sanı bilinmeyen bir grup tarafından kaçırılmış bir kadın var. Siz de onu bulup kurtaracaksınız. Basit bir kurtarma görevi. Sizin gibi Edgerunnerlar için sorun olmaz herhalde, değil mi?
(Karakterinizi temel yaratım kurallarından istediğinize göre, 62 puandan oluşturabilirsiniz)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– İsmet Berkay Ataç
– Ege Arınel
– Mehmet Hamza Ulutaş
– Salih Hüseyin Topçu

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Numenera RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Tehditlerin Anası
Ormanların arasında macera arayışında olan (kaybolmuş) bir ekip olarak ormanın içindeki çok da bilinmeyen bir köyden olduğunu anladığınız başka bir gezgin Radan Sheb ile tanışınca, köyü Dirus’a doğru beraber yol almaya başlarsınız. Lakin ormanın tehlikeleri sizin bu köye varıp soluklanmanıza izin vermeye niyetli değildir.
Hazır karakter verilecektir. Ama isteyen oyuncular Discovery ve Destiny kitaplarını kullanarak başlangıç karakterleri yapabilir. (Cypherlar masada verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Kaya Yavuz
– Kübra Altunel
– Mustafa Batuhan Yerlikaya
– Onat Şenduran

Masa 4: Ekin B. Kuş
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Blakros ailesi kayıp kızlarını kurtarmaları için Pathfinder Society’nin yardımına başvurdu. Blakros Müzesi’ne gidip görevi tamamlamak için çok kısa vaktiniz var.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ata Dinç
– Ahmet Oğuzhan Yılmaz
– Göktuğ Nadir Yıldız
– Mert İzgür

Masa 5: Yağız Baldoğan
Sistem: Cypher System
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Westfield’a Hoşgeldiniz.
FBI’ın bünyesinde, görevi bilimsel anormallikleri araştırmak olan Fringe Division ajanları olarak Vermont civarında küçük bir kasaba olan Westfield’a gönderildiniz. Denilen o ki bir süredir kasaba ve çevresinde çeşitli anomalilere rastlanıyormuş. Şerif’in bölgeye gönderdiği memurlardan haber alınamıyor olması da maalesef bu teoriyi doğrular nitelikte. Göreviniz bu anomalilerin sebebini keşfetmek ve bunlara son vermek. Başarılar.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Günhan Gürlen
– Oyuncu 2
– Bora Gök
– Metehan Şakoğlu
– Gülşah Eroğlu

Masa 6: Nesim Eren Kılıç
Sistem: OG: Unearthed Edition
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ Açıklamaya Bakın
Açıklama:
Sen sen sen sen gitmek parlak su mağara.
(OG, mağara adamlarını oynadığımız bir parodi sistemdir. Oyunda toplamda 3-4 kelime bilen mağara adamlarının basit bir işi başarmaya/başaramamaya ve dinozorlarla dövüşmeye çalışmalarını oynuyoruz. Oyunun havasına girmek ve özellikle kelime limiti konusunda hassas olmak önemli.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Furkan Mert Tunay
– Cem kuleli
– Abdullah Emre Aladağ

Masa 7: İlker Bozdemir
Sistem: Kuro
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Şakayık Fenerleri
Anlatacağım öykünün akışına uyum sağlamanız amacıyla aşağıdaki bağlantıda yer alan yazının okunması önerilir:
https://www.kayipdunya.com/ilker-bozdemir/kuro-siyah
“Hibiki no koë ni ozuru ga gotoshi.”
(Yankı bile sese cevap verir.)
Kuşatma başlayalı dört yıl oldu. Sanki bilinmeyen bir güç, yaşam enerjimizi bizden çalıp genokratlara dağıtıyordu. Onlar, ışıltılı gökdelenlerinde, yarı sentetik bedenleriyle ölümsüzlüklerini yüceltirken geleceğini yitirmiş bir toplum sadece günü kurtarabiliyordu.
İddialı “Doll-Chan” android modeliyle ünlenmiş Fujiwara Robotics’in varisi bir süredir kayıp. Kızının hayatından endişe duyan genokrat baba, meselenin basit bir adam kaçırma vakası olmadığına inanıyor. Karanlığın içinde, belki de Yomi’nin kapılarında, şakayık fenerinin ışığıyla kızının ruhunu kurtaracak birilerini arıyor.
Kuro (Siyah), geleceğin Japonya’sında geçen cyberpunk ve korku temalı bir rol yapma oyunudur. Ghost in the Shell (1995) ve Blade Runner (1982) filmleri hakkında bilgi sahibi olmak oyunun atmosferine alışmayı kolaylaştıracaktır.
“Kaybolan arkadaşımı aradım mezar taşlarının arasında,
Eski sedirlerin üstünde vahşi bir kumrunun çığlığı dalgalanıyordu.
Belki de garip bir rüzgar işaretidir hatırladığım,
Bu, ölüler için döktüğüm suyun üzerine tek bir yaprağın düşüşü.
Mezara bir dua fısıldadım. Bir kelebek kanat çırptı…
Belki de senin ruhundu, sevgili dostum!”
Başka Bir İnancın Hayalleri
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Sinan Kerem Doğan
– Batuhan Erdoğan
– Ece Taşdelen
– Beyza Nur Karlı

