d12Masada #14 – 28 Ağustos ’22

3124

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.


Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.
Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/CL3b9sKqu7xx24D17

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://compiled.social/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular

💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 40tl
25tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Erhan Eren Uzunkaya
Sistem: Actual Cannibal Shia LaBeouf the RPG
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: ERHANLANDIN
Kasım ayında Tales From the Loop oynamak için discord üzerinde toplananan bir rpg ekibi olan Savaş Suçluları (Özlem, Tuğba, Efe, Ömer, Uğur ve gmleri Erhan) 4 session ve tatlış mı tatlış olarak planlanan bu oyunu kan, vahşet, gözyaşı, ceset torbaları, kemik kalıntıları, silahlar ve bir o kadar da mutluluk içinde 8 ay kadar oynar. Bu kadar süre sadece birbirini discordda gören bu ekip yine session sonrası konuşmalarının birinde tatil planı yapar. Birkaç ay sonra talih onlara güler ve hepsi beraber Antalyada sahilden biraz uzak bir yerde bir haftalık bir yazlık kiralarlar ve tatile çıkarlar. Tatilin beşinci günü annesinin bir telefonu ile Özlem annesinin yanına gitmek zorunda kalır. Ekip yine de kalan günleri beraber geçirmeye karar verir ancak gmleri Erhan Özlem’in gitmesiyle biraz garip davranmaya başlamıştır. Bakalım ekip bu tatilden kaza bela olmadan tam kadro çıkabilecek mi? Peki Erhan neden garip davranıyordu?
(Oyuncuların oyunda kendini oynaması yasaktır)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Tuğba Mut
– Efekan Yoldaş
– Ömer Ayyıldız
– Uğur Hasköy

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Tales of the Red : Reaping the Reaper
Bu görev sizleri inanılmaz yırtıcı ve inatçı bir Yapay Zeka ile karşı karşıya getiriyor. Biraz ortalığı kirletmek isteyen, NET’in arka kapılarını araştırmaya hevesli tüm Edgerunner’ların bu göreve kayıt olmasını bekliyorum.
(Standart başlangıç kurallarına uyarak karakterinizi yaratabilirsiniz)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– İsmet Berkay Ataç
– Ege Arınel
– Mustafa Mert İzgür
– Oyuncu 4
– Nesim Eren Kılıç

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Numenera RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: İyimserliğin Sunağı
Ekipçe çölde gezerken yorgun ve panik halinde bir kadın ile karşılaşırsınız. Önündeki büyük cihazı telaşlı bir şekilde tamir etmeye çalışmaktadır. Gümüş kıyafetleri içinde bir çeşit rahip olduğu belli olan Rodia sizi görünce yardım dilenir:
“Gezginler lütfen bana yardım edin. Bu bölgedeki tüm köylerin güvenliği tehlikede. Sunak, biri sunağı parçalamış ve diğer iki köyün rahipleri de kayıp. Bana yardım edin ve İyimserliğin Kızıl Tanrısı sizin bu zorlu çöldeki yolunuzu kutsasın.”
Şuan yapacak daha iyi işi olmayan maceracılar olarak rahibe yardım etmeye karar verirsiniz.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Kıvanç Mertek
– Işık Mertek
– Ali Kutlu Durşen
– Bünyamin Güner

Masa 4: Eda Esentürk Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Bilginin Eşiği
Magaambya’da sıradan bir gün ama kıtanın en kadim büyü okulunda “sıradan”, sakin demek değil. Eğitiminin başındaki acemi öğrenciler acaba kendilerini içinde buldukları komployu bertaraf edebilecekler mi?
(Hazır karakterler verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Pınar Esentürk
– Kürşat Akbulut
– Sefa Erdener
– Ela Çilman
– Ayşenur Yavuz

Masa 5: Ekin Kuş
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Şehrin yakınlarında çok fazla undead saldırısı yaşanmaya başladığı için Pharasma kilisesi bu undeadlerin durdurulması için bir grup maceracıyla anlaşır.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Doğukan Balcı
– Emre Baran
– Serkan Öztaş
– Metehan Şakoğlu
– Mehmet Efe Karaman

