d12Masada #31 – 25 Şubat ’24

1470

🎲 Masada zar atmanın vakti geldi  🎲

🕐 Saat 12.30’da etkinlik başlıyor, fakat geç kalan oyuncularımız için 13:00’a kadar bekliyoruz

Masa açıklamalarını aşağıdan okuyabilir ve kayıtlarınızı takip edebilirsiniz.
Kayıtlar günlük güncellenmektedir.

Masalara kayıt olmak için: https://forms.gle/PLUHyQDnDkXtXyQE6

📑 Kayıtlar dolduysa yedek kayıt bekleme listemize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz: https://forms.gle/uUXwUkrVLoWwQyg79

🌟  Youtube kanalımıza katılarak bir gün erken kayıt avantajına sahip olabilirsiniz.
Erken kayıt hakkınızı kullanabilmek için Discord (#abone-muhabbeti) kanalımıza katılmanız gerekmektedir.

⚠️ Geç kalma ve iptal durumlarında bize sosyal medya, discord üzerinden mesaj veya eposta atabilirsiniz.

📢 Duyurular için bizi takip edin: https://linktr.ee/d12macera

📍 Goblin Kafe: https://goo.gl/maps/fgXDLyibn4eeJrbJ7

❓ Etkinlik hakkında sıkça sorulan sorular

💸 Etkinliğimiz ücretlidir ve mekanda ödenecektir: 200 TL
150 TL’lik kafede harcama krediniz olacaktır.


Masalar:

Masa 1: Alp Güler
Sistem: Pathfinder 2E (Remastered)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Venture Captain Amari Li, Tian Xia’da yeni kurulacak Pathfinder merkezleri için siz ajanlardan yardım istedi. Dağlarının yüksekliğiyle meşhur Kayajima adası başlamak için iyi bir noktaya benziyor. Ayrıca uzun ve güçlü ley hatları, adadaki büyüyü diriltebilirsek ileride Pathfinder’ları çok mutlu edecektir. Ajanların buraya kurulmamızda vahşi, saldırgan bir yol oynamasından daha çok adanın dokusuna zarar vermeden, adanın ruhları ve hayvanları ile tatlı tatlı ilgilenip, kuruluş ritüeli için dualarını toplamalarını bekliyoruz.
Karakterler:
PFS kurallarına uygun bir şekilde oluşturabilirsiniz.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Evren Kaşifi
– Yusuf Camcı
– Arda Talha Kaya
– Enver Cizrelioğulları

Masa 2: Ali Kutlu Durşen
Sistem: Pathfinder 2E
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅
Açıklama: Viran Manastır
Şahin Yuvası hiç bir zaman çok güvenli bir yer değildi, kimse de yabanın sınırındaki bu oduncu kasabasına güven ve huzur içinde yaşamak için gelmezdi zaten. Buna rağmen aylardır kuzey yolundaki yolcu, haberci ve tacirlere dadanan dehşet artık dayanılmaz hale gelmişti.
Kasaba meclisi bu sorunun çözümü için yüklü bir ödül koysa da haftalardır yerliler veya yolcular arasından gönüllüler çıkmamıştı, ta ki talihin cilvesiyle adımlarını buraya atan dört yabancı çıkana kadar.
Oyun, Hollow’s Last Hope hazır macerasından uyarlanmıştır.
Karakterler: Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Numan Üstün
– İsmet Berkay Ataç
– Yasin Akson
– Kerem Tütüncüoğlu

Masa 3: Metin Ünüvar
Sistem:
Yeni Başlayanlara Uygun: ✅ / ❌
İçerik Uyarısı:
Açıklama: Bu masaya şuan kayıt alınmamaktadır
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular:Masa 4: Arda Acar
Sistem: Zweihander
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Gore
Açıklama: Alaca Kale Düşüyor
Son sürat kuzeye doğru ilerlemekte olan Loria Krallığı’nı durdurmak adına birleşen Kuzey lordları Loria ordusu ile Pus Nehri boyunca aylardır savaştaydılar. Günler geçtikçe Kuzey güçsüzleşiyor Loria ordusu topraklarını arttırıyordu. Bu savaşlardan birinde ağır yaralanan Lord Rewan’ın sizden istediği son şey ise Alaca Kale’nin varlığının ve Rewan soyunun devam etmesiydi.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Esra Koç
– Ertuğrul Gökçe
– Doğukan Balcı
– Fırat Harnuboğlu

