d12Masada #05 – 28 Kasım ’21

188

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 12.30 gibi toplanıp 13 gibi oyunlara başlayacağız.

🌟 Youtube ve Twitch abonelerimiz bir gün erken kayıt avantajına sahiptir.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize eposta atabilirsiniz.

Duyurular için bizi takip edin: https://compiled.social/d12macera

Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7
💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 25tl
15tl lik kafede harcama krediniz olacaktır.

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz. Kayıtlar günlük güncellenmektedir.


Masalar:

Masa 1: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Pathfinder 2nd edition
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
Sarya kentleri, zenginliklerini uçsuz bucaksız çöle giren büyük ticaret yoluna borçludur. Tabii ki zenginlikler her türden insanı bu diyara çeker. Doğu ufkunda çölün alabildiğine uzandığı Aleh kasabasına gelen maceracılar, iki soylu ailenin arasındaki çekişmenin kasabayı iyice yıprattığını görürler. Ancak günlük sıkıntıların arkasında daha ciddi bir tehlikenin farkına varırlar. Bu tehlike başka türlü bir zenginliğin peşindedir. Ailelerden hangisi maceracıları ciddiye alacaktır? (Hazır karakter temin edilecektir, kendi karakterini yapmak isteyenler discorddan iletişim kurabilir: Egek#7177)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-Işın Eren Çer
-Yunus Canıtez
-Mehmet Kaan Büyükbaş
-Onur Pakel

Masa 2: Alp Güler
Sistem: Cyberpunk Red
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama:
“Luna Enerji Sistemlerinin yüzü olan Wayne Lafayette yaklaşık 58 saattir kayıp. Kardeşi Jakob Lafayette ise bu olayın polis dışında çok duyulmamasını istiyor. NCPD şehri iyi bilen 4 kişilik bir gruba kişi başı 5.000 Eurodollar vermeye hazır. Peki ya sen şirket adamlarının kanlı tuzaklarına basmadan bu gizemi çözmeye hazır mısın ?”
// İsteyenlere Pregen verilecektir veya kişiler COMPLETE PACKAGE kuralları ile karakter yaratıp gelebilir (STAT 62 alınız).
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-Doğukan Karagöz
-Kutay Çakır
-Ali Gürhan Çiftçi
-Ela Baylav

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem: Star Wars – Edge of the Empire
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Mos Shuuta’dan Kaçış
Galaksinin huzursuzluk ve fırsatla dolu olduğu zamanlar. İmparatorluk sivil savaşla beraber kontrolü tutmakta zorlanıyor. Bu sırada kaçakçılar, dolandırıcılar, gezginler ve sınırlardaki insanlar hayatta kalmak için her şeyi yapıyorlar. Zorlu bir yaşam ama bu kaçaklar Merkez Gezegenlerdeki herkesten daha özgür.
Çöl gezegeni Tatooine’de birkaç kaçak suç lideri Teemo the Hut ile problem yaşamaktadır. Küçük bir uzay limanında mahsur kalan bu kaçak ekibinin tek kurtuluşu bir gemi çalmaktır. Şanslarına, yakın zamanda uygun bir gemi iniş yapmıştır: Trandoshanlı köleci Trex’in Krayt Fang adlı kargo gemisi. Güneşin kavurduğu sokaklardaki bir kovalamaca sonrası kaçak ekibi yerel bir kantine sığınır… (Beginners Box macerasıdır. Hazır karakter verilecektir. Benzer bir sistem Force and Destiny’deki oyunumuz kanalımızda mevcuttur.)
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
-Onat Gökay Çitil
-Ege Arınel
-Mert İzgur
-Arda Aşkın Erdem

Masa 4 : Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D 5e (Bol Homebrewlü)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Tecrübe seviyesi: Az-orta deneyimli
Açıklama: Beleron şehrini kaçak ejderha avcılığı yapan mafyaları ve kara marketi ile ünlüdür yiğenim. Orda öyle temiz para kazanan olmaz. Bizi de biliyosun şimdi biz de sütten çıkma ak kaşık değiliz ama bazen eli kirletmek lazım. Mafyaların kapışması hoş olmaz genelde ama ilk saldıran onlardı, bu iş havada kalmaz. Bizim üsse gidin orayı güzelce bi temizleyin emi?
Mekanik notlar: Oyunda karakterler bir mafya örgütü üyesi olarak oynayacaktır. Hazır karakterler olacaktır. Karakter yapmak isteyenler bana önceden ulaşıp benimle beraber yapabilirler. Discord: Klpy7#5662
Oyuncu sayısı: 4-6
Oyuncular:
-Sera Armağan
-Yunus Emre Korkmaz
-Ahmet Salih Sürel
-Arda Acar
-Ozan Mayda