Masa 8: Talat Can Tiryaki
Sistem: Exodus
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Milyonzade
Suriçi’nin ünlü divası Ajda Duru’nun kaybolmasından iki yıl geçmiştir. Bu süre zarfında dört genç kadın daha kaybolmuştur. Şehrin dört bir yanını didik didik arayan Suriçi polisi bir sonraki vakaya kadar operasyonları askıya almıştır. Bu sırada ise Suriçi yönetimi, vakaların birbirinden bağımsız olduğunu iddia etse de dedektiflik bürosunun kapısını çalan acılı anne aksini iddia etmektedir. 2077’deki nükleer kıyametin üzerinden neredeyse iki yüzyıl geçmişti. İnsan medeniyetinin kendini yok ettiği savaştan sonra İstanbul’un çehresi sonsuza kadar değişmişti. Şehir artık eskinin sadece bir gölgesiydi. Su seviyesinin yükselmesi ile önemli bir kısmı sular altında kalmıştı fakat her şeye rağmen batılı dostlar tarafından inşa edilen nükleer sığınaklardan çıkan ahalinin, eski alışkanlıklarına dönmeleri uzun sürmedi. Şimdi Suriçi ve Pera bölgeleri en az eskisi kadar ışıltılıydı. Şıkır şıkır gazinolar tıkırındaydı ve eski dünyanın eserleri varlıklılar için vazgeçilemez iyeliklerdi. Bu iki bölge de bağımsız birer “şehir devleti” haline gelmişlerdi. Haliç tarafından ayrılan iki bölge zamanla birbirlerine rakip oldular ve eğlence ve şehir hayatında iki ayrı hegemonya oluşturdular. (Hazır karakterler verilecektir fakat masada kendi karakterinizi erken gelip oluşturabilirsiniz.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Furkan Eren
– Ayşenur Erçayan
– Ceyda Nur Tiryaki
– Ege Burak Özpınar

Masa 9: Barancan Yeşil
Sistem: Exodus
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Rumeli Cumhuriyeti’ne bağlı Köprü Altı Araştırma Merkezi’nde çalışan bilim insanı Alp Aycan’ın üzerinde çalıştığı mutant virüs örnekleri ile kaybolması ardından polis teşkilatı harekete geçerek anında bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ederek kayıp bilim insanını aramaya başladı.
2077’deki nükleer kıyametin üzerinden neredeyse iki yüzyıl geçmişti. İnsan medeniyetinin kendini yok ettiği savaştan sonra İstanbul’un çehresi sonsuza kadar değişmişti. Şehir artık eskinin sadece bir gölgesiydi. Su seviyesinin yükselmesi ile önemli bir kısmı sular altında kalmıştı fakat her şeye rağmen batılı dostlar tarafından inşa edilen nükleer sığınaklardan çıkan insanlar yeni bir dünya kurmaya başladılar. (Hazır karakterler verilecektir fakat masada kendi karakterinizi erken gelip oluşturabilirsiniz.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Levent Fatih Acar
– Doğaç Barlas
– Mert Akın Serbest
– Leyla Altürk

Masa 10: Ege Öktem
Sistem: Witcher Tabletop RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Taştan Katı Yalanlar
Nilfgaard İmparatorluğu’nun işgali kuzeyin geri kalanını kasıp kavururken Dwarf yönetimindeki Mahakam Dağları tarafsızlığı sayesinde bu savaştan etkilenmemeyi başarmış durumda. Buna ek olarak yirmi beş yılda bir düzenlenen Mahakam bira festivalinin tarihinin de çok yakın olması Mahakam Dağları’nın kalbi sayılan Carbon Dağı’nı sizin gibi bölgeden geçen yolcular için çok cazip kılıyor. Ancak maalesef bu yılın festivali uğursuz bir soygun ile lekelenmiş durumda. Dağların eteklerindeki köyden iki yabancı Dwarfların kutsal saydığı Cursetter’ın Çekici’ni çalmakla suçlanıyor ve hükümleri verilene kadar beklemek üzere zindanda tutuluyor. Her ne kadar hemen hemen herkes yabancıların suçlu olduğundan emin olsa da Harkus klanından Enid bunlardan biri değil. Kendisi bu olayın ardındaki sır perdesini aralamak için sizi tutuyor ve size de adaletin yerini bulmasını sağlamak düşüyor. (Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Ahmet Efe Güzelsoy
– Samet Yapıcı
– Yasin Karaaslan
– Zeynep Aysu Otlu
– Ömer Çelikkol