Masa 5: S.Damla Ergenç
Sistem: GURPS 4th Edt.
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: Vampire the Masquerade – Bir Prens Olayı
Edingburgh prensi ve şerifine ne olduğunu kimse bilmiyordur, adeta yok olmuşlardır. Primogen konseyi çıkan karmaşayı kontrol etmek ve Anarch baskısını susturmak için prensin yerine geçecek kendileri gibi bir konsey kurmaya karar verir. Ama bu grubun tabii ki önce bazı sınavlardan geçmeleri, prensliğe layık olduklarıni kanıtlamaları gerekiyordur.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular: 4
– Emir Ergenç
– Anıl Özder
– Onur Kılıç
– Hazal Yaren Yalırsu

Masa 6: Asya Su Şen
Sistem: Mage the Ascension 20th Anniversary Edition
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌ (Mage sistemini bilmenize gerek yok, oyunun başında sistem anlatacağım ama Mage’i ve konseptlerini duymuş olmanız tercihi)
Açıklama: Gerçekliğin herkes için farklı olduğunu söylesem itiraz eden çıkmazdı. Ancak ben ciddiyim. Gerçek olan tek şey, tek bir gerçekliğin olmaması. Ve biz uyanmışlar gerçekliği kendi irademize göre değiştirebilenleriz. Senin bilim dediğin şey Technomancerların manipülasyonu. Geçmişte iyileştirme iksirleri işe yarıyordu çünkü insanlar buna inanıyordu. Technomancerlar hekesi büyünün gerçek olmadığına ikna etti ve büyü yavaşça gücünü kaybetti. 9 Mistik Gelenek olarak çok güç kaybetmiş olabiliriz fakat bu savaş henüz bitmedi. Antalya’daki Huzur Tatil Köyünden dönen herkesin çok garip davrandığına dair bir duyum aldık. Gidip araştırmanızı istiyoruz.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Erman Öztürk
– Erkan Büyük
– Orhun Avcı
– Eymen

Masa 7: Ali Bedirhan Murat
Sistem: Warhammer 40k Deathwatch
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Gore
Açıklama: Calth’un İsyanı
Calth Hive World, isyancıların pençesinde, çılgın bir kaosun ortasında sıkışmış durumda. İsyancılar, gezegeni tüm iletişim ve birçok hive şehri düşmüştür. Tanrı imparatorun sağladığı huzur ve düzeni yerle bir etmiş durumda. Ancak umut henüz tükenmemiş. Adeptus Astartes (Space Marine) birlikleri, Elric von Folkerir adındaki yönetici lordunun kurtarılması için acil bir operasyon başlatıyor. Siz de bu cesur Space Marine ekibinin bir parçası olarak görev alacak, düşmanın kalbine doğru ilerleyeceksiniz. Gökyüzünde savaşan gemiler, yeryüzünde savaşan ordular ve karanlık koridorlarda gizlenmiş tehlikelerle dolu bir labirent sizi bekliyor. Düşmanlarınızı alt etmek için cesaretinizi ve stratejik zekanızı kullanın. İsyanın köklerini kazıyın ve gezegenin halkını kurtarmak için savaşın. Ancak dikkat edin, her köşede ölüm ve yok oluş sizi bekliyor.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Beyza Nur Karlı
– Canan Göksu Kafalı
– Can Aydemir
– Defne Savaş
– Muhammet Yusuf Özgül

Masa 8: İlker Bozdemir
Sistem: Knave-A Rasp of Sand
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:Kum Taneleri
Nesiller önce atalarımız, dağların arasında uzanan derin bir vadide, genç bir ormanın yakınlarında ilk köylerini kurdular. Sonra saf bir su kaynağı bulmak için denizin ve dağların ruhlarına dua ettiler. Ruhlar, rüyalar aracılığıyla yiyeceğin ve suyun bol olduğu başka verimli yerleri gösterdi. Ancak atalarımız, genç ormanın kaliteli keresteler yetiştirdiğini, dağların değerli madenler barındırdığını ve yakınlarındaki denizin de balıklarla dolu olduğunu bildikleri için ayrılmak istemediler. Kalmakta ısrar edip ruhlara yalvardılar ama talepleri kabul edilmedi. Halk, bu meseleyi kendi içinde çözmeye karar verdi. Nasıl mı? Ruhlar arasında en kudretlisi olan Derinlikler Kraliçesi’nin su yaratabilen tacını sakladığı bir tapınağın olduğuna dair efsaneler anlatılırdı. Atalarımız, bu tapınağın en yüksek dağın zirvesinin denize bakan yamacında olduğunu keşfetti. Ardından orayı buldular ve tacı çaldılar. Derinliklerin Kraliçesi hayal kırıklığına uğramıştı ama insan çocuklarını çok sevdiği için tacının onlarda kalmasına müsaade etti.