Masa 5: İskender Çatalbaş
Sistem: Symbaroum
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Yaratığın İşareti
Devedikeni Ambarı kasabasının üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır. Kötü şöhretiyle Davokar köylerine nam salmış korkunç cadı avcısı Baumelo’nun kasabaya varışı, halkı paranoyayla karışık bir toplu histeriye sürüklemekte; Deri Yüzücü lakabıyla bilinen bir seri katilin vahşi cinayetleri ise yine ahalinin yüreğinde amansız bir korkunun filizlenmesine sebebiyet vermektedir. Tüm bu keşmekeşin ortasında kahramanlarımızın yolu, Üstat Vernam’ın yardım çağrısını içeren mektubuyla, Davokar Ormanının sınırındaki bu izbe, kasvetli kasabaya düşer. Symbaroum evreni yahut oyun hakkında bilgi almak ve her türlü karakter siparişleri için – Discord: Skanderbeg#5724
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
-Kadir Karaman
-Berk Aydın
-Ahmet Emin

Masa 6: Arda Talha Kaya
Sistem: Pathfinder 1e
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Tecrübe seviyesi: Temel Kuralları bilmek yeterli
Açıklama: Mavi Gölgeli Yüzük
Kiralık maceracılar olarak hayat sizin için asla sıkıcı geçmez! Sothis’in kalabalık sokaklarından sıyrılan zengin bir antikacı, kendi keşfettiği antik bir mezar için gerekli kazı/araştırma belgelerini toplayıp, dolu bir keseyle yanınıza gelerek sizi bu iş için tutar. Dolu bir kese her zaman şüpheleri yanında getirir ama sizin gibi tecrübeli maceracılar için bu gayet kolay bir görev. Sanırım. Galiba. Yani umarım öyledir. 4, Seviye hazır karakterler verilecektir. Kendi karakterini yaratmak isteyen discord üzerinden ulaşabilir -> Tieru#0508
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Alperen Selçok
-Edanaz Elçik
-Evranur Gürtürk
-Erman Öztürk
-Çağatay Duman

Masa 7: Ali Kutlu Durşen
Sistem: 13th Age
Yeni Başlayanlara Uygun:
Tecrübe seviyesi: Daha önce D&D/Pathfinder oynamış olmak
Açıklama: Kendi Şansını Yarat
Kuşatma altındaki bir kasabanın savunucuları hazineyi troll’lerden korumak için kılıçların ve büyülerin yetmediği yerde kendi şanslarını yaratabilecek mi?
Karakterler hazırdır. Sisteme yabancılar için önden açıklama da yapılacak.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Eda Esentürk Durşen
-Beyza Nur Karlı
-Berke Yazan
-Taha Mimarlar
-Şule Özkan

Masa 8: Yusuf Camci
Sistem: Call of Cthulhu 7th
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Karanlık Fener
12 Nisan 1926 gecesi Rockport, Massachusetts’e giden yolcu gemisi yakınlardaki deniz fenerinin ışığının birden kesilmesiyle kayalıklara çarpar. Talihsiz yolcular filikalara atlayıp önce fırtınalı denizden, sonra da kendilerini içinde buldukları Fener Adasındaki tuhaflıklardan sağ çıkmalılar.
Hazır karakter verilecektir, isteyenler kendi investigator’larını yapabilir.
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
-Pir Ahmet YalçınMasa 9: Doğukan Candan
Sistem: DnD 5E Svilland
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Derin Bir Uyku
Güney Denizinin en güneydeki adası Lonnjola’nin Lageska kasabası. Ev… 1 aylık ganimeti bol seferimizden döndük. Vakit kutlama vakti! Denirdi… Eğer iskelede bizi karşılayacak birisi olsaydı. Kasabadaki istisnasız herkes derin bir uykuda. Bir “seidr”a ihtiyacımız var. Umarım herkesi uyandırabiliriz.
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular:
-Caner Demir
-Yağız Mert Güler
-Oyuncu 3
-Rüveyda Şahyar
-Eren Alp Yaman

Masa 10: Oğuz Uslu
Sistem: Forbidden Lands (Year Zero Engine)
Yeni Başlayanlara Uygun:  ✔️
Açıklama: Weatherstone
Yasak Toprakların hikayesini duydunuz mu? Dağların ötesinde, kuzeyin sislerinin ötesinde bir zamanlar Ravenland denilen vadedilen topraklarımızın hikayesi. Bugünlerde garip yaratıkların musallat olduğu söylenen, olmaması gereken canavarların cirit attığı vadiler… Uzun yıllar önce kana bulanmış, terk edilmiş topraklar.
Kahramanlarımız Weatherstone kalesinin hikayelerini duyduklarında en başta pek önemsemediler. Terk edilmiş harabelerde ne bulabilirlerdi ki. Ta ki bir gün tavernada demlenirken yanlarına gelen gizemli bir kadın Weatherstone’nun sadece bir kaleden ibaret olmadığını, bir kaleden çok daha fazlası olduğunu ima ederek gözden kayboldu…
Forbidden Lands Year Zero Engine kullanarak İskandinav mitolojisinin ruhunu ve zorluklarını fantezi ile birleştirip (Tam olmasa da İskandinav mitolojisinde DnD olarak düşünebilirsiniz) soğuk ve acımasız diyarlarda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Barış Kızılyar
-Utku Ayla
-Yağmur Nur Luke
-Şükrü Doğanay