Masa 11: S. Damla Ergenç
Sistem: GURPS
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Witcher dünyasında küçük bir macera. Biraz dedektiflik ve efsanevi bir dövüş fırsatı.
Sene 1109, sonbahar başı. Elf şehri Loc Muinne çevresindeki her yerde aynı ilan dolaşmaktadır. Loc Muinne sakinleri iz bırakmadan kayıplara karıştığından bu konuyla ilgilenecek yardım aranıyor. Özellikle Witcher, ama kendisine ve kılıcına güvenen herkesi bekliyoruz. Cömert bir ödül almak istiyorsanız Loc Muinne karakolunda Polis Şefi Veilharn ile görüşün.
(Oyuna başlamadan sistemi anlatacağım ve karakterler masada yapılacak.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– H. Emir Ergenç
– Ercüment Efdal Teksoy
– Erkan Büyük
– Ali Gürhan Çiftçi

Table 12: Necip Varal
System: Runarcana 0.93
Suitable for Beginners: ✅ With a little information about D&D 5 Edition.
Description: Wanna Live? Then run!
Before the Mage revolution, when Jarvan III was still alive and the mage seekers were at their most active period, trouble broke out between a group of young kids… If they wanted to live now, all they had to do was run away…
(The game will be played in English. The system is inspired by the universe of Riot Games’ popular MOBA game League of Legends and the Card game Legends of Runeterra.)
Number of Players: 5-6
Players:
– Yiğit Zihni
– Sueda Turgut


Masa 13: Ali Kutlu Durşen
Sistem: 13th Age
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Kılıcın Doğası
“Eski maceralarımı mı soruyorsun? Ah, evet, güzel bir hikayem var: O günlerde, birkaç maceraya çıktık diye kendimizi kahraman sayardık. Bunların birinde bulduğumuz o kılıç yutabileceğimizden büyük lokma çıkmıştı, başımıza açtığı belayı hala hatırlarım!” (Hazır karakterler verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Eda Esentürk Durşen
– Sefa Erdener
– Can Akbulut
– Merve Söylemez
– Yıldırımcan Suni
– Ahmet Bahadır Soysever

Masa 14: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:
Huzursuz Ölülerin Gecesi, 1681 IC’de meydana gelen korkunç bir olaydı. Nagash, Sigmar tarafından katledilmesinden 1.666 yıl sonra bir kez daha hayata dönmüştü. Bir gece boyunca, bilinen dünyanın her yerinde ölüler, yaşayanlar arasında korku ve kafa karışıklığı ekerek, toprağı karıştırdı ve yürüdü. Birçok vampir saklandığı yerden çıktı ve alanlarını artırmak için savaş açtı, terör gecesi nihayet sona ermeden sayısız köy ve kasaba istila edildi. (Karakter kağıtları hazır olarak verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Erman Öztürk
– Aytuğ Ulubay
– Sefa Topçu
– Mustafa Emir Çam

Masa 15: Nevzat Alper Başakcı
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Gordion Altın Şehir
Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsa da hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklar’a doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler.
(Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ata Aksu
– Şamil Duymaç
– Burak Karaca

Masa 16: Faruk Emre Ülker
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Isengard Ordusuna Karşı Tek Yürek
Orta Dünya’da geçen filmleri tüketip kitapları okuyan ve dizi ile tekrar Orta Dünya’ya dönen yoldaşlar hepimizin bildiği Miğfer Dibi Savaşı’na gönderilen ve yolda türlü maceralar silsilesi arasında hayatta kalıp nihai amacınızı gerçekleştirmek için yaşayan arkadaşları canlandıracaksınız. (Karakterler masada yaratılacaktır. Etkinlik saatinden biraz erken gelmeniz karakterinizi daha kolay oluşturmanızı sağlayacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ahmet Eyüp Yılmaz
– Cem Peynirci
– Atakan Tınmazlar
– Muhammet Sabri Şahin

