d12Masada #11 – 29 Mayıs’22

229

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://compiled.social/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 30tl
20tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Swords & Wizardry (Dungeons & Dragons Retro-Clone)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Bir Nordheimer’in hayatı kolay değil; acımasız tundranın sert şartlarında hayatta kalmaya çalışırken diğer kabilelerin baskınlarına karşı da korunmalı. Köylülerin kanlı dehşet dedikleri gecede Ymir’in kutsal tepesine giden herkes katledildi, tek kurtulan kişi kardeşlerini bırakarak kaçmış bir korkak. İhtiyar meclisi endişeli bir şekilde maceracılardan yardım istiyor; çünkü kutsal tepede katliam yapanlar her kimler ise durmayabilirler.
(Hikaye Barbar Conan’ın Hyborian Age döneminde geçmektedir. Oyuna katılmak için bir şart yoktur. Hazır karakter temin edilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Hasan Durukan
– Büşra Durukan
– Ata Aksu
– Cem Kuleli

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Çok tatlı, ve pahalı bir kargonun kokusunu aldım. İçinde ne olduğunu size söyleyemem ama İmparatorun ta kendisi gönderdi desem belki anlarsınız. O, ırkçı pislikler fark etmeden alıp çıkacağız. 20 dakikada. Ruhları bile duymayacak. Her şey çoktan planlandı. Yapmanız gereken tek şey benim kurallarıma uymak ve tren biletinizi kaybetmemek.
(Oyunda hazır karakterler verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Yağız Baldoğan
– Yunus Kerem Özbek
– Erkan Büyük
– Ebrar Erdoğan

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Gods of The Fall (Cypher System Revised)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: İlkbahar Ayini
“Siz beni tanımıyor olabilirsiniz ama ben sizi çok iyi biliyorum, kutsanmışlar. Lütfen sizin yardımınıza ihtiyacım var. Öteki diyarın kurtarıcıları sizlersiniz. Bir kadın doğum yapmak üzere. Ve Düşüş’ten beri belki de ilk defa bu diyara bir umut doğuracak. Bu çocuk Baharın Hediyesi. Onu onu korumak zorundasınız. Sizin de yükselişinizin kehaneti bu!”
Gods of the Fall, Cypher System için yaratılmış bir evrendir. Bu diyarda eskiden tanrılar yürürdü lakin sonra Düşüş oldu ve tanrılar yok oldu. Lakin onların enerjileri “kutsal kıvılcım”lar diyarda kendini göstermeye başladı. Bunlar tanrı olmanın tohumu. Ve bu tohum sizin de içinize ekili. Bu tohumu büyütüp hak ettiğiniz güce varabilecek misiniz?
(Oyunda hazır karakterler verilecektir. Oyuncuların tanrı olma yolunda ilerlediği bir evrende geçen bir oyun olduğu için bu temadan rahatsız olabilecek kişilerin başka masa tercih etmesini rica ederiz.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Sibel Tıpırdamaz
– Alican Erdin
– Umay Demirel

Masa 4: Burak Çetin
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Mertun’un Yükselişi
Kedigil Tanrı Mertun’un takipçilerinin onun izinden gidip Yükselen Hiddet dağına tırmanması her yıl yaptıkları bir ibadet. Bu seneki ilk yolcular olarak göreviniz arkanızdan gelecekler için bu rotanın güvenli olduğundan emin olmak.
[Oyun 2. seviye karakterlerle oynanacaktır. Hazır karakter sağlanacaktır. Kendi karakterini yapmak isteyenler detaylar için Discord’dan (clutterArranger#2259) ulaşabilir.]
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Bartu Bulkaz
– Alp Çalımlıoğlu
– Demirhan Taysı
– Burak Koçer
– Ali Gürhan Çiftçi