Masa 6: İlker Bozdemir
Sistem: Mage: The Sorcerers Crusade (oWOD)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Dərbənd
Anlatacağım öykünün akışına uyum sağlamanız amacıyla aşağıdaki bağlantıda yer alan yazının okunması önerilir: https://www.kayipdunya.com/ilker-bozdemir/pirinc-sehrin-cinleri
“Daryal Rüzgarları’nın üzerinden yüzyıllar geçti. Adları artık unutulmuş kahramanların izleri ise hala kapıları tutan mührün üzerinde duruyor. Fakat hicri 895, miladi 1490 yılında karanlık diye haykıranlar yeniden ortaya çıkıp güneyde, Büyük İskender’in yükselttiği Derbent’i tehdit etmeye başladı. Alfabemizi bize hediye eden ilk kralımızın adını taşıyan, bu destanı yazma şerefi bahşedilen ben Parnavaz, sizlere ifrit ve ejderi kovan ama alın yazılarına yenik düşen kahramanların yolculuğunu anlatacağım.
Mühürdar, Darialis Karebi”
Avrupa’daki kaosun içinde antik çağın değişim ateşi yeniden canlanıyordu. Anadolu’da doğan genç bir imparatorluk Roma’nın mirasını devralıp yüzünü batıya çevirmişti. Pers ülkesinde hanedan savaşları sürüyordu ve çöldeki halifelerin üzerine bağnazlığın derin uykusu çöküyordu. İşte böyle bir zamanda Karanlık, unutulmuş Derbent’in ve Gorgan’ın duvarlarını zorluyordu.
“Ey kalbi, zihni ve bileği bir olan bilge kişi,
Seddi-İskender üzerine verilen yemini anımsa. Şimdi vakit gelmiştir ki sana seslenirim. Varsa ruhunda kendi ırkına karşı bir gücenme, unutma ki tüm alemde en fazla korunmaya muhtaç olan varlıktır insan. O hala emeklerken sırtını dönmek atalarının sözüne, yüceliğine uygun olmaz. Zaman dardır, güneş ve ay peşi sıra yürümektedir. Yüreği Derbent’i korumaya yetecek evladını Taş Rabat’ta karşılıyor olacağım. Yaradan kurtuluşumuz için uzun bir ömür versin.”
Mage:The Sorcerers Crusade, 13. ve 16. yüzyıllar arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel değişimin yoğun yaşandığı dönemde, içindeki olağanüstü yaratıcı gücü uyanan özel insanları anlatır. Rönesans, reform ve keşiflere karşı sömürgecilik, bağnazlık ve batıl inancın direnciyle kaynayan dünyanın sihri kullananları nasıl etkilediğinden bahseder. Yükseliş için verilen mücadelenin taraflarının kalın çizgilerle ayrılmaya başladığı bir dönemdir. Technocracy‘nin selefi Order of Reason ile daha genç ve dinamik Traditions arasındaki mücadele, tarihimize de etki eder. Diğer taraftan “İdea” ateşinin erişemediği karanlığın içinde Nephandi, hızlı yükselişin ardından gelecek önlenemez düşüşü beklemektedir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Ece Taşdelen
-Batuhan Erdoğan
-Kaan Berk Cinkara
-Korhan Uysal

Masa 7: Yağız Baldoğan
Sistem: Call Of Cthulhu 7E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Sıtkı Paşa Konağı Vakası
Tarih 10 Mart 1920, Devlet-i Aliyye’nin Nazırlarından Sıtkı Paşa’nın evinden çalınan elması bulmak ve çalan hırsızları devlete teslim etmek için gizli polis teşkilatı tarafından görevlendirildiniz. İstanbul eşrafından alınan bilgilere göre Sıtkı Paşanın konağı bir süredir anlamlandırılamayan olaylarla anılır olmuş. Bu hikayelerin yayılmasının ve Sıtkı Paşa’nın adının lekelenmesinin önüne geçmek için olayın en kısa sürede ve gizlilik içinde çözülmesi gerekmekte. Teşkilatın güvenini boşa çıkarmayın…
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Mustafa Batuhan Yerlikaya
– Barış Oktaş
– Onurhan Güner
– Yusuf Çıtlak