Masa 17: Baran Düzdaş
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Fate of Federation
“Galaktik Çatışma” döneminin tam ortasında savaşan iki süper güç ekonomik krizle yüzleşmeye başlamıştır. Ticari tedarik hatlarının kesilmesinden ötürü Sistemler Federasyonu’nda enflasyon yavaş yavaş yükselmeye başlamıştır. Hem ekonomik kriz hem de senatoda yaşanan trajikomik olaylar halkı ve medyayı harekete geçirmiştir. Medyanın servise sunduğu politik ve askeri yolsuzluklar ve halkın çıkardığı protestolar hükümeti zorlamaya başlamıştır. İşte bu ateşli zamanlarda, alanında başarılı olan paralı askerler adını bilmedikleri bir kaynaktan mesaj alırlar. Adını sanını bilmedikleri kontrat sahibi, bulundukları başkentin en işlek ve bilinen paralı asker barında iş görüşmesine çağırmıştır. Aynı zamanda kontrat sonunda alınacak ücret de cabası!
Karakter kağıtları hazır olarak verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Uğur Can Özçelik
– Cemre Ilgın Özçelik
– Bulut Güner
– Taha Mimarlar
– Orhun Avcı

Masa 18: Arda Acar
Sistem: Carbon 2185 (5e tabanlı Cyberpunk sistemi)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama:

“Son zamanlarda meydana gelen terör olaylarının arkasındaki ismi galiba bulduk: Na Yaling. Kendisi X_-_Ua kod adlı Çin destekli bir yapılanmanın başı. Bir süredir sakindiler ama birdenbire azdılar. Muhbirimizin aldığı bilgiye göre cuma gecesi Askam oteline saldırı düzenleyeceklermiş. Size bir oda ayarladık. Saldırıyı durdurun.”
Hazır karakter verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
4-5
Oyuncular:
– Yağız Tan
– Doğukan Balcı
– Can Tolga Polat
– Utku Ramazanoğlu
– Barış Dennis Güney

Table 19: M. Yusuf Kandur
System: D&D 5E
Suitable for Beginners:
Description: Buried Secrets
Life in K’un Tharon, a border town of Heg Puru Empire is not easy. Not only it is isolated from the rest of the empire by a mountain range making trading hard and treacherous but its soil is not very fertile. What can be considered as a primary source of income in this town is the local campus of the Ponthground University which is spread throughout the land. Students who attend to this university spend money, support local artisans and sometimes, require the service of adventurers.
Pre-generated characters can be provided however as a GM I prefer to go over the characters abilities with the players. Depending on the classes the players choose, the adventure may start from the 2nd level.
Number of Players: 4-5
Players:
– Ulaş Demirhan Yıldız
– Arda Çelik
– Batu Karadeniz
– Umut Topatan
– Deniz Mercan
– Harun Efe Güneş

Masa 20: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D 5e Homebrew: Stasis V0.4
Yeni başlayana uygun:
Açıklama: 22 katlı bir YOLculuk, Ep 2: Baş Rahibe’nin Kutsal Örtüsü
Büyük Hammerfel Kilisesi, tarihin gördüğü en görkemli ve karma kilise olabilir. Büyüklü küçüklü bilinen tüm deity’lerin en az 1 sunağının olduğu ve her türlü dini bilgi ve eşyanın korunduğu çok özel bir yer. Yerüstünde bile kapladığı alanla çoğu köyden büyük bir yer. Alt katlara ise sadece yetkili yüksek cleric’ler, yüksek düzey soylular, özel güvenlik görevlileri ve kraliyet ailesi alınmakta. Her ne kadar kilise, kraliyet ailesi ile arası açılıp maddi desteğine ciddi anlamda balta yemiş de olsa bağışlarla ayakta tutulmakta. Fakat bu bütçe kesintisinin vakti çok uğursuz oldu. Alt katların baş 3 sorumlusundan biri olan ve kaos tanrıçasının bilinen tek cleric’i olan Madam S. (tövbeler tövbesi ismi söylenmeyesi, kim ki söyleye ismini, çıkar onun kellesi) yakın zamanlarda yaptığı bir araştırma sırasında kayboldu. Özel güvenlik görevlileri ise yüksek seviye maceracılardan oluştuğu için bir kurtarma görevi düzenlemek çok pahalı bir iş. Kilise, bu işe el atabilecek daha düşük bütçeli bir ekip olarak da sizi seçti. Madam S.’i bulup yaşıyorsa kendisini, ölmüş ise cesedini getirmeniz gerekiyor. YOL’unuz açık olsun.
Mekanik Notlar: Hazır karakterler verilecektir. Oyun setting’i ile ilgili veya hazır karakterlerle ilgili bilgi almak için bana discord üzerinden yazabilirsiniz. Sistem kendi yazdığım D&D5e ve PF1e tabanlı bir sistemdir. Sistem ile ilgili sorularınızı da discord üzerinden sorabilirsiniz.
Discord: Klpy7#5662
Oyuncu sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Armen Murat Aktar
– Batuhan Özen
– Gamze Güner
– Bartu Balkaz
– Demir Demirkol