Masa 5: Berkay Gündar
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Perili Ormanın Cadısı
Yeni Thassilon’un güneydoğu sınırlarında, perili bir ormanın kıyısında bulunan Briarwood kasabası kuşaklardır çocuklarını kaçırmakta olan bir cadının gazabından mustariptir. Ormandaki periler insanları hoş karşılamadığı için ellerinden pek bir şey gelmeyen bu mütevazı kasaba halkı çareyi gezgin maceralar tutmakta bulmuş olsa da ormana giden hiçbir maceracıdan tekrar haber alınamamıştır. Artık kaderlerine razı olmuşken şans eseri tamamen hayvanlardan oluşan bir maceracı grubunun ününü duyan kasaba halkı, perilerin onlara ormana girmeleri için izin vereceğini düşünüp son bir umutla kahramanlarımızı kiralar. Acaba bir kedi, maymun, kurbağa ve kargadan oluşan neşeli grubumuz perili ormanın derinliklerine sızıp görevlerini başarıyla yerine getirebilecekler mi yoksa kendilerini çok daha büyük bir gizemin ortasında mı bulacaklar?
(Oyun 12 level olup hazır karakterler verilecektir, oyuncuların en azından oynayacakları hazır karakterlerin özelliklerini anlayabilecek kadar sistemi bilmesi gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Mert İzgür
– Volkan Öztürk
– Ege Oktem

Masa 6: İlker Bozdemir
Sistem: Stalker: The SciFi RPG (Oyunun kendi sistemi yerine Into The Odd kullanılacaktır)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Stagnum – Geri Dönüş
Enstitü, Bölge’nin kuzeydoğusunda, Karagöl ile Karabne arasındaki bir yerde, şiddeti gittikçe artan elektromanyetik dalgalanmalar tespit etmiştir. Bu enerji birikimi belirli bir düzeye ulaşınca EMP etkisi yaratmaktadır ve Bölge sınırlarını aşarak geniş bir alandaki tüm elektronik cihazlara zarar vermektedir. Enstitü, iş ortağı Internal Girişimcilik isimli şirketin desteğiyle bir ekip gönderir. Ekibin kullandığı hava aracı olay merkezinin yakınlarında düşer ama hala yaşam desteğine dair sinyal alınmaktadır. AB’nin denetim ve yaptırım baskısıyla uğraşmak istemeyen Ensititü’nün yardımına yine Internal Girişimcilik yetişir. Kurtarma görevi için bu sefer farklı, alışılmışın dışında uzmanlardan (?) oluşan bir ekip Bölge’ye giriş yapacaktır.
Stalker: the SciFi Roleplaying GameArkady ve Boris Strugatsky’nin 1971’de yazdığı Roadside Picnic (Türkçeye Uzayda Piknik adıyla çevrilmiştir) isimli romanından yola çıkılarak hazırlanmış rol yapma oyunudur. Bilimkurgu meraklılarının aklına ilk gelen; Andrei Tarkovski’nin 1979 yapımı Stalker adlı filmi olup filmin senaryosu da aynı romandan esinlenerek yazılmıştır. Öykünün geçtiği Stagnum, Balkanlar’da yer alan, Ziyaretten önce ekonomisi madenciliğe dayalı Ilnovik şehri ve bu şehrin çevresindeki araziyi kapsayan altı Ziyaret Bölgesinden yedincisinin(?) ismidir. Öykünün karakterleri; kendi geçmişlerinde, beklentilerinde ve hırslarında kaybolmuş kişilerdir.
Detaylı Bilgi için:
https://www.kayipdunya.com/ilker-bozdemir/iz-surucu-i
https://www.kayipdunya.com/ilker-bozdemir/iz-surucu-ii
Anlatacağım öykünün atmosferine uyum sağlamak için Uzayda Piknik’in okunması ya da Stalker’ın izlenmesi oyunculara önerilir. Ayrıca yanınızda çaput getirmeniz de tavsiye edilir.
“Eğer ganimetle dönersen, bu mucizedir,
Eğer canlı dönersen, bu başarıdır,
Eğer devriye mermileri seni ıskalarsa, bu şanstır,
Ve geriye kalan her şey ise sadece kaderdir.”

Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Alper Duman
– Batuhan Erdoğan
– Korhan Uysal
– Gizem Şiker
– Ece Taşdelen

Masa 7: Faruk Emre Ülker
Sistem: FATE Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Casusluk Görevi
2. çağın sonunda Freys’in Krallığı, Dotera’nın en büyük kıtası olan Matya kıtasında önüne gelen tüm yerleşkeleri ya savaşla ya da anlaşmalar ile ele geçiriyor. Krallıkta 3’lü yöneticiler denilen bir grup var. Bu gruptaki herkesi öldürün.
(Hazır karakter kağıtları ile oynanacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4
– Yiğit Çokacar
– Arya Doğa Üzgün
– Serhan Tümer
– Ali Kemal Kalender

