d12Masada #09 – 27 Mart ’22

227

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://compiled.social/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 25tl
15tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.


Masalar:

Masa 1: Suphi Paşa
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Klasik bir kargo koruma işi, buna benzerini defalarca yaptın, ama bu sefer işte bir gariplik var. Sizi iş için çağıran kişi ismini vermedi, konvoy garip, ve yapılan teklif olması gerekenden çok daha fazla altın… Bu parayı kaçıracak değilsin tabi ki de, ne çıkarsa çıksın üç günlük bir kargo görevine bu para büyük bir fırsat. Bu akşam görevin detaylarını görüşmek için seçilen ekibin kalanıyla ve iş vereninizle bir tavernada buluşacaksın.
(3. seviye hazır karakterler olacaktır.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Sena Pekşen
– Caner Demir
– Burcu Çelik
– Dilara Selen
– Figen Ahsen Akyüz

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk RED
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
“La Pasion Dorada” ismindeki dizide başrol oynayan Hermanio Gustavez’in sizlerden küçük bi isteği var. Bir sonraki sezonda karakterinin ölmemesini sağlayın. Evet, bu kadar basit. Ne zannettin Choom? Senin gibi biri Militech kulesinden örümcek robot mu çalacaktı?
(Kendi karakterini yapmak isteyenler için: MrDeadlock #0666)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Işın Eren Çer
– Ömrüm Tekin
– Oyuncu 3
– Mevlüt Damar
– İrem Sağlam

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: OG: Unearthed Edition
Yeni Başlayanlara Uygun: Açıklamaya bakın.
Açıklama: Siz mağara adam. Ben Şef. Karşı kabile parlak sopa. Ben yok parlak sopa. Siz parlak sopa getir, karşı kabile vur.
(OG mağara adamlarını oynadığımız bir parodi sistemdir. Oyunda toplamda 3-4 kelime bilen mağara adamlarının basit bir işi başarmaya ve dinozorlarla dövüşmeye çalışmalarını oynuyoruz. Oyunun havasına girmek ve özellikle kelime limiti konusunda hassas olmak önemli. Sadece 3-4 kelime bilen ve birbiriyle bağrışan mağara adamlarını yıllardır oynamak istiyorduysanız ama hiç oynatan yoktuysa şanslı gününüzdesiniz.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Enver Cizrelioğulları
– Alperen Selçok
– Nesim Eren Kılıç
– Arda Acar

Masa 4: Berkay Gündar
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Kiklopların antik şehri Min-Khadaim’de pathfinderlar hem kayıp dostlarını, hem de tehlikeli bir ritüelin arkasındaki gerçeği arayacaklar. Iobaria’nın kayıp geçmişinin daha da derinliklerine inen pathfinderlar aradıkları cevapları mı bulacak, yoksa farkında olduklarından çok daha büyük bir tehlike ile mi karşılaşacaklar?
(Kendi karakterini yapmak isteyenler için: Lunaris#5047)
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Onur Özdoğan
– Bartu Bulkaz
– Bulut Gür Sezgintüredi
– Sibel tıpırdamaz

Masa 5: Arda Kaya
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️ (4 Lvl ama öğretilecek)
Açıklama: Dalsine Meselesi
Pathfinder’ın sadık ajanları olarak göreviniz: Taldan’ın başkenti Oppara’da politik ağların ve dini meselelerin arasında varlığı tehlikeye girmiş Pathfinder Society’nin paçasını kurtarmak !
(Oyun seviye 4 olacaktır, kendi karakterini yaratmak isteyenler discorddan ulaşabilirler Tieru#0508)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Gamze Seher Özcaner
– Eren Açıkyıldız
– Yiğit Çokacar

Masa 6: İlker Bozdemir
Sistem: Würm: Role Playing in the Ice Age
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Pençenin Gölgesinde
“Yaralıydı. Yanık tüyleri yer yer dökülmüştü ve derisinin üzerinden kanı oluk oluk akıyordu. Kül, ciğerlerini doldurmuş nefes alamıyordu. Fakat hayatta kalmak için direniyordu. Hiçbir canlının sahip olmadığı kadar güçlü bir yaşam arzusuyla, açlıkla ve avlanma tutkusuyla uykuya daldı.
Uru, günlerdir dinmeyen yağmuru izliyor ve Ulu Daki’den bir işaret bekliyordu. Nihayet gece bulutlar azaldı ve dolunay yüzünü gösterdi. Kabilenin avcıları, yeni keşfettikleri dumanlı oyuktan kızıl çakmak taşını çıkarmalı, mevsim dönmeden batıya göç eden bizon sürüsünü yakalamalı, uzun ve karanlık kışa hazırlık için avlanmalı. Gün ağarırken puslu havada savaşçılarımız Tomak, Teniki, Kann ve Roumann’ın yolculuğuna katılın. Atalarından, hatta Ulu Daki’den bile eski bir varlığın gölgesi avcılarımızı takip ediyor olacak.”

Pençenin Gölgesinde; avcıyken av durumuna düşen Daki* Klanı savaşçılarının öyküsüdür.
Kütmek** Hakkında Kısa Bilgiler:
Tomak (İrade): Grubun en deneyimli savaşçısıdır. Erişkin bir hartukla*** olan mücadelesi sırasında tek gözünü kaybetmiştir. Tek göz onu yavaşlatsa da keskin duyuları ve deneyimi sayesinde bu eksiğini kimse hissetmez.
Teniki (Dağ): Hızlı ve çevik iz sürücüdür. Steplerden mağaralardaki en derin çukurlara kadar avının izini sürebilir. Diğer kardeşlerine yol gösterir.
Roumann (Göz): Klanın gözleri en keskin üyesidir. İsabetli atışlarıyla grup için vazgeçilmezdir. Uzun mesafeli sapan atışları hedefini her zaman bulur.
Kann (Kocaman): Grubun en genç savaşçısıdır. İri cüssesiyle kıramayacağı buz, yuvarlayamayacağı kaya yoktur.

Klanın lisanında:
*Dev Geyiğin Boynuzları anlamına gelmektedir.
** Budaklı ağaç kökü anlamına gelir.
***Kürklü Gergedan (Rhinoceros) anlamına gelmektedir. Tarih öncesi erişkin bir gergedanın boyu yaklaşık 3,5 m., ayakları arası genişliği 1,80 m. civarındadır.

Würm: Role Playing in the Ice Age, modern insanın atası Cro Magnon’un buzul çağının çetin şartlarına ve doğaüstü varlıklarına karşı hayatta kalma mücadelesini anlatan rol yapma oyunudur. Size anlatacağım öykü, sistemden ziyade rol yapmaya odaklıdır. Bu sebeple yeni başlayan oyunculara önerilir. Karakterlerin özgeçmişleri ve belirgin nitelikleri hazır olacaktır. Detaylı bilgiyi bu bağlantıdan edinebilirsiniz.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Batuhan Erdoğan
– Ece Taşdelen
– Korhan Uysal
– Kaan Berk Cinkara

Masa 7: Ekin Kuş
Sistem: Chronicles of Darkness
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Yıllardır yaşadığınız 300 apartmanlık dev komplekste insanların kaybolduğunu farketmek zordu. Lakin şimdi kaybolan arkadaşınızı ararken şehrin korkunç sırlarıyla karşılaşmaya hazır olun
Oyuncu Sayısı: 3
Oyuncular:
– Göksu Kafalı
– Beyza Nur Karlı
– June Petras

Masa 8: Onat Gökay Çitil
Sistem: Cortex Prime
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: “Nants ingonyama bagithi Baba”
Pride Rock tehlike altında ve Kral III. Simba bu durumdan hiç de memnun değil. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte Gölge Diyarların ötesindeki faşist sincapların, bağnaz fillerin ve liderleri barbar gorillerin içinde bulunduğu koalisyon güçleri, kontrol edilemez düzeyde büyüyor. Aslan Kayası’nın en iyi subayları olan oyuncuların görevi de bu tiranları devirmek olacak ancak işleri kolay değil. Terörist sırtlanların da bu güçlere katıldığı, Scar’ın Hayaleti denilen tarikatın çoktan doğuyu ele geçirdiği ve en önemlisi ise Bilge Rafiki’nin öğrencisi olan Takura’nın ölüm döşeğinde olduğu söyleniyor.
(Hazır karakterler hazırlayacağım ancak kendi karakterini açmak isteyenler için: ontctl#4025)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ela Baylav
– Burak Bozatlı
– Meltem Bizimtuna

Masa 9: İlker Özgüngör
Sistem: FATE Condensed (Gordion)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Altın Şehir
Altın şehrin gizli askerleri görevinizin başına geri dönün, şehrin sizlere ihtiyacı var. Söz verdiğiniz gibi yardımımıza koşun. Çıkın gizlendiğiniz hayatlardan, benliğinize ve yemininize tutunun. Zamanı geldi Altın Şehre hizmet edin. Gordion Game’in yayınladığı Altın Şehir evreninde geçmektedir.Evren hakkında detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz. Discord: Kavun Reçeli-İlker-26#7209
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– İlke Yüksel Gökmen
– Mehmet Can Kandiş
– Tözün Atmaca

Masa 10: Nevzat Alper Başakçı
Sistem: Fate Condensed (Gordion)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsa da hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklara doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler. (Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ali Kutlu Durşen
– Eda Esentürk Durşen
– Erdener Soyalp
– Ozan Emre Uğurlu

Masa 11: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Grand Ball of Sigridschlosse
Büyük Sigridschlosse Balosu, şok edici bir sefahat olayıydı. İmparatorluğun bu köşesindeki asil, her zaman çökmüş ve sapkın bir topluluk, tanrıları kendilerini ziyafetlerine katılmaya davet ederek eğlendiler.
Soylular aşırılık cümbüşüne başlarken, tuhaf tadımlık ziyafete katılan her saray mensubu acı içinde bir Daemonette’e dönüştü ve her masanın başındaki hakimler, Slaanesh’in Büyük İblislerini ortaya çıkarmak için tohum kabukları gibi patladılar. Ortaya çıkan kan banyosu, Sigridschlosse kasabasının bir küle döndüğünü gördü ve duman bulutları, katliam bölgesine Devlet Birlikleriyle dolu altı savaş arabasından daha azını çekti. Savaşa ciddi bir şekilde katıldı, ancak daha fazla kan döküldükçe, Khorne İblisleri ziyafet salonunun yıkıntıları arasında tezahür etti. Tam bir hafta boyunca çatışmalar şiddetlendi ve Daemon sürüleri havada kıkırdayarak yok olmadan önce komşu kasabaları tüketti. Karanlık Tanrılarla alay etmenin bedeli bu.(oyuncular bu olaydan canlı çıkmak için çalışacak .)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Artun Akın
– Cem Kuleli
– Armen Murat Aktar

Masa 12: Faruk Emre Ülker
Sistem: FATE Core
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Kanlı Gece
İnsan neden amaçsız kötülük yapar? Canı istediği için! Peki bir vampir neden kendi klanını karanlık bir geceye iter, hatta sırf karanlık değil aynı zamanda kan dolu bir geceye. Bunu öğrenmek için size ihtiyacım var.
(Hazır karakterler ile oynanacaktır)
(Vampire The Masquerade evreninde geçecektir sadece sistem hikayeme daha yatkın olması için Fate Core)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Sarp Duyar
– Hakan Alemdar
– Doğa Can Sayılkan
– Deniz Berber


Masa 13: Necip
Sistem: DnD 5E
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌
Açıklama: Shadow on the Long Road
Uzun yolun üzerine sisler çökmüş vaziyette, bilinmez bir malikane ve bilinmez sahibi. Bu yorucu günde, lezzetli bir akşam yemeği istemez misiniz? Tabii lezzetliyse… (Lvl 4 one-shot)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Yusuf Selman Abacı
– Yuksel Gelturan
– Yağız Baldoğan
– Kaan Moğulkoç