Masa 8: Ege Öktem
Sistem: Witcher Tabletop RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Alderwood’un Derinliklerine
Kaedwin’de yolculuk etmek ilginç bir duygu. Krallığın engebeli kırsal arazilerinin ufka doğru genişleyen eşsiz görüntüsü gören herkesi etkilediği gibi aynı zamanda bölgedeki seyahati bir hayli zorlaştırıyor. Bu yüzden bölgeden geçen yolcular olarak yürüyüşle geçen yorucu bir günün ardından Riverbend adlı köyde mola vermeye karar verdiniz. Ancak vardıktan kısa süre sonra öğrendiğiniz üzere köyün gençleri esrarengiz bir şekilde kayboluyor ve geceleri yakındaki Alderwood ormanından tuhaf sesler duyuluyor. Tüm uğraşlarına rağmen kurtarma denemelerinden sonuç alamayan köylüler sizin yardımınızı istiyor. Size de kaybolan gençleri bulmak ve bu olayların ardındaki sır perdesini aralamak için gizemli Alderwood ormanının derinliklerine inmek düşüyor.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Mehmet Hamza Ulutaş
– Ata Aksu
– Aytuğ Ulubay
– Furkan Eren
– Mustafa Emir Çam

Table 9:  Moritz Botts
System: The Well
Suitable for Beginners: ✔️
Açıklama: This table will be played in English!
“A city underground.
Above, monsters made from the bones and flesh of their ancestors.
Below, a hole going down forever.
In the middle, you: one of those brave or crazy enough to go up and fight the undead for treasure.
Welcome to The Well”
The Well is a rules-light fantasy game about a group of rugged adventurers trying to survive the horrors of the upper levels. Sample characters are provided by the gamemaster.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Stanislav Poklonskiy
– Burcu Büşra Sezgin
– Cem Kuleli
– Kaan Öçal

Masa 10: Talat Can Tiryaki
Sistem: Warhammer 40k Only War
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Bozgunun Rahmi
Yağmur ormanlarıyla kaplı bir cüce gezegen olan Flexilis’te kauçuk hammaddesinin keşfedilmesi üzerine açgözlü Mordianlı oligarklar arasında, yüzlerce yıl sürecek bir sömürge yarışı başladı. Başta Mordian Sistemi içerisinde kürek cezasına çarptırılan suçluların buraya yerleştirilip kauçuk toplatılmaları ile başlayan kolonizasyon süreci, birbirini kovalayan yıllar sonucu burada artık kendi lehçelerini konuşan bir insan ahalinin oluşmasına sebep oldu.
Taşralaşmaya başlayan Flexilis’in, Mordian’ın bipolar atmosferinden kaçmak isteyen elitler için ekonomik kaygılar haricinde de tercih edilmesi kaçınılmazdı. Kendine has bir insan medeniyeti haline gelen Flexilis’e artık yabancı sayılan birçok gezegen dışı oligark aile, 36. Milenyum’un başında yerleşmeye başladı. Bu aileler ilk sömürgecilerden farklı bir vizyonla lüks kaynakların üretimlerini ve hizmetlerini özel işletmelerinde gerçekleştirmeye başladı. Görkemli ve vahşi coğrafyası Flexilis’i “Yarı Sömürge-Yarı Zevk Gezegeni” haline getirdi. Mordian yasalarının arka bahçesinde bulunan bu saklı cennet, kısa zaman içerisinde yerel ahalinin omuzları üzerinde yaşayan bir kölelik düzenini oluşturdu. Artık adlarını dahi hatırlamadıkları atalarının suçları nedeniyle buraya sadece köle gibi çalıştırılmak için getirilmiş olan Flexilisliler ile yabancı oligarklar arasında bir soğuk savaş başladı. 142.M36’da özel bir çay işletmesinin işçisi küçük bir kızın tembellik ettiği bahanesi ile Mordianlı “işvereni” tarafından öldürülmesi tansiyonu iyice yükseltti. Kızın kolonisinde ahali tarafından gerçekleştirilen cenaze törenine işletmenin kiralık askerlerinin saldırması ise bardağı taşıran son damlaydı. Haberlerin yayılması onlarca yıl boyunca gezegendeki insan ve kaynak gücünü emecek bir cengel savaşını başlattı.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Levent Fatih Acar
– Barancan Yeşil
– Ceyda Nur Kaya
– Uğur Karaşar
– Doğaç Barlas Akbaş

Masa 11: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer 40k Only War
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Fall of Cadia
999.M41’de, Despoiler Abaddon nihayet 13. Kara Haçlı Seferi’ni başlattığında, Horus Heresy’den bu yana Imperium’a yapılan en büyük Kaos saldırısı, Kaos güçleri Cadia’nın üzerine kara çıkarmasını başardı ve İmparatorluk’un şiddetli direnişine rağmen gezegenin büyük bir bölümünü işgal etti.
Sefer, alayları Kadya Gezegensel Valisi ve silahlı kuvvetlerinin lideri Lord Castellan da dahil olmak üzere Kadya Yüksek Komutanlığını başarıyla katleden Astra Militarum’un Volscani Katafraktlarının beklenmedik ihaneti ile başladı.
Yetenekli stratejist Ursarkar E. Creed tarafından yönetilen, 8. Cadian Alayı’ndan albay, aniden Lord Castellan pozisyonuna atıldı, İmparatorluk kuvvetleri ilk Kaos saldırısını kontrol altına almayı başardı ve yenilgiden sonra işgalci güçlerin çoğunu avladı ve yörüngede yer alan ilk Kaos filosu yok edildi.
Ne yazık ki, Despoiler savaşmaya yeni başlamıştı. Cadian Sistemi’ne devasa bir ikinci Kaos savaş filosu ve onun Seçilmişlerinden biri olan Kara Lejyon’un Lord Purgator’ı Urkanthos tarafından yönetilen bir kara saldırısı düzenledi .
Urkanthos, İmparatorluk direnişinin ana merkezini temsil eden Cadian kale-şehri Kasr Kraf’a karşı büyük bir chaos space marine , Kaos Tarikatçıları ve İblisleri ordusuna önderlik etti.
(Hazır karakter verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Volkan Yılmaz
-Ali Karsu
-Namık Karabıyık
-Asrın Ali Önsüer
-Merve Söylemez

Masa 12: Faruk Emre Ülker
Sistem: Fate Condensed & OG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Ormanda Son Oyun
Arkadaşlar yeni bir şey buldum garip ama eğlenceli duruyor diyerek söze başladı Steve. Steve’in en yakın arkadaşı daha Steve lafını bitirmeden yine ne saçmalıyorsun diye bağırdı ve bundan uzun yıllar boyunca pişmanlık çekti. Yıllar sonra Steve’den gelen bir mesaj sonucunda geçmişte çok yakın olan arkadaşlar acaba tekrar bir araya gelebilecekler mi?
(Hazır karakter kağıtları ile oynanacaktır fakat biraz değişlik yapmanız için tam dolu olmayacaktır)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Beyza Nur Karlı
– Berkay Hersekliler
– Baran Düzdaş

Masa 13: Nevzat Alper Başakçı
Sistem: FATE Condensed Türkçe
Yeni Başlayanlara Uygun: 
Açıklama: Gordion Altın Şehir
Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsa da hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklara doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler.
(Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Uğur Can Özçelik
– Onur Efe Bulut
– Gamze Güneri
– Ercüment Efdal Toksoy

Masa 14: Necip G. Varal
Sistem: Runarcana 0.93
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Emir İletildi…
Öhom… Öhom… Sesim düzgün geliyor mu, umarım geliyordur. Günaydınlar, yeni teknoloji abidesi dostlarımız. Size, kendimi tanıtmama izin verin, Ben Profesör Von Yipp. Bu da Tehçizat Biriminden Baş Mekanist Zevi. Sizleri “yaratmamızın” başlıca sebebi, insanların doğal yollarla varlığını sürdüremeyeceği, Zaun’un en kirli noktalarında güvenliği sağlamanız. Yakında eğitim testleri ve son kontroller için geleceklerdir. Lütfen o zamana kadar Hexçekirdeklerinize iyi bakın.
Ek açıklamalar: Sistem, Riot Games’in ünlü Moba oyunu olan League of Legends oyununun EVRENİNDE geçen ve oyunun kendisiyle, lore dışında tamamen alakasız bir sistemdir. Oyuna gelmeden önce evren hakkında ek bilgi almak istiyorsanız https://universe.leagueoflegends.com/tr_TR/ adresinden ek bilgi alabilirsiniz. Hazır karakterler olacaktır. 2 seviye bir oyundur.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Şamil Duymaç
– Tunç Duymaç
– Eslem Tanoba
-Berhan Demiralp

Masa 15: Arda Acar
Sistem: DnD 5E Svilland
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Aranıyor: Jarl Graybear
“Gerçek ismini bilmediğimiz, kendine ‘Jarl Graybear’ diye hitap eden bu sözde ‘jarl’ ve eşkiyalar çetesi iyice azdı. Köylerimiz kasabalarımız derken şehrin ortasında kafa kesecek kadar hadsizleşen kahpelere derslerini verilme zamanı çoktan geçti. Görüldüğü yerde öldürülmesi gereklidir. Leşini getiren jarlımızdan istediğini dileyebilir.
Svilland İskandinav kültürüne göre dizayn edilmiş bir settingdir, oyun settinge uygun hazır karakterler ile oynanacaktır.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ömer Faruk İlanbey
– Semih Çetin
– Efe Şabanoğlu
– Can Tolga Polat
– Volkan Yılmaz

Masa 16: Tuna Can Öztürk
Sistem: DnD 5E Homebrew : Statis V0.3
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: 22 katlı bir YOLculuk, Ep 1: Büyücülerin Son Çığlığı
Tarihin uzun zamanlarından beri büyü araştırmaları devam etmekte ve Büyücüler kendilerini geliştirmek, merak duygularını aşmak için var güçleriyle çalışmaktaydı. Kadim enerjiler artık herkes için ulaşılabilir ve köydeki pleb halk bile kullanabilirdi. Konsey bundan hoşnut değildi, bir aksiyon aldılar. “Büyüyü kullanımı daha basit bir hale getirelim ki insanlar antik güçlere ulaşamasınlar.” İşte böylece “Hard Magic” doğdu. Uzun zamandır enerji “Mana” adıyla rahatça kullanılabilirken artık belli kalıplarla kısıtlanmış ve zincirlenmişti. Yüzlerce, binlerce, onbinlerce yıl sonra ise hâlâ bu kısıtlanmış sistem devam etmekte. Gerçekleri evrenden saklayamazsınız, elbet birileri tekrar açığa çıkarır.
Bizler Büyü Sanatları Akademisi olarak siz elit tayfayı küçük bir YOLculuğa çıkaracağız. Son gelen verilere göre yeni keşfedilmiş bir zindanda eskilerin tabiriyle “Soft Magic” sistemine ait belgeler var. Çevreyi ciddi bir ekip ile koruma altına aldık o yüzden ne zaman endişeniz ne de dışarıdan müdahale endişeniz olsun. Bulacağınız her türlü data bizim için yeni kapılar açacak, isminizi de tarihe kazıtacaktır. Hadi aslanlarım göreyim sizi!
*Statis V0.3 bir homebrew sistem olup D&D5e ve PF1E tabanlıdır.
Ekstra detaylar ve hazır karakter kağıtları için aşağıdaki linke gidebilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1US9iPN0ftDRolEHhRlq1LZPKU1y4Nko71sW-aV3XfM8/edit?usp=sharing
Discord: Klpy7#5662
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Özgür Aslan
– Alp Yüceman
– Cem Peynirci
– Hakan Melih Aktaş

Masa 17: Deniz Yiğit
Sistem: DnD 5E
Yeni başlayana uygun: ❌ DnD 5E oynamış
Açıklama:
Kıtanın farklı yerlerinde ortaya çıkan ve etrafa büyük zararlar bırakan, sürekli yer değiştiren bir karnaval. Karnavalın ne olduğunu öğrenmek ve gerekirse müdahale etmek için görevlendirilen bir grup maceracı.
(Oyun Forgotten Realms evreninin Sword Coast bölgesinde geçecek. Sirkte geçen ve mini oyunlar oynayacağımız hikayemiz daha komedi odaklı bir oyun olacaktır.)
Oyundan önce hazır karakterler verilecek, kendi karakterini yapmak isteyenler discord üzerinden zohantheexiled#3631 ‘e yazabilir.
Oyuncu sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Özcan Alp Tınmazlar
– Yağız Mert Güler
– Caner Demir
– Berkay Gündar
– Atakan Tınmazlar