Cesaretlenen insanlar büyük bir göl yarattı. Ne yazık ki bu göl, Kraliçenin denizden gelen sisleri ile dağ ruhu Elcontra’nın zengin minerallerinden doğmuş ormanı yutuverdi. Orman ruhunun göl sularında boğulması, annesi Derinlikler Kraliçesini çileden çıkardı ve insanlık cezalandırıldı. Gökyüzü delindi, yağmurların ve tufanların sonu gelmedi. Halk, ilk yerleşimlerini terk edip bir dağın yükseklerine çıktı. Bu dağdan geriye kalan; ufkunda Kraliçenin tapınağına bakan ve şimdi yaşamaya çalıştığımız Manawa adasıdır. Geleceği belirsiz, güçlükle yaşayan bizler ya Kraliçenin tacını iade edeceğiz ya da yok olup gideceğiz.

Knave, OSR bazlı bir oyun olup klasik FRP mekaniklerinin basitleştirilmiş bir versiyonudur. A Rasp of Sand (AROS) ise Dave Cox tarafından 2019 senesinde yayımlanan, Knave ve benzeri OSR sistemleriyle uyumlu oyun tasarımıdır. Laneti kaldırmak için Manawa adasından seçilen kahramanlar ve onların soyundan gelenlerin Derinlikler Kraliçesinin tapınağına doğru yaptıkları, beş katmandan oluşan yolculuklarını anlatır. Bu öyküyü, süre kısıtı sebebiyle hem konusunda hem de sisteminde bazı değişiklikler yaparak sizlere anlatacağım. İçinde biraz “Nausicaä of the Valley of the Wind (Kaze no Tani no Naushika)”, biraz da “Future Boy Conan (Mirai Shōnen Konan)” izlerini taşımaktadır. ” 
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Fatma Eroğlan
– Mustafa Oğuzkan
– Burhan Keten
– Kaya Yavuz

Masa 9: Metehan Şakoğlu
Sistem: Vampire: The Masquerade 20th Anniversary Edition
Yeni Başlayanlara Uygun: ❌(WoD’a veya Vtm’e aşina olamayan insanlar gelebilir ancak hiç FRP/RPG tecrübesi olmayan kişilere önermiyorum)
Açıklama: 2020 yılının sıcak bir yazında turuncu bir toz fırtınası New York’u kendi etkisi altına almıştı. Uzmanlar bunun bir doğa olayı olduğunu tüm dünyaya söyleseler de toz bulutuna karışan her şey kayboluyordu. Manhattan sokaklarına kaos hükmederken Fil Dİşi Kulesinin müttefikleri yavaş yavaş sahneden çekildiler. Zaman azalıyor!. Toz Bulutu tüm New York’u yutmadan önce hayatta kalmanın bir yolunu bulabilecek misin?
Oyunun daha Role Play üzerinden ilerlemesi tercihimdir. Bu yüzden Vtm evreninde tecrübe sahibi arkadaşlara Masqurade’e yakışır bir içerik sunmak isterim.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı:
Oyuncular: 4
– Alp Yücerman
– Özgür Aslan
– Görkem Aslan

Masa 10: Osman Cem Uzun (Günce Tutanlar)
Sistem: Dread
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: İblis Kralın Zindanı
Karanlıkaltının elle tutulur karanlığında labirent vari koridorlar ve köle canavarlar sayesinde İblis Errtu krallığında yenilmez görünüyordu. Zayıflara işkence ile geçen günler alsa sona ermeyecek. Ve o da ne! Bir grup kafadan kontak maceracı zindanın ön kapısını patlatıp içeri daldılar. Şimdi zindanın sakinleri kendilerini hem maceracılar hem de Errtu arasında sıkışmış buldular!
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Ege Arınel
– Aytuğ Ulubay
– Enes Aydın

