d12Masada #08 – 27 Şubat ’22

225

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz. Bu kayıt hakkı discorddan duyurulmaktadır.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://compiled.social/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7


💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 30tl
20tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: D&D 5E Svilland
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Svilland merhamet göstermez, her Svillandlı hayatta kalmak için mücadele etmek zorundadır. Nionaem’in kuzeyi sert kışın pençesinde kaderine terk edilmişken Skygge köyünde yaşanan kıtlık yıllardır süren korkuyu sonunda bastırdı. Köy halkı bu sene Dağın Efendisi’ne haraç vermemeye karar verdi. Silahlarını kuşanan maceracılar dağın tüm hiddetine karşı savaşmaya hazırlanmalıdır. (Hazır karakter temin edilecektir, kendi karakterini yapmak isteyenler discorddan iletişim kurabilir: Egek#7177)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Kaan Moğulkoç
– Yağız Baldoğan
– Deniz Mert Dündar

Masa 2: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Davetsiz Misafir
Başbüyücü Rav’zaron’un yolladığı kahramanlar, kömür yürekli Xalano’yu hain emellerini gerçekleştirmeden durdurabilecek mi? Tek yapabilecekleri Xalano’nun onları beklemediğini umarak dağın derinliklerine doğru ilerlemek.
(Hazır karakter getireceğim ancak kendi karakterini yapmak isteyenler Discord’da d12masada kanalı üzerinden ulaşabilir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Salih Talha Sezer
– Berkay Gündar
– Toprak Cem Belgeli

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: D&D 5E Svilland
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Ormanın Huzuru
Hranstoir kasabası iki ormanın arasında olmasıyla aslında çok şanslı bir kasaba. Doğayla uyumlu bir avcılık ve toplayıcılık ekonomisi ile geçimini rahat sağlıyor. Lakin kuzeydeki Soylu Orman kadim sırlarla dolu tehlikeli bir orman. Ve şef Geyiksoylu Ulvyg’in kızı gittiği avdan dönmeyince onu aramak avcılara değil sizin gibi maceracılara düştü. Şefin kızını bulup kasabaya geri dönmek hayatınızın dönüm noktası olabilir.
(Svilland kurallarıyla yapılmış hazır karakterler verilecektir. Svilland evrenini merak edenler podcast bölümünü dinleyebilir ama oyun için gerekli değil.)
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Eda Esentürk Durşen
– Sibel Tıpırdamaz
– Caner Demir
– Kıvanç Mertek
– Alp Güler

Masa 4: İlker Özgüngör
Sistem: FATE Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Wan Shi Tong Soygunu
Kuzey su kabilesinde bir bardasındır. Paralı askerlerle birlikte Deniz eriği yahnisi yerken kaptanınız hızlıca bardan içeri girer ve yanınıza yaklaşıp “Size parası iyi bir iş buldum tabi %20’si benim” der ve gülümseyerek bara gidip bir içki alır. Kaptanın masaya yaklaşıp sessizce ” Wan To’yu gibi bir şeyi soyacakmışsınız, iş vereniniz akşam sizi bulurmuş beklersiniz artık” dedikten sonra içkisiyle birlikte diğer tayfasının yanına gider. Bu sırada bir çocuk elinde koca bir sürahi içkiyi masaya koyar ve talepkar gözlerle sana bakar.
Oyun Notları : Avatar Ang döneminde geçen bir hikayedir. Hikaye ve detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz. Discord: Kavun Reçeli-İlker-26#7209
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Hasan Samet Tandoğan
– Onur Derebek
– Fahri Samet Çamur
– Uraz Cömert
– Hüseyin Kılınçkıran

Masa 5: Burak Çetin
Sistem: Pathfinder 1E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Mertun’un Yükselişi
Kedigil Tanrı Mertun’un takipçileri olarak onun izinden gidip Yükselen Hiddet dağına tırmanmak her yıl yaptığınız bir ibadet. Bu seneki ilk yolcular olarak göreviniz arkanızdan gelecekler için bu rotanın güvenli olduğundan emin olmak. (Oyun 2. seviye karakterlerle oynanacaktır. Hazır karakter sağlanacaktır. Kendi karakterini yapmak isteyenler detaylar için Discord’dan (clutterArranger#2259) ulaşabilir.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Alperen Selçok
– Umut Olcay
– Vildan Olcay
– Orhan Ercan

Masa 6: İlker Bozdemir
Sistem: Into The Odd
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Kuldhara
“Kozmik sonsuzluk, karnında Dünyayı taşırdı. Kutsal anne, evreni yaratırken sayısız tanrıya gebe kalsa da ilk çocuğu Lakhpat’a olan sevgisi diğerlerini gölgede bıraktı. Bu açgözlü evlat, annesinin tüm altınlarına ve bereketli gıdalarına sahip olmayı arzuladı. Nihayet altınları ele geçirmeyi başardı ama diğer tanrılar karşı koyup Lakhpat’ın besinlere ulaşmasını engelledi. Böylece insanlık aç kalmaktan kurtuldu. Kavga sırasında kendisine gelen her darbede Lakhpat parçalara ayrıldı. Bir yıldız tozuna dönüşmeden önce annesi onun son parçasını kurtardı ve rahminde sakladı. İşte bundan dolayıdır ki, ilk çocuğu olmasına rağmen tanrı Lakhpat’ın adı hiçbir yazıtta yer almadı. Ona asla tapan olmadı. Bir gün atalarımızdan biri onu bulana ve uyandırana kadar Lakhpat, annesinin rahminde uyudu ve unutuldu. Sonra adına bir sunak yaptılar. Derler ki o günden beridir Tanrılar, öfkelendikleri için Kuldhara’ya toz dolu fırtınaların içinde gizlenmiş kuraklığı ve hastalığı getirir. Bu yüzden kozmik annenin gözyaşlarının tuzu da sahilde birikir.”
Kuldhara, ganimet peşindeki dört maceracının köklerine geri dönüş hikayesidir. Lakhpat’ın altınlarına olan tutkuları onlara ya servet ya da ıstırap getirecek.
Öyküm, sistemden ziyade rol yapmaya odaklıdır. Bu sebeple yeni başlayan oyunculara önerilir. Karakterlerin özgeçmişleri ve belirgin nitelikleri hazırdır. Into The Odd, sade bir rol yapma oyunu olup detaylı bilgiyi bu bağlantıdan edinebilirsiniz: https://www.kayipdunya.com/ilker-bozdemir/bir-acayip-oyun-into-the-odd
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Batuhan Erdoğan
– Ece Taşdelen
– Korhan Uysal
– Soykan Soner

Masa 7: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D5e (Bol Homebrewlü)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
Bir süredir 8. Bölge askerleri sınırımızı taciz ediyorlardı. Bizim Feodal Lord bir grup elit suikastçiyi daha 1 hafta önce yolladı. Görevleri, gördükleri herkesi katletmek ve 3. Bölge sınır yerleşimleriyle ilgili bütün düşman istihbaratlarını yok etmekti. Durumun farkında olan 8. Bölge sınır komutanları o elit denilen grubu büyük bir tuzak ile katletti. Bu iş burada bitemez. Onurumuzu ayaklar altına almanın bedelini kan ile ödeyecekler. Siz benim değerli dostlarım, sizin her birinizi özenle seçtim. Bir yılan gibi kıvrak, bir kaplan gibi güçlü ve bir baykuş gibi gözünüz açık olsun.
Mekanik Notlar: Oyunumuz yoğun kombat ve strateji ağırlıklı olup 11 seviye olacaktır. 5e’de genel bir hakimiyetinizin olması hem sizin rahat oynamanız hem de oyunun akıcılığı için faydalı olur. Hazır karakterler olacaktır fakat karakter yapmak isteyenler en geç 24 Şubat gününe kadar benimle iletişime geçebilirler. Oyunun settingi ile ilgili de sorucaklarınız varsa istediğiniz zaman yazabilirsiniz. Discord: Klpy7#5662
Dip Not: Karakterler Japon ve Uzak Doğu tematiğinde olacaklar, düşmanlar ise viking olacaklar.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Emre Konukoğulları
– Mehmet Ali Kökcü
– Yusuf Can Sezgenc
– Yağız Tan Güneydaş

Masa 8: Nevzat Alper Başakçı
Sistem: Fate Condensed (Gordion)
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsa da hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklara doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler. (Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Talat Tiryaki
– Mert Akın Serbest
– Barancan Yeşil
– Doğaç Barlas Akbaş

Masa 9: Nesim Eren Kılıç
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: 22 Eylül 1939
Yükseltilmiş radarlı hücum bot USS PGM’de görevli denizcilersiniz. Göreviniz Kuzey Atlantik’te devriye gezip Nazi gemilerinin olası hareketlerini gözlemlemek. Siz nöbetteyken kuzeyde garip ışıklar görüldüğü bilgisi geldi. Herhangi bir olağanüstü duruma karşı gözlerinizi açık tutmanız emredildi.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ömrüm Tekin
– Bora Gök
– Oyuncu 3

Masa 10: Arda Acar
Sistem: The Witcher Pen and Paper RPG
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️ (En az bir kere oyun oynamış)
Açıklama: “Still Waters”
Kuzeye doğru hızla ilerleyen Nilfgaard ordusu Vizima’ya girmeyi başarınca Vizima sakinleri çaresiz bir şekilde Vizima’dan kaçmaya başlarlar. Amaçları Redanya’ya sığınmaktır. Ancak Redanya’ya ulaşabilmek için Pontar Nehri’ni geçmeleri gerekmektedir.
Oyunumuz hazır karakterlere oynanacaktır. Kendi karakterini yapmak isteyenler bana oyundan önce discorddan ulaşabilirler. Kendi karakterini yapacak oyuncular en geç cuma günü bana ulaşabilirlerse ve etkinliğe birazcık daha erken gelirlerse sevinirim. DC: ardacaaar#7437
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
– Ali Gürhan Çiftci
– Osman Cem Uzun
– Deniz Mert Dündar
– Işın Eren Çer
– Alican Erdin

Masa 11: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer Fantasy 4th
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Year of Woe
1542 yılında (2520 IC ), ölümlülerin tahmin ettiği gibi, Tzeentch , Kairos Fateweaver’ı bir zamanlar Gilles le Breton’un Yoldaşları’nın sahip olduğu on iki büyülü eseri çalması için gönderdiği zamandı .

Bu hedef Tzeentch için o kadar önemliydi ki, ordularının büyük bir kısmını ölümlüler alemine gönderdi. Yoldaşların mezarlarının yağmalandığı, yakındaki kasabaların yerle bir edildiği ve sayısız binlerce Bretonyalının – yüksek ve düşük doğumlu – ölümleriyle Tzeentchian İblislerinin dokunaçlarında karşılaştığı Bretonnia’nın Keder Yılı böyle başladı . Kalelerin hiçbir savunması yoktu, çünkü ham taşları Pembe Korkuların büyüleri tarafından kolayca devrilirdi ya da Alevlilerin çarpıtma ateşleri tarafından dönüştürülürdü . Sadece Leydi’nin gücünün olduğu Kâse Mabetlerinde hala güçlü mumlu, herhangi bir sığınak bulunabilir mi? Daha da kötüsü, kurtarılan her eserle, Fateweaver’ın Daemon’ları daha da güçlendi. Montfort ve Quenelles hakkındaki ilk savaşlarda, Bretonya Şövalyelerinin mızrakları ve cesareti şeytani ev sahiplerine çok pahalıya mal oldu. Sekiz eser ele geçirildiğinde, sadece en cesur dükler sahaya çıkmayı bile düşünürdü. On ikinci ayda, Fateweaver’ın pençelerinin dışında tek bir eserle, sadece Kral Louen kolunu değiştirdi – ve kazandığından çok daha fazla savaş kaybetti.

Felaket Yılı’nın son savaşı, Mousillon’un Temizlenmesi olarak da bilinen Mousillon Kuşatması’ydı, çünkü son eser bu şehirdeydi . Kuşatmanın zirvesinde, Bretonya orduları, tacizcilerine karşı son bir sorti yaptı. Bunu yaparken, yardım alışılmadık bir kaynaktan geldi. Nurgle uzun zamandır Mousillon’a düşkündü, çünkü orası en sevdiği vebaların çoğunun üreme alanıydı. Şehrin düşüncesine dayanamadı. Nefret edilen Tzeentch’in köleleri tarafından ortadan kaldırıldı ve böylece kendi ordularını serbest bıraktı. Daha geniş bir savaştan habersiz olan Bretonyalılar o gün hiç tereddüt etmediler. Sadece kendi aralarında savaşmaya teslim olan bir İblis ordusu gördüler ve mızraklarının önüne gelen her şeyi katlettiler. Ku’gath Plaguefather, Kairos Fateweaver’ı tüylü bir yıkıma dövdü, ancak kendisini bir düzine kutsanmış mızrağın uçlarında delinmiş olarak buldu. Liderlerinin yok edilmesiyle birlikte, her iki Daemon ordusu da ortadan kayboldu – şüphesiz savaşı daha tanıdık bir bölgede sürdürmek için – yalnızca savaşta perişan olmuş düşmüşleri ve Fateweaver’ın çalmaya geldiği eşyaları bırakarak.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Armen Murat Aktar
– Mert İzgür
– Aysu Taş

Masa 12: Faruk Emre Ülker
Sistem: Vampire: The Masquerade 20th Anniversary Edition
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Gecenin Karanlık Yüzü
Çocukluk arkadaşı olan ve sadece ayda bir buluşup birbirleriyle vakit geçiren karakterlerimiz bir gece aniden vampirlerin saldırısına uğrar. Uyandıklarında etrafında sadece bir tane vampir vardır. Vampir onlara İstanbul’a gidip kendi Sire’larını bulmaları için İstanbul prensi Mustafa’nın adresini verir. Aradan uzun süre geçmiş ve karakterlerimiz İstanbul’a geleli aylar olmuştur. Herkes artık vampirler hakkında her şeyi öğrenmiştir. Eskilerde gibi tekrar toplandıklarında yaşayacakları o geceyi asla unutamayacaklar. (Genel evren hakkında bir kaç bilgi ile oyuna katılmak sizin yararınıza olacaktır. Bunun için podcastin 179. bölümünü dinleyebilirsiniz.) (Hazır karakterler ile oynanacaktır)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Beyza Nur Karlı
– Yusuf Otyam
– Ozan Emre Uğurlu
– Göksu Kafalı

Masa 13: Onat Çitil
Sistem: Cortex Prime
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Şişlide oturan teyzelerimiz, pandemide kaçak bir şekilde yaptıkları gün sırasında yedikleri karnabaharlı kısır kozmik bir takım güçleri harekete geçirdi ve bir girdap ile anime dünyasının içerisine girdiler. Aslen İzmirli olduklarını idda eden teyzelerimizin bu anime dünyasını kurtarmak için sadece 5 saatleri vardır. Peki süper güçlere kavuşsalar da Kötülükler Kraliçesi ve Gelinler Ordusu’nu durdurabilecekler mi?
(Kendi karakterini açmak isteyenler için: ontctl#4025)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Süleyman Emre Şahiner
– Atahan Haznedar
– Kağan Murat Balcı
– Orhan Tat