Masa 11: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Şu heretic mı lan?
Yıl 2512 IC, ay Brauzeit. Ostland topraklarında bulunan Emsk kasabasından uzun süredir haber alınmamaktadır, bu nedenle Ostland seçmen kontu Valmir von Raukov bir keşif grubu toplanmasını emreder. Oyuncular bu keşif grubun üyeleri olarak başlayacaklar.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Sinan Kerem Doğan
-Efe Doğan
-İlker Özgüngör
-Halil İbrahim Zeybek

Masa 12: Ekin B. Kuş
Sistem: DnD 5E Svilland
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Green lights of the east yöneticileri Davil ailesini lanetlerinden kurtarmak için çözüm arayan bir grup Gothi’nin ihtiyaçları olan özel malzemeleri edinmesi için adı duyulmuş bir grup maceracıyı çağırdılar. (İsteyen oyuncular svilland dünyasına uygun 6. seviye karakter hazırlayıp gelebilirler. İsteyenlere hazır karakter kağıdı verilecektir)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Burcu Büşra Sezgin
-Yusuf Selman Abacı
-Emre Konukoğulları
-Bartu Bulkaz

Masa 13: Erkan Büyük
Sistem: Fallout PnP 2.0
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Tecrübe seviyesi: Fallout bilen beklenmektedir
Açıklama: Gerekli Malzemeler
War. War never changes.
Büyük savaştan 210 sene sonrası Brotherhood of Steel (BOS) artık eskisi kadar güçlü durumda değildir. Diğer bölgelere nazaran Güneybatı Milletler Topluluğunda Enclave, Ncr ve mutantlarla yoğun bir mücadele içerisinde. California ve Arizona sınırı arasında Maxson Bunker’ın 100 km kuzeyinde BOS yeni bir eğitim merkezi kuruyor. Kurulan bu eğitim merkezinin yakınlarda yeni mutant toplulukları ve tribelar fark ediliyor. Enclave ve Ncr bölgenin yaklaşık 25 km kuzeyindeki dağların arkasında olduğu için bir tehlike oluşturmuyorlar. Bölgenin 7 km doğusunda ufak bir yerleşkede herhangi bir faaliyeti olmayan robot fabrikasında silah ve zırhlar için gerekli chipler ayrıca teknolojik materyaller olduğu düşünülüyor. Eğer tahminler doğruysa ve bunlar temin edilebilirse uzun vadede malzeme açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı öngörülüyor. BOS, robot fabrikası hakkında çok fazla bilgiye sahip değil. Bulundukları bölgede gözcüler geniş ve detaylı bir gözlem henüz yapamadılar. Fabrikayı tam olarak araştırmak ve bilgi toplamak için Journeyman Knight Jack önderliğinde squire’ler ve bir scribe bu görevden sorumlu tutulacak. Yalnız bundan önce halledilmesi gereken ufak bir mesele var.Bölgede bulunan dört adet Tribe’dan en büyüğü olan “Osharo” yakın bölgedeki bir Vaulttan birçok işe yarar teknolik malzeme çıkarmaya başlamıştır. Sabaha karşı telsizden gelen son habere göre içeriden çıkardıkları eşyaları bir yerde topluyor ve garip ritüelleri ile etrafına çemberler çizmeye başlıyorlar. Aralarında birçok kıymetli eşya olduğundan BOS hepsini ele geçirmek istiyor. Güneş doğmaya yakın 16 kişi 4 cip ile Kabilenin bulunduğu yere eşyaları almaya gideceği sırada maceramız başlayacaktır. İki tanesi (Knight ve Scribe) hikayede sabit olmak üzere 7 karakteri hazır olarak getireceğim, aralarından istediğinizi seçebilirsiniz. Oyun günü görüşmek üzere.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
-Kerem Ateş
-Mevlüt Damat
-Semih S.

Masa 14: Nevzat Alper Başakçı
Sistem: Fate Condensed
Yeni Başlayanlara Uygun: ✔️
Açıklama: Büyücüler ihanetle suçlanınca çıkan büyü savaşlarında birçok kişi can verdi. Bunun ardından çıkan büyülü bir salgınsa insanları korkutuyor. Üstatlar bunun kaçan büyücülerin işi olarak görüyor. Tahta geçişinden beri Kral Midas olanlara göz yumsa da hala içimizde kahramanlar var. Gordion’dan çıkan ve güçlerini kanıtlamış bir grup savaşçı, bir büyücü çırağının yönlendirmesiyle Sarp Kayalıklara doğru yol alıyor. Tek umut uzun zamandır haber alamadıkları keşişler. (Hazır Karakter Kağıdı bulunmaktadır. Kendi karakterini yazmak isteyenlerin en az 15 dakika önce masada olmaları gerekmektedir.)
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
-Faruk Emre Ülker
-Nihat Ekiz