Masa 11: İlker Özgüngör
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:Yüce hükümdar, hırsızların babası, yetim ve öksüzlerin sorumlusu, aman vermeyen, ölümsüz yağmacı Orvo’nun hazinesiniyle iligli yeni gelişmeler oldu. Hazineye hiç olmadığı kadar yaklaşılmış olunabilir mi? Ekibinizle beraber tehlikeli bir yolculuğa çıkıp, hazineyi siz bulabilir misiniz? Goblunus tavernasında kısıtla süreliğine misafirimiz olan medyum Momiş’e danışın.
Karakterler:
3.Seviye hazır karakter verilecektir. Sistemi biliyorum diyorsanız, karakterinizi oluşturmak için bana ulaşabilirsiniz. Discord: @masterofodds
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Eda Esentürk Durşen
– İlhan Can Özdoğan
– Ayberk Güven
– Bartu Bulkaz
– Kaan Saar

Masa 12: Yağız Baldoğan
Sistem: D&D 5E
Yeni Başlayanlara Uygun:
İçerik Uyarısı: Şiddet, Korku, Body Horror, Gore
Açıklama: Hayaletli olduğu söylenen bir malikaneyi araştırmak için çağrıldığınız, gizemli bir mektup aldınız. Denilen o ki malikanenin eski sahipleri evi yaptırdıktan sonra geçen bir kaç güzel yıldan sonra kayıplara karışmışlar. Sizden evi araştıracak ekibe yardımcı olmanız ve gerekli olduğu takdirde belli ruh çağırma seanslarına katılmanız isteniyor. Basit ve sıradan gözüken bir iş için hayli çok para vaadeden bu mektubu reddetmek olmaz dedikten sonra kendinizi at arabanızın arkasında belirtilen adrese giderken buldunuz.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Gülşah Eroğlu
– Kemal Akyüz
– Armen Murat Aktar

Masa 13: Tuna Can Öztürk
Sistem: D&D5e Homebrew (açıklamayı okuyunuz)
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama: 22 Katlı bir YOLculuk, Ep 15-2: Balodaki Şeytanlar
666 yılda bir yapılan Büyük Şeytan Maskeli Balosu bu yıl 666. etkinliğini kutluyor. Her şeyin “mükemmel” gitmesi gerek. Partinin ev sahibi olan Yüce Olan ilk defa yüzünü gösterecekken işler tabii ki de ters gidecektir.
Oyun ve Sistem Notu: Oyun heavy roleplay ve murder mystery stili olacaktır. Ek kurallar için bana discord üzerinden ulaşabilirsiniz.
Karakterler:
Karakter yapmak veya hazır karakterleri incelemek için bana discord üzerinden ulaşabilirsiniz.
Discord: klpy7
Oyuncu Sayısı: 2-4
Oyuncular:
– Şükrü Erkazan
– Mehmet Emin Şahin
– Caner Destegül
– Hüseyin Polat

Masa 14: Yüksel Gelturan
Sistem: D&D 5E Homebrew
Yeni Başlayanlara Uygun:
Açıklama:
‘YARDIM EDİN!
Rohan’ın şerifi Blackwood, köye musallat olan KÖPRÜ TROLÜ’nü defetmesinde yardımcı olacak kahramanlara kişi başı sekiz altın ödeyecektir.’

Yaklaşık bir ay önceydi, şerif bu yazıyı bir çok hanın duvarına yapıştırdı. Ama hiçbir kahraman gelip köyü kurtarmayınca şerif tek başına savaşmak zorunda kaldı. Ve şimdi şerif de hayatını kaybetti. Köyü bu trolün gazabından kurtaracak kimse yok mu?

Ek Açıklamalar: Oyuncular köyü trolden kurtarmaya çalışan çeşitli köylüleri oynayacaktır. Bu uğurda ya şerif gibi can verecek ya da kendileri birer kahraman olacaklar.
Karakterler:
Hazır verilecektir.
Oyunda karakterler ölebilir ve yerlerini yeni karakterler alabilir.
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncular:
– Baha Veysioğlu
– Sami Onur Varal
– Efe Orhun Okur
– İrfan Alborzi