Table 8: Lukas
System : D&D 5E
Suitable for Beginners: ✔️
Description:
In the city of Azmur, tension is rising as a mysterious cult is trying to summon an obelisk of power that is said to grant the wishes of those who will shed blood in it’s name. Soon to be ruler of the city lord Faquad denies any such rumors. The party has been hired by a director of an orphanage, orc named Taken, who’s worried about missing children.
(The game will be played in English. You can prepare your character sheets in advance.)
Table Size: 4-5
Players:
– Edanaz Elçik
– Kıvanç Mertek
– Yusuf Selman Abacı
– Artun Akın

Masa 9: Arda Açar
Sistem: D&D 5e (Svilland)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: A Search for the Lost Runestone of Nattafaravik
Svilland’da kışlar sert geçer. Sadece şansı yaver gidenler kışı atlatabilir. Acımasız kıştan sağ çıkarsan eğer, babamız Odin’e şükranlarını sunmayı unutma sakın, onun acımasızlığı kıştan da beterdir. Svilland’ın her yerinde insanlar baharın gelişini kutlarlar ve tanrılara şükranlarını sunarlar. Nattafaravik’te de öyle. Nattafaravik halkı günlerdir Bahar Şenliği için uğraşıyor ama kasaba halkından gelen kayıp haberleri, uzun zamandır beklenen teslimatların gelmeyişi derken sonunda önemli bir rün taşının da kaybolmasıyla işlerin ciddiyeti de anlaşıldı. Askerler halka çaktırmadan sorunlarla ilgilenirken kayıp rünü aramak da siz maceracılara düştü. Tüm bunların Bahar Şenliği’ne denk gelmesi tesadüf mü? Kaybolan insanlar ve rün taşı arasında bir bağlantı var mı? Şenlik güzelce devam edebilecek mi? Her şey kahramanlarımızın elinde.
(Oyunumuz settinge uygun hazır karakterlerle oynanacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Oyuncu 1
– Armen Murat Aktar
– Onur Derebek
– Zeynep Mete
– Berce Kamilçelebi

Masa 10: Necip Varal
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Searching for Adventurer
Merhabalar genç hazine avcıları, yaşını almış macera tutkunları ve kılıçlarını kınlarında tutmaktan bıkmış olanlar. Ulu büyücü Ninmandefaserus’un arkasında bıraktığı zindanın kalıntıları bulunduktan sonra temizlenmesi ve hazinelerin çıkartılması için birlikler ve gruplar kurulmaya başlandı. Önce birliklerin temizlemeye başlamasına kısa bir süre kalmışken hala macera arayan maceracıları aramaya devam etmekteyiz. Eğer bu mesaj ilginizi çektiyse, ilgili konumdan, ilgili şahıslar ile iletişime geçerek, Anaurorch’a doğru yola çıkın. Son kabul günü 29 Eleasis’den önce geldiğinizden emin olun…
(Oyuncular karakterlerini oyundan önce kendileri yaratmalıdır. 5 seviye bir oyun olacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Yağız Mert Güler
– Yüksel Gelturan

Masa 11: Onat Çitil
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: The Lost Dungeon of Rickedness: Big Rick Energy
Bir grup maceracı olarak bu masaya kıç tekmeleyip hazine kazanmaya çağırılıyorsunuz. Backstory anlattırmak isteyen başka bir masayı tercih edebilir. Karşınıza çıkacak olan kötü mizahın sorumlusu ben değil Rick and Morty’nin yazarları olacaktır.
(Dizideki karakterlerin hazır karakter kağıtları verilecektir.)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Aytuğ Ulubay
– Sare Betül Topçu
– Salih Hüseyin Topçu
– Emre Baştan
– Ahmet Hamza Baştan

Masa 12: İlker Özgüngör
Sistem: D&D 5e / Historica Arcanum (Osmanlı Devri D&D)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Kız Kulesindeki Yadigar
Yeraltı Kıraathanesinde otururken masanıza elinde çay bardağı ile bir kedi oturur. Merhaba ağalar [miyavvv], sizden bahsettiler, sikke karşılığı iş yaparmışsınız. Benim içinde bir iş yapar mısınız? Keselerinizi doldururum, rahat edersiniz. Siz cevap vermeden [miyavvv], söyleyeyim. [Esner] Kız kulesinde çok özel bir hazine varmış, prensesin tacı. Bana onu getirir misiniz? [miyavvv]
(Evren hakkında detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz. Discord: Kavun Reçeli-İlker-26#7209)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Bora Gök
– Aysu Taş
– Meltem Bizimtuna
– Burak Bozatlı
– Osman Cem Uzun

Masa 13: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Night of a Thousand Arcane Duels
Bin Gizemli Düellolar Gecesi, 2415 IC’de Sihir Kolejleri arasında bir şiddet patlamasıydı.
Yıllardır, İmparatorluk’taki çeşitli büyü düzenleri arasında güvensizlik ve gerilim artıyordu. Bu anlaşmazlıklar, kolejler arasındaki çekişmeleri gözlemlemekten zevk alan o zamanki İmparator Dieter IV tarafından yoğunlaştırıldı. Böylece, Yüce Patrik’i belirlemek için sekiz yıllık düello zamanı geldiğinde, birçok magister sadece Düello Salonu’nda değil, aynı zamanda diğer kolej binalarında da savaşmaya hazırlandı.
Bu arada, Işık Düzeni’nin Yüksek Aydını Horx, Yüce Patrik’in makamını ele geçirmek için kurnaz bir planı uygulamaya koydu. İlk olarak, tarikatının mevcut patriğini kristal bir labirente sürgün etti. Ardından, Işık Koleji’nin altındaki kasalara girdi ve Volans Kitabı olarak bilinen güçlü sihirli kitabı açtı. Hemen, tamamen delirdi ve Altdorf üzerine bir Sihir Fırtınası saldı.
Sihir Fırtınası, büyücülerin emrindeki gücü on kat arttırdı. Şu anda, Yüksek Patrik için düello kolejler arasında topyekun bir savaş haline geldi. Üniversite binalarının çevresinde Arcane Fulcrums ortaya çıktı ve büyücüler, yalnızca Sihir Fırtınaları sırasında kullanılabilen büyüler, eserler ve savaş makineleri çıkardı. Aydınlık Düzen üyeleri düşmanlarına alev topu fırlatırken, Işık Koleji Luminarks of Hysh’i ortaya çıkardı. Yeşim Koleji’nin ağaçları, izinsiz girmeye cüret eden her rakip büyücüyü boğarak canlanmış gibiydi. Amber Wizards, Grifonları kendi isteklerine göre bağladılar ve onları Celestial College’a saldırmak için kullandılar. Astromancerler, meteor yağmurlarını düşmanlarına çağırarak misilleme yaptı. Gri Düzen, onlarla müttefik bir şövalye düzeni olan Yargı Şövalyeleri’ni çağırdı . Bir Ametist Büyücüsü olan Albrecht Hauptman, düşmanlarıyla savaşmak için hayaletleri çağırdı. Diğer Ametist Büyücüleri onu bir Necromancer olarak kınadı ve Ametist Düzeni iç çatışmaya girdi.
Bu arada, Büyük Theogonist Viktor Helmgart, meseleleri kendi eline almaya karar verdi. Bir grup asker ve cadı avcısı toplayarak Düello Salonu’na yürüdü. Kapılardan içeri girer girmez, çılgın ama son derece güçlü Horx ile karşı karşıya kaldılar. Onlara büyünün tüm yelpazesini salan Helmgart, yalnızca Sigmar’ın kendi sesinden olduğu söylenen tek bir adalet sözcüğü söylediğinde durduruldu. Horx bir anlığına şaşırmıştı, bir cadı avcısının kafasının arkasına büyülü bir kurşun sıkması için yeterli bir süre.
Horx’un ölümünün neden olduğu büyülü tepki, Düello Salonu’nda büyük bir patlamaya neden oldu ve şehirde ortaya çıkan Arcane Fulcrums’u yutarken üzerinde düello yapan patrikleri de öldürdü. Sadece Yüce Patrik Alric ve hapsedilen Işık Patrik hayatta kaldı.
Gecenin sonunda, Altdorf’un tüm bölgeleri yıkılmıştı. Sigmar Kültü, Dieter IV’e Sihir Kolejlerini feshetmesi için baskı yapabildi. Bir 15 yıl daha açılmayacaklardı.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Mevlüt Damar
– Ahmet Oğuzhan Yılmaz
– Göktuğ Nadir Yıldız
– Tarkan